Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
136km/h przez wieś
Zmiana na stanowisku komendanta w Biłgoraju
home > Start > Aktualności > Biłgorajskie szkoły w gronie najlepszych w kraju
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.01.13 10:17

Biłgorajskie szkoły w gronie najlepszych w kraju

Fundacja Perspektywy ogłosiła coroczny ranking szkół średnich. Jak w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników wypadły szkoły z powiatu biłgorajskiego?
Biłgorajskie szkoły w gronie najlepszych w kraju
Biłgorajskie szkoły w gronie najlepszych w kraju

We wtorek, 10 stycznia podczas uroczystej gali w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki jubileuszowej 20. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników. W zestawieniu znalazło się 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w naszym kraju.

W rankingu liceów I LO im. ONZ w Biłgoraju zajęło 433. miejsce, uzyskując tytuł "Brązowej Szkoły 2018". W zestawieniu techników na 106. pozycji w kraju znalazło się Technikum Leśne w ZS Leśnych w Biłgoraju. 127. miejsce zajęło Technikum Budowlane w ZSBiO w Biłgoraju. Obie szkoły zostały wyróżnione tytułem "Srebrnej Szkoły 2018".

Ranking Szkół Olimpijskich 2018 objął tylko 200 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, zarówno liceów, jak i techników. Uwzględniono w nim wyniki z 52 ogólnopolskich olimpiad. W gronie wyróżnionych placówek na 117. pozycji znalazło się I LO im. ONZ w Biłgoraju.

Zasady rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczących komitetów głównych olimpiad, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członków Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. KRASP.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Natomiast technika oceniono za pomocą czterech kryteriów : sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%), wyniki egzaminów zawodowych (30%).

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biłgorajskie szkoły w gronie najlepszych w kraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red. dodany
 
Odsłon: 5097
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
1ec-5f9
~ TrójNitroToluen   Przy biłgorajskich szkołach Oxford to mały pikuś! Niedługo Amerykanie będą przyjeżdżać do Biłgoraja po nauki!
16 stycznia 2018
+1
-0
9da-c0c
~ do J64  do ~ j 64   Szkoła nie uczy wszystkiego o wszystkich i tak samo o Piłsudskim jak i o Dmowskim czy witosie czy Sikorskim (oni też wiele mieli za uszami). A bilans zysków i strat konkretnych zachowań w/w osób dla narodu to już wyższa szkoła jazdy. Twoje np. wywody sa totalnie oderwane od rzeczywistości ówczesnej. Legalna częśc dzialalności Pilsudskiego - legiony to musialo być za czyjeś pieniądze, bo Polski nie było a organizacja wojska kosztuje. Natomiast POW, ZWC, działalność w PPS przeciez nie była za niczyje srebrniki. Najłatwiej jest się mądrzyć w wolnej Polsce.
14 stycznia 2018
brak ocen
376-b17
~ Marta  do ~ Karolcia   Oj Karolcia, miałam koleżanki w Budowlance których poziom intelektu był niski, za to portfel rodzica na niezłym poziomie. U nas groziła im powtórka klasy, więc przenoszono je do ONZ i o dziwo tam miały świetne oceny. Nie było różowo, zdarzali się nauczyciele mający pupili, gardzący uczniami z biedniejszych rodzin. Tak jest wszędzie. A zabawa "ja jestem lepszy" jest dla dzieci. Zajmijmy się tym aby w naszych szkołach było po prostu lepiej.
14 stycznia 2018
+2
-0
82c-9de
~ ~ Belfer   Czy nie płacenie podatku od korków to nie jest złodziejstwo?Czy nauczyciel nie jest w tym momencie złodziejem okradającym kraj i jaki on przykład daje dzieciom ,kraść?Może to nauczyciel to śmierdzący leń co za państwowe odwala robotę a jak mu zapłaca po godzinach to ma objawienie
14 stycznia 2018
+3
-2
e78-5f0
~ Adela K.   kiedyś byłam dumna, że chodzę do ONZ, a teraz zastanawiam się czy posłać tam swoje dzieci
14 stycznia 2018
+2
-3
3a4-e2a
~ Belfer  do ~ logan   Pytanie Panie znawco, czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje do oceny pracy nauczycieli? Czy tylko bazujesz na tym co Ci przekazuje Twoje dziecko?! Być może nie chce się uczyć w szkole bo jest leniwe np. po ojcu... A jak się zapłaci za korki (często a nawet bardzo często zbyteczne) to dziecko się uczy i wszyscy są szczęśliwi - Miód malina! Pozdrawiam :)
13 stycznia 2018
+11
-1
2b8-2df
~ formaldehyd  do ~ logan   Że niby Jaruzelski urodził się w stanie wojennym? Spokojnie przestudiuj jego karierę....
13 stycznia 2018
brak ocen
6c4-100
~ ale jaja   klesio prowadzi poloneza w takim wieku ,dali mu partnerkę , a on czerwony jak burak ćwikłowy,ale się nie wsty,,,,,,,.,to trzeba mieć tupet.
13 stycznia 2018
+1
-7
fcc-34c
~ j64   W Warszawie (tak, w stolicy, nie gdzieś na końcu świata) 10 stycznia 2018 roku, w szpitalu, zdrowa, silna matka urodziła swojego drugiego syna. Zdrowe dziecko, urodzone o czasie, bez komplikacji. Nie była chora wenerycznie, więc odmówiła zabiegu Credego. Odmówiła zastrzyku z Wit K, znając możliwe działania niepożądane i brak indywidualnych wskazań u dziecka. Odmówiła szczepień w pierwszej dobie, mając świadomość, że niemożliwe jest w tym czasie zbadanie przeciwwskazań. Rodzice odłożyli szczepienia na późniejszy termin. Nie zgodziła się również na podpisanie oświadczenia o świadomej odmowie szczepień, ponieważ zawierało nieprawdziwe twierdzenia. W niezbyt przyjemnej atmosferze, po otrzymaniu wypisu, rodzice z dzieckiem opuścili szpital i udali się do domu, aby tam w spokoju cieszyć się z narodzin i odpocząć po porodzie.
Jednak funkcjonariusze medyczni mieli inne plany. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, podstępem i szantażem zwabili rodzinę z powrotem do szpitala, gdzie tryumfalnie wręczono im postanowienie sądu o ZATRZYMANIU ich zdrowego dziecka w szpitalu, celem wykonania wszystkich procedur medycznych, których rodzice wcześniej odmówili. Procedur, z których większość nie jest nawet proponowana noworodkom w cywilizowanych krajach zachodnich. Zgodnie z prawem, nie są one obowiązkowe również w Polsce. Dziecko było zdrowe, donoszone a te profilaktyczne procedury nie miały na celu ratowania jego zdrowia lub życia.
Jak widać, w Polsce, procedury medyczne stają się jednak ważniejsze niż Konstytucja i ustawy. Również dla sądu. Czy na tym polega w Polsce niezawisłość sędziów?
13 stycznia 2018
+3
-3
07c-b21
~ olx  do ~ Karolcia   w budowlance brud, w kufajach się snują po korytarzach, nic sie nie uczą ale wszyscy zdają z klasy do klasy
13 stycznia 2018
+3
-3
b7e-b0a
~ aa  do ~ j 64   ..i jak się tu dziwić, że to idol kaczyńskiego?
13 stycznia 2018
+1
-0
0ef-c2f
~ j 64   Był jeszcze Brzesc Litewski Obóz w Berezie Kartuskiej chociaż formalnie powołany 12 lipca 1934 roku zaczął funkcjonować już 6 lipca. Tego dnia o godz. 20.00 przywieziono dwóch pierwszych więźniów członków Stronnictwa Narodowego z Krakowa. O godz. 21.00 natomiast przywieziono trzech komunistów z Nowogródka. W nocy z 6 na 7 lipca wywieziono z Warszawy do Berezy czołowych działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego. Byli to: Zygmunt Dziarmaga, Władysław Hackiewicz, Jan Jodzewicz, Edward Kemnitz, Jerzy Korycki, Bolesław Piasecki, Mieczysław Prószyński, Henryk Rossman, Włodzimierz Sznarbachowski i Bolesław Świderski. Fala aresztowań członków ONR i Sekcji Młodych Stronnictwa Narodowego rozpoczęła się zaraz po zabójstwie B. Pierackiego w nocy z 15 na 16 czerwca 1934 roku. Aresztowano ponad 1000 osób. Nie ujęto Jana Mosdorfa, który ukrył się i dzięki temu uniknął Berezy. 10 lipca 1934 roku ONR został zdelegalizowany „za doprowadzenie do stałego naruszania bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego”.
W ciągu pięciu lat istnienia obozu w Berezie Kartuskiej osadzono w nim około trzech tysięcy osób (liczba wydanych numerów więźniarskich przekroczyła w 1939 roku 3000). Stany liczbowe obozu wahały się od 100 do ponad 600 osadzonych.
13 stycznia 2018
+0
-2
079-e9a
~ logan  do ~ do-~ logan   tu masz swieta racje-korki swietnie sie rozwijaja w naszym modelu szkolnictwa,gdzie poziom nauczania,tego w klasie, jest nedzny ale jak zaplacisz to ten sam nauczyciel dostaje nagle nieziemskiego wigoru i starannosci......
13 stycznia 2018
+7
-3
e2c-c8c
~ do-~ Belfer   Nigdy bym się nie zniżył do tego poziomu żeby skubać dzieci w szkołach jak robią to etycy nauczyciele ,zero moralności i jeszcze od korków nie płacą podatku okradając kraj .To kto uczy dzieci ?Złodzieje .Komusze zwyczaje i w tej kaście panują
13 stycznia 2018
+2
-5
e2c-c8c
~ do-~ logan   Nigdy bym się nie zniżył do tego poziomu żeby skubać dzieci w szkołach jak robią to etycy nauczyciele ,zero moralności i jeszcze od korków nie płacą podatku okradając kraj .To kto uczy dzieci ?Złodzieje .Komusze zwyczaje i w tej kaście panują
13 stycznia 2018
+3
-2
6f8-ac2
~ logan  do ~ j 64   trzeba tez przypomniec o jego autorskim pomysle wiezienia dla przeciwnikow politycznym w Berezie Kartuskiej,gdzie zamordowano okolo 20 osob,i przy ktorym warunki pobytu w obozach internowania w stanie wojennym to wrecz sanatoria.Jesli general Jaruzelski to zbrodniarz to jak nazwac Pilsudskiego?
13 stycznia 2018
+3
-4
75d-b63
~ Belfer  do ~ 0o   żal tyłek ściska, trzeba było być tym nauczycielem i nie mieć pretensji do nikogo tylko do siebie
13 stycznia 2018
+5
-4
331-22a
~ Karolcia  do ~ Adela K.   433 mieście się w 500, a gdzie jest słynne II LO w Budowlance... które to miejsce.... 1000 + zapewne - he he he :) ONZ górą!!!
13 stycznia 2018
+8
-8
4f2-a1a
~ Adela K.   Ale sukces 433 miejsce.
13 stycznia 2018
+7
-3
61c-569
~ j 64   Czy szkola uczy historiiPonura prawda o Piłsudskim Henryk Pająk (Wydanie II poprawione i uzupełnione)
CO TO ZA WÓDZ?
Co to za wódz, który za austriackie srebrniki staje się agentem zaborcy?
Co to za wódz, który w sierpniu 1914 roku wyrusza podpalać polski dom po to, aby ogień przeniósł się na dom drugiego zaborcy?
Co to za wódz, który wyrusza na Kijów, aby kosztem 200 000 poległych Polaków realizować teutońską politykę okrążania Polski od wschodu?
Co to za wódz, który na trzy decydujące dni bitwy warszawskiej zrzeka się funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa i ucieka do swej konkubiny za Częstochowę?
Co to za wódz, który w maju 1926 roku wywołuje wojnę polsko-polską i polski żołnierz musi strzelać do polskiego żołnierza, aby ON stał się dyktatorem narodu?
Co to za wódz, który morduje najlepszych generałów, bo wiedzą o nim za dużo, innych rozpędza lub więzi i poniża, bo są mądrzejsi i nieposłuszni?
Co to za wódz katolickiego narodu, który oficjalnie wyrzeka się wiary katolickiej, aby ożenić się z protestancką rozwódką, z konkubiną ma nieślubne córki, na łożu śmierci odmawia przyjęcia księdza, by potem spocząć na Wawelu wśród katolickich królów Polski?
Co to za historycy, co to za „polska historiografia, która przez 70 lat nie stawiała tych pytań, okłamując Polaków legendą o nim BUDOWNICZYM POLSKI ODRODZONEJ?
Jeżeli nie będziecie czytali,
to wcześniej czy później dopuścicie się zdrady,
bo nie poznacie korzeni zła.
Ks. Paul Aulanguer
13 stycznia 2018
+4
-1
0b4-2c0
~ 0o   Uczniowie sukcesy zawdzięczają samym sobie bo nauczyciel dzisiaj to pracuje za kasę na korkach za państwową odwalają tylko robotę
13 stycznia 2018
+2
-6
f17-155
~ coraz gorzej   potrzymajcie klechę do siedemdziesiatki , to wszystko bedzie na szarym końcu,i tak już chyba ze 6 lat jest za długo i marnuje się szansa,młodzi wyjechali,
13 stycznia 2018
+7
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl