Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
136km/h przez wieś
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Dni Biłgoraja 2018 - LEMON, Robert Janowski, turniej "Wymiatacze"
home > Start > Aktualności > Właścicielka biura podróży przyznała się do winy
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.28 12:26 | aktualizacja: 2017.12.28 12:30

Właścicielka biura podróży przyznała się do winy

Pod koniec grudnia do Sądu Okręgowego w Zamościu trafił wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez Urszulę W. właścicielkę biłgorajskiego biura podróży, podejrzanej o oszukanie setek klientów i przywłaszczenie kilkuset tys. zł. Wniosek zawiera propozycję wymierzenia kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody w całości.
Właścicielka biura podróży przyznała się do winy
Właścicielka biura podróży przyznała się do winy

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadziła śledztwo przejęte z Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, dotyczące wyłudzenia środków pieniężnych od wielu osób na zorganizowanie wyjazdów turystycznych.

W sprawie ustalono, iż właścicielka Biura Usług Turystyczno-Pielgrzymkowych w Biłgoraju Urszula W. (lat 44) w okresie od sierpnia 2016 r. do lipca 2017 r. pobrała od 92 osób oraz od kilku urzędów i instytucji kwoty zaliczek za zorganizowanie wyjazdów turystycznych do Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Bośni i Hercegowiny oraz innych miejsc. Kwota zaliczek przekroczyła 300 000 zł. Wyjazdy nie doszły do skutku. Urszula W. przestała kontaktować się z wyżej wskazanymi osobami i opuściła Biłgoraj. W lipcu 2017 r. została zatrzymana na lotnisku w Warszawie, skąd jak się okazało zamierzała odlecieć do Kanady. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Oszukani na co najmniej 317 tys. zł. Urszula W. zatrzymana.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju Urszula W. została tymczasowo aresztowana przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju. Podstawą aresztu była zarówno surowa kara grożąca podejrzanej, jak też realna obawa ucieczki. Tymczasowe aresztowanie jest stosowane wobec Urszuli W. do chwili obecnej.

W toku postępowania zablokowano konta podejrzanej, jak też powzięto działania w kierunku ujawnienia kwot pieniędzy, które podejrzana pobrała tytułem zaliczek. W wyniku tych działań zabezpieczono część kwot, w wysokości nie przekraczającej 10 000 zł.

Końcowo Urszuli W. zarzucono, iż w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 10 lipca 2017 r. w Biłgoraju, prowadząc Biuro Usług Turystyczno-Pielgrzymkowych, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 92 osoby oraz kilka urzędów i instytucji (m.in. Urząd Gminy w Biłgoraju, Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, Zespół Szkół w Soli i inne) w ten sposób, że pobrała od nich zaliczki na wyjazdy turystyczne do wskazanych wcześniej krajów, wprowadzając ich w błąd, że zorganizuje przedmiotowe wyjazdy i że się one odbędą, w wyniku czego uzyskała od tych osób łączną kwotę zaliczek w wysokości 392 573 zł, co stanowi mienie znacznej wartości. Z popełnienia tego przestępstwa podejrzana uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Kwalifikacja prawna czynu Urszuli W. to art. 286 § 1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk w zw. z art. 12 kk w zw. z art. 65 § 1 kk.

Za popełnienie takiego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 1 roku i 1 miesiąca do 15 lat.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej 21 grudnia 2017 r. Urszula W. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Jednocześnie złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wniosek ten został zaakceptowany przez prokuratora.

Dzień później Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Okręgowego w Zamościu wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez Urszulę W. Wniosek zawiera propozycję wymierzenia podejrzanej kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody w całości.

Za stosunkowo niskim wymiarem kary wobec podejrzanej przemawia fakt jej wcześniejszej niekaralności, dobra opinia środowiskowa oraz przyznanie się do popełnienia przestępstwa i złożenie wyjaśnień. Urszula W. zadeklarowała przy tym, iż przeprasza pokrzywdzonych oraz dołoży wszelkich starań, aby naprawić wyrządzoną przez siebie szkodę.

Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Właścicielka biura podróży przyznała się do winy, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratur... dodany
 
Odsłon: 10254
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
a70-bac
~ ghjuj  Ciekawe czy pijanica lekarka co chłopa zabiła tez przyznała się do winy?
28 grudnia 2017
+21
-3
b4e-c23
~ Zamość  a co z posłem olszów. Czy dalej jest kryty?!
28 grudnia 2017
+19
-3
Ostatnio dodane komentarze
15e-cc2
~ iza   nic nie posiedziza to
2 stycznia 2018
+2
-1
4f2-a45
~ kaps   ladnie wrobila klientow ale samych bogaczy i pociotkow wojta z gminy wiec niema co plakac , niech siedza w domu a nie po wyspach latac
2 stycznia 2018
+2
-0
abe-7a1
~ janosik   A od kiedy to 92 = kilkaset????........
2 stycznia 2018
+0
-1
337-43e
~ jak ma sie rodzine mecenasow adwokato i sedziow ?  do ~ ghjuj   dalej sie bawi lekarka nasza kochana
29 grudnia 2017
+3
-0
3e1-870
~ j23  do ~ pis   A ty piszesz z biura czy z domu?
29 grudnia 2017
brak ocen
f86-197
~ pis   Brawo ty
chciaż raz socjal który siedzi na stołkach po znajomości i ma prace za łapuwki został oszukany , więcej powinno być takich Sola-nek !!!
Brawo ja .
29 grudnia 2017
+3
-4
285-496
~ myschh   Państwo prawa...haha,nigdy takim nie było i nie będzie.Taki naród.Prokuratorzy zamiast oskarżać bronią i cały ten aparat niby sprawiedliwości odwala pańszczyznę byle od siebie.Policja jak zacznie zbierać ślady na miejscu przestępstwa to je zatrze.Tak naprawdę każdy każdego ma w d... tylko pokazowe akcje się robi by zamydlić oczy.Jak mniej wypadków,to sukces policji.Jak więcej to już nie porażka tylko wola boska.
29 grudnia 2017
+9
-1
ed3-a17
~ ska   Nic tylko kraść.
Będzie do końca życia oddawać po 10 pln miesięcznie i nic jej nie zrobią. A co się wybawiła za ludzkie pieniądze to jej. Na poczet kary zasądzą jej areszt i na początku 2020 będzie śmigać po Biłgoraju.
28 grudnia 2017
+10
-0
b4e-c23
~ Zamość   a co z posłem olszów. Czy dalej jest kryty?!
28 grudnia 2017
+19
-3
ce3-14b
~ Bidaczow   Nasz poseł załatwił sobie i załatwi koleżance
28 grudnia 2017
+12
-1
a70-bac
~ ghjuj   Ciekawe czy pijanica lekarka co chłopa zabiła tez przyznała się do winy?
28 grudnia 2017
+21
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • O nauczycielskich emeryturach
 • nie bredź zaślepiony nienawiścią g 15, nauczyciele uczyli tak historii jak mogli, nie wszyscy znali historię Katynia itp. fakty.
  ~ szacunek dla nauczycieli 5 minut temu
  czytaj forum
 • 136km/h przez wieś
 • Na Polną nie stoją, bo jak mówi przysłowie"Najciemniej pod latarnią".
  ~ miesz 10 godzin temu
  czytaj forum
 • O nauczycielskich emeryturach
 • Żadnych emerytur dla komunistycznych nauczycieli co uczyli historii.Kłamali o Katyniu , Powstaniu Warszawskim , o Wołyniu nic nie mówili ...
  ~ q15 11 godzin temu
  czytaj dalej
 • 136km/h przez wieś
 • 136 w terenie zabudowanym, co tu komentować, jakby kara była 5000 zł za dwukrotne przekroczenie prędkości to by się dwa ...
  ~ sAXAXCW 11 godzin temu
  czytaj dalej
 • 136km/h przez wieś
 • Bardzo dobrze !! Wyłapać "piratow drogowych" w terenie zabudowanym. Kiedy beda kontrole predkosci na ul.polnej bo takich tutaj jezdzi duzo bez wyobrazni !!!
  ~ Ona 11 godzin temu
  czytaj forum
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl