Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej
Budynek LOK sprzedany
Trwa rozbudowa targowiska
Sprzątają przy zalewie
home > Start > Aktualności > 9 propozycji do budżetu obywatelskiego
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.04 10:38 | aktualizacja: 2017.12.04 15:25

9 propozycji do budżetu obywatelskiego

W miniony czwartek minął termin przyjmowania wniosków do budżetu obywatelskiego. Wnioskodawcy czekali do ostatniego dnia. Mieszkańcy będą wybierać spośród 9 propozycji.
9 propozycji do budżetu obywatelskiego
9 propozycji do budżetu obywatelskiego

Wykaz zgłoszonych propozycji zadań:

1.Aktywna kobieta - spełniona kobieta

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z terenu całego miasta (łącznie15 podpisów). Osoba zgłaszająca zadanie - Agata Wybranowska.

Zadanie obejmuje: organizację zajęć sportowych, profesjonalne zabiegi upiększające na twarz i dłonie, profesjonalne zabiegi z zakresu odnowy biologicznej.

Szacowany koszt zadania 33 000 zł.

2. Zakup urządzeń AED ratujących życie

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z terenu całego miasta (łącznie16 podpisów). Osoba zgłaszająca zadanie - Paweł Michalewski.

Zadanie obejmuje: umieszczenie defibrylatorów zewnętrznych (AED) na terenie miasta ze wskazaniem miejsc (17 punktów).

Szacunkowa wartość zadania - 119 000 zł.

3. Zakup i montaż hali pneumatycznej jako wyposażenie wielofunkcyjnego obiektu sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z terenu całego miasta (łącznie15 podpisów). Osoba zgłaszająca zadanie - Mariusz Polowy.

Zadanie obejmuje: zakup hali pneumatycznej, montaż i przeprowadzenie szkolenia dotyczącego obsługi hali.

Szacunkowa wartość zadania - 200 000 zł.

4. Street - Workout

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z osiedla Sitarska (łącznie15 podpisów). Osoby zgłaszające zadanie - Irena Polak, Jan Tochman.

Zadanie obejmuje: zakup i montaż sprzętu do ćwiczeń z lokalizacją na placu przy ul. Sosnowej.

Szacunkowa wartość zadania - 24 646,74 zł.

5. Siłownia zewnętrzna - Zalew Bojary

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z terenu całego miasta (łącznie15 podpisów). Osoba zgłaszająca zadanie - Małgorzata Wróbel.

Zadanie obejmuje: zakup i montaż sprzętu do ćwiczeń oraz wykonanie oświetlenia

i monitoringu terenu. Lokalizacja siłowni - zalew Bojary.

Szacunkowa wartość zadania - 144 000 zł.

6. Wymiana oświetlenia na ul. Nadstawnej

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców osiedla Nadstawna (łącznie15 podpisów). Osoby zgłaszające zadanie - Krystyna Różaniecka, Dorota Bernaś.

Zadanie obejmuje: demontaż istniejącego oświetlenia (słupy, oprawy, przewody), rozprowadzenie nowych kabli zasilających, montaż lamp typu LED.

Szacunkowa wartość zadania - 200 000 zł.

7. Plac zabaw Sitarska - budowa małej architektury dla małych mieszkańców Biłgoraja

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z osiedla Sitarska (łącznie12 podpisów). Osoby zgłaszające zadanie - Irena Polak, Halina Maciocha.

Zadanie obejmuje: wykonanie bezpiecznej nawierzchni oraz zakup i montaż urządzeń zabawowych dla dzieci, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej siłowni przy ul. Myśliwskiej.

Szacunkowa wartość zadania - 70 000 zł.

8. Bezpieczne przejścia dla pieszych

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z terenu całego miasta (łącznie 20 podpisów).

Osoby zgłaszające zadanie - Leszek Grabowski, Sławomir Bosak.

Zadanie obejmuje: wykonanie dokumentacji projektowej zmiany organizacji ruchu oraz budowę wyniesionych przejść dla pieszych z zamontowaniem progów wyspowych we wskazanych w zgłoszeniu miejscach (14 lokalizacji).

Szacunkowa wartość zadania - 166 000 zł.

9. Wspieramy przedsiębiorczość naszego miasta

Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z terenu całego miasta (łącznie 16 podpisów).

Osoby zgłaszające zadanie - Anna Wojda, Lidia Gaj.

Zadanie obejmuje: pomoc i wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców w rozwoju ich firm oraz dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie: reklamy, promocji, marketingu, usług księgowo-rachunkowych, szkoleń.

Szacunkowa wartość zadania - 32 040 zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
9 propozycji do budżetu obywatelskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 1918
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
efd-5bd
~ Jarek  Projekt nr 9 :) Pani od agencji reklamowej i Pani księgowa będą z budżetu obywatelskiego świadczyć swoje usługi no mega pomysł mega. Tak sobie śmieszkujemy a szkolenia z jakiego zakresu jakieś zwinne metodologie typu lean albo scrum czy szkolenie dla szkolenia. W biłgoraju brakuje wsparcia przedsiębiorczości tzn pojawia się ono przed wyborami a pozatym trzeba jeździć po 100km żeby zasięgnąć fachowych opinii czy wsparcia.
4 grudnia 2017
+14
-0
Ostatnio dodane komentarze
293-820
~ aaa  do ~ ola   Złożyła Pani Ola wniosek? Następny termin składania wniosków w lipcu tego roku.
26 stycznia 2018
brak ocen
f15-968
~ ola   Moim zdaniem pieniądze z budżetu obywatelskiego powinny być przeznaczane na place zabaw dla maluchów, aby miały bezpieczne miejsce do zabawy :)
____________________
http://budzet-obywatelski.pl/
22 stycznia 2018
+1
-0
6f4-d9f
~ ciekawski  do ~ aa   No napisz kogo masz na myśli? O kim piszesz godżak? Co ma wspólnego budżet obywatelski z wyborami do rady miasta? No napisz.
8 grudnia 2017
brak ocen
c84-519
~ ekg   Projekt zmiany oświetlenia ulicy za 200 tys? Pani Krysiu, ppani sobie nowy kalkulator kupi.
Będzie tak jak z siłownią i poprzednim budżetem, że 1/5 zadania będzie wykonana? Co za tępe gamonie siedzą w tej komisji i dopuszczają do głosowania projekty, które są źle skalkulowane i nie realne do zrealizowania w podanych kwotach. Przecież wymiana oświetlenia na Nadstawnej to co najmniej 1 milion nowych złotych polskich. Jeśli ten projekt w ogóle przejdzie etap weryfikacji wstępnej to będzie porażka i burmistrza i UM i radnych wszystkich którzy nie reagowali.
Projekty 1 i 9 to nie budżet obywatelski tylko wsparcie dla lokalnego biznesu. To nie są wnioski do tej instytucji. Z tymi wnioskami to do urzędu pracy.
Reszta jak najbardziej na tak.
7 grudnia 2017
+3
-0
31a-444
~ aa  do ~ mnie najbardziej podoba się propozycja nr 1   współczuję twojej żonie męża idioty-przez poniżanie tej biednej kobiety sam sobie wystawiasz świadectwo..wsiowy macho..
7 grudnia 2017
+1
-1
451-6cd
~ Fazi   Marcin Mura jest z Rosłanem dlatego nie ma na niego co liczyć. Sprzenie-wierzył się nam na Nadstawnej. Szkoda gadać
7 grudnia 2017
+8
-0
b53-e65
~ aa   Projekt Nadstawnej ma szanse przebicia, ale niech się nie wpie..ala i nie przeszkadza GODŻAK. Czy Nadstawna znajdzie kolejnych 130 idiotów głosujących na pajaca, tego nie wiem ??? Proponuje przemyśleć i rozważyć inną kandydaturę, chyba nie muszę tłómaczyć kogo.
7 grudnia 2017
+6
-0
22e-50a
~ JACEK Placek, Piotruś Pan i Plastusiowaty Michałek siedzą w blokach startowych do wyborów.   Mam głęboko, wiecie gdzie wybory i wszystkich tych co startują. W tym samym miejscu mam też różnej maśni partię polityczne. Zależy mi natomiast na jednym aby Biłgoraj się rozwijał co za tym idzie do 2020r było nas nie 26 tys. a 30 tys. Idąc dalej powstawało coraz więcej firm. Jedno jest pewne małe i średnie firmy żywią się na takich markach jak BRW, MODEL, AMBRA. Kto by nie był Burmistrzem musi o to zadbać a wręcz to zagwarantować by w najbliższym czasie sprowadzić na grunt biłgorajski nowych inwestorów. Jeżeli w przedwyborczych obietnicach tego nie usłyszę to któtko mówiąc mam was w *****
6 grudnia 2017
+5
-0
122-9b2
~ as  do ~ wieczne nie zadowolenie racz im dać .... .   PIS TO NIE JEST PRAWICA CO NAJWYŻEJ NARODOWI SOCJALIŚCI kierwa mać ileż można tej partii przypisywać prawicowość.
6 grudnia 2017
+5
-0
2f4-0c8
~ Lukas   Jedynym i sensownym kandydatem bylby ktos od Borowców rodziny. Wygrał by z rosłanem.
dobranoc
6 grudnia 2017
+0
-7
6b2-755
~ wieczne nie zadowolenie racz im dać .... .   Czepiacie się Janusza, ale nie macie nikogo, kogo moglibyście zaproponować Pislamiści. Do tej pory kupa pajaców i karierowiczów ubiegała się o ten zacny urząd Burmistrza Miasta Biłgoraj. Niewiele brakowało aby Piotrek został burmistrzem, ale gdzie diabeł nie może tam babę pośle. Owa baba rozpracowała PLAYBOYA i uważam, że burmistrz powinien postawić jej duże piwko.
Dam wam radę na wagę złota: Jeżeli wystawicie utarte i oklepane nazwiska takie jak Pan Schodziński, Pan Lipiński, Pan Szeliga, Pan Furlepa, Pan Łęcki, Pan Puźniak itd sromotnie przegracie. Musi to być człowiek zupełnie nowy a z pewnością macie takiego. Problem w tym, że wy Pislamiści wystawicie człowieka, który najgłośniej będzie darł ryja i nie ważne czy coś sobą reprezętuje.
Na koniec taka mała diagnoza naszego Biłgorajskiego ciemnogrodu. Kościół na kościele prawica się wylewa a wręcz każdy nią ocieka. Przychodzi do wyborów, a tu co, Lewica górą i tak jest od wyborów do wyborów. Nie będzie to nietaktem ani falstartem, myślę że już dzisiaj mogę pogratulować Januszowi kolejnej kadencji.
6 grudnia 2017
+8
-3
0f8-46e
~ Tak zmienimy komucha Rosłana  do ~ JA   na pismatolskiego Jasia Fasolę ale będzie jazda , Rosłan jeździł na kocie i karmił psy szynką , pismatolski Jaś Fasola będzie jeździł też na kocie i karmił swoich wyborców PEDIgree żeby tak szczekały jak ich życiodajca będzie im kazał
5 grudnia 2017
+3
-3
a72-1db
~ JA  do ~ Rosłan do zmiany   Czytam te zgłoszone projekty i nie dziwię się, że w Biłgoraju środki na Budżet Obywatelki są tak małe - w większości te projekty są, są, są ... jakby to powiedzieć - normalnie jajuśne. Zadaszanie obiektu, którego właścicielem jest Starostwo?, Robienie oświetlenia na ulicy powiatowej?, salon manicure i masażu?, Street Workout - mamy nad zalewem!LUUUUDZIE bąźcie odrobinę poważni!
5 grudnia 2017
+6
-2
f28-da2
~ W PRZYSZŁYM ROKU złożę projekt   dofinansowania z BO pokrycia kosztów związanych z podłączeniem domów prywatnych do sieci ciepłowniczej (tam gdzie jest możliwość) - może wystarczy wąchania kominowej spalenizny.
5 grudnia 2017
+10
-0
cc4-83e
~ Biłgorajski   Każdy mógł zgłosić wniosek, a wpłynęła znikoma ilość. Zamiast pisać tak "ambitne" komentarze, trzeba było wnioski pisać!
5 grudnia 2017
+7
-1
36f-f66
~ fff   Też uważam oczywiście, że projekty 1 i 9 to jakiś żart, ale spokojnie.
Zanim będzie głosowanie, to odbędzie się jeszcze weryfikacja tych zgłoszonych projektów i jestem praktycznie pewien, że oba zostaną odrzucone, tak jak było rok temu z projektem na zakup strojów dla zespołu MDK.
5 grudnia 2017
+4
-0
90a-e98
4 grudnia 2017
+2
-1
32b-84b
~ żeco?   Projekt nr 1 i 9 nie są zgodne z regulaminem w szczególności paragraf 2 punkt 1. Poza tym ograniczają się do wąskiej grupy odbiorców i stanowią naruszenie podstawowej idei Budżetu Partycypacyjnego jakim jest zaspokajanie potrzeb społecznych. Czy ładne paznokcie to potrzeba społeczna? A przedsiębiorców wspierają inne instytucje np.: PUP, fundacje rozwoju, BARR itp.
4 grudnia 2017
+9
-2
e91-4a3
~ nf   wybieracie komuchów to tak macie
4 grudnia 2017
+1
-2
e28-142
~ mnie najbardziej podoba się propozycja nr 1   pewnie zgłaszająca ten projekt odwiedziła wszystkie salony urody , a po powrocie do domu mąż zapytał.... kochanie zamknięte było ....lub ...kiedy to zacznie działać ... Jak się ożeniłem 20 lat temu to mojej żonie nic nie pomaga jak zagłosuję na ten projekt ,to może jak zabiegi będą za darmo to mojej żonie pomoże - ale ręki nie dam sobie obciąć bo..... qrna będę chodził bez ręki ...
4 grudnia 2017
+4
-4
077-c62
~ elka   Propozycje 1 i 9 wyglądają na zwykłą prywatę i chęć napędzenia klientów za pieniądze podatników.
/
To równie dobrze właściciel sklepu ogrodniczego/przemysłowego mógłby zgłosić projekt: "Poprawa bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej chodników w mieście Biłgoraj poprzez dostawę mieszkańcom przyległych posesji 1000 szt. szufli do śniegu" ;)
4 grudnia 2017
+11
-1
b40-4e5
~ ccc  do ~ Jacek   No chyba, że będzie jedynym oferentem ;)
Kryteria przetargowe można tak dopasować, żeby wystartowała tylko jedna konkretna firma.
4 grudnia 2017
+3
-0
982-bca
~ Jacek  do ~ Jarek   Nie działa to na takiej zasadzie :) Są przyjmowane projekty a później miasto musi rozpisać przetarg na dane zadanie. I nie jest powiedziane, że pomysłodawca wygra takowy przetarg :D
4 grudnia 2017
+2
-1
313-d44
~ as   6. Wymiana oświetlenia na ul. Nadstawnej
Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców osiedla Nadstawna (łącznie15 podpisów). Osoby zgłaszające zadanie - Krystyna Różaniecka, Dorota Bernaś.
Zadanie obejmuje: demontaż istniejącego oświetlenia (słupy, oprawy, przewody), rozprowadzenie nowych kabli zasilających, montaż lamp typu LED.
Szacunkowa wartość zadania - 200 000 zł.
8. Bezpieczne przejścia dla pieszych
Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców z terenu całego miasta (łącznie 20 podpisów).
Osoby zgłaszające zadanie - Leszek Grabowski, Sławomir Bosak.
Zadanie obejmuje: wykonanie dokumentacji projektowej zmiany organizacji ruchu oraz budowę wyniesionych przejść dla pieszych z zamontowaniem progów wyspowych we wskazanych w zgłoszeniu miejscach (8 lokalizacji).
Szacunkowa wartość zadania - 166 000 zł.
Pozostałym można podziękować
4 grudnia 2017
+5
-5
efd-5bd
~ Jarek   Projekt nr 9 :) Pani od agencji reklamowej i Pani księgowa będą z budżetu obywatelskiego świadczyć swoje usługi no mega pomysł mega. Tak sobie śmieszkujemy a szkolenia z jakiego zakresu jakieś zwinne metodologie typu lean albo scrum czy szkolenie dla szkolenia. W biłgoraju brakuje wsparcia przedsiębiorczości tzn pojawia się ono przed wyborami a pozatym trzeba jeździć po 100km żeby zasięgnąć fachowych opinii czy wsparcia.
4 grudnia 2017
+14
-0
45d-6c2
~ ob   Konstancin piękne miasto.Siedziby multum firm.Od groma rezydenci milionerów(Urban).Cała infrastruktura miejska zorganizowana od lat.NIe bardzo to dobry przykład budżetu obywatelskiego.
4 grudnia 2017
+2
-2
e5e-69f
~ Rosłan do zmiany   Rosłan robi sobie żarty z nas mieszkańców?
Tomaszów Lubelski mieszkańców 20 000 tys. przeznaczył 200 tys.
Świdnik mieszkańców 39 000 tys. przeznaczył 1 milion
Lubartów mieszkańców 22 000 tys. przeznaczył 650 tys.
Rypin mieszkańców 17000 tys. przeznaczył 250 tys.
Małkinia Górna mieszkańców 5000 tys. przeznaczył 150 tys.
Konstancin Jeziorna mieszkańców 17000 tys. przeznaczył 1 milion
Krynica Zdrój mieszkańców 11 000 tys. przeznaczyła 250 tys.
BIŁGORAJ mieszkańców 26 000 tys. przeznaczył 150 tys.
BUDŻET OBYWATELSKI TO SWOJEGO RODZAJU ZAUFANIE WŁADZ DO MIESZKAŃCÓW. I TUTAJ CHCĘ PODKREŚLIĆ JAKI KREDYT ZAUFANIA DAŁ NAM PANUJĄCY JUŻ CZWARTĄ KADENCJĘ JANUSZ ROSŁAN. W ROKU 2017 BUDŻET OPIEWAŁ NA KWOTĘ 150 TYS., CO DAJE NAM 5 ZŁOTYCH I 7O GROSZY NA JEDNEGO MIESZKAŃCA, NA TYLE WYCENIONE JEST ZAUFANIE DO WAS BIŁGORAJANIE. SYTUACJA NP. W LUBARTOWIE JEST KOSMICZNA W PORÓWNANIU DO NAS, TAM NA JEDNEGO MIESZKAŃCA PRZYPADA 29 ZŁOTYCH 50 GROSZY, CZYLI PIĘĆ RAZY WIĘCEJ. I ANALOGICZNIE 5 RAZY WIĘCEJ OTRZYMUJĄ ŚWIDNICZANIE, MAŁKINIANIE 6 RAZY WIĘCEJ, KONSTANICZANIE 11 RAZY WIĘCEJ W PRZELICZENIU NA MIESZKAŃCA. MOŻNA SOBIE PRZEANALIZOWAĆ I WYLICZAĆ BUDŻETY OBYWATELSKIE Z CAŁEJ POLSKI. OKAŻE SIĘ SMUTNA PRAWDA JAK MAŁO OTRZYMUJEMY PIENIĘDZY OD ROSŁANA.
KONKLUZJA JEST TAKA - NA KREDYT ZAUFANIA PRACUJE SIĘ LATAMI. BIŁGORAJANIE PRZEZ 12 LAT URZĘDOWANIA JANUSZA NIE ZAPRACOWALIŚCIE JESZCZE NA ZAUFANIE, ZATEM PROPONUJĘ WYBÓR PANA JANUSZA ROSŁANA NA KOLEJNĄ KADENCJĘ...
CHYBA ŻE ZROZUMIECIE W KOŃCU - BIŁGORAJ POTRZEBUJE ZMIANY BURMISTRZA.
4 grudnia 2017
+9
-5
e6e-d67
~ Mieszkaniec   Projekt nr.1 to chyba żart. Ja ma za swoje podatki finansować komuś zabiegi na twarz i dłonie?? Odnowe biologiczna???
P. Agato ma mnie pani za idiotę??
A kto te zajęcia będzie prowadził i kto na tym zarobi?? Zgaduje ze pani
4 grudnia 2017
+12
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl