Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ogłoszono upadłość spółki Arion Szpitale
Terytorialsi także w Biłgoraju
Szczepionka dla nastolatek
Zaginęła Ewa Reszka
home > Start > Aktualności > Podwyżki cen za odbiór śmieci
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.05 09:39

Podwyżki cen za odbiór śmieci

Ustalono wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ile będą musieli zapłacić mieszkańcy Biłgoraja za odbiór odpadów segregowanych i niesegregowanych?
Podwyżki cen za odbiór śmieci
Podwyżki cen za odbiór śmieci

Stawki za odbiór odpadów są ustalenie przed końcem każdego roku. Tym tematem radni Rady Miasta Biłgoraj zajęli się podczas środowej sesji, 29 listopada. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rada dokonuje wyboru metody ustalania opłaty i ustala stawę w oparciu o liczbę mieszkańców, ilość wytwarzanych na terenie gminy odpadów oraz koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami, czyli odbioru, transportu, czy odzysku i unieszkodliwiania odpadów.

Ustalono, że wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uiszczanej przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy będzie stanowił iloczyn liczby mieszkańców i stawki opłaty, a ta wynosić będzie 11 zł za odpadu segregowane. Prościej mówiąc każda z osób zamieszkująca daną nieruchomość będzie zobowiązana zapłacić właśnie 11 zł.

Znacznie więcej zapłacą osoby niesegregujące śmieci. Jeśli będziemy oddawać odpady zmieszane zapłacimy 22 zł za każdą osobę zamieszkującą posesję.

- Konieczność podwyższenia wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynika z ustalonych kosztów funkcjonowania gminnego systemu gospodarowania w roku 2018 - powiedział burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i wyjaśnił, że wśród tych kosztów są:

- wynagrodzenie za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców w wysokości 2,7 mln zł (w ub. r. było to 2,3 mln zł),
- koszty utrzymania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w wysokości 46,6 tys. zł - w ramach ponoszonych opłat mieszkańcy bez dodatkowych opłat mogą przekazywać do PSZOK odpady powstałe w gospodarstwach domowych tj. odpady biodegadowalne, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe, odpady remontowe, budowlane, stare opony, czy zużyte baterie i akumulatory,
- koszty utylizacji odpadów z PSZOK w wysokości ok. 25 tys. zł - odpady przekazywane są do pomiotów zajmujących się recyklingiem,
- wynagrodzenie oraz inne koszt osób obsługujących gminny system gospodarowania odpadami wysokości 133,3 tys. zł,
- koszty zakupu papieru, wydatki związane z kampanią informacyjną, edukacją ekologiczną, zakupem sprzętu komputerowego i utrzymaniem systemu informatycznego w wysokości ok. 20 tys. zł.

Liczba mieszkańców objętych systemem (stan z połowy listopada br.) to 20 950 osób.

Na wybór firmy, która zajmie się odbiorem odpadów ogłoszony został przetarg. Jedyną ofertę złożyło biłgorajskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Podwyżki cen za odbiór śmieci, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 4208
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
b16-667
~ janosik  PGK nie ma w mieście konkurencji i świadom tego może windować ceny jak chce.....a radni niestety się na to godzą......
5 grudnia 2017
+21
-2
984-7c1
~ prawy  Pieniądze są im potrzebne na podwyżki, premie, trzynastki, "wczasy pod gruszą", nagrody, czyli coś, o czym pracownik zatrudniony u biłgorajskiego kapitalisty może tylko pomarzyć. Socjalizm w czystej postaci. A ludzie płacą, płacą, płacą... .
5 grudnia 2017
+18
-1
421-06b
~ podatnik  Hańba i wstyd. Gdyby na wolnym rynku firmy podnosiły w taki sposób ceny to by padły na pysk po paru miesiącach. Komuna i tyle. Pora zmienić to miasto bo te komuchy już za długo rządzą. Młodzi do urn
5 grudnia 2017
+19
-4
Ostatnio dodane komentarze
michuk   Ze śmieciami jest co raz to większy problem. Jest ich z każdym dniem więcej, koszty wywozu wzrastają i nie ma ich momentami gdzie gromadzić. Ostatnio miałem bardzo dużo odpadów, z którymi się uporałem, więc wynająłem firmę, która zrobiła to za mnie. http://dpr.info.pl/ . Szybko, sprawnie, profesjonalnie.
19 lutego 2018
brak ocen
22d-9d8
~ Max   Proszę czytać artykuł ze zrozumieniem Stawki za odbiór odpadów są ustalenie przed końcem każdego roku. Tym tematem radni Rady Miasta Biłgoraj zajęli się podczas środowej sesji, 29 listopada. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rada dokonuje wyboru metody ustalania opłaty i ustala stawę w oparciu o liczbę mieszkańców,Ustalono, że wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uiszczanej przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy będzie stanowił iloczyn liczby mieszkańców i stawki opłaty, a ta wynosić będzie 11 zł za odpadu segregowane. Prościej mówiąc każda z osób zamieszkująca daną nieruchomość będzie zobowiązana zapłacić właśnie 11 zł. Ustaliła ją Rada Miasta a nie PGK , pretensje prosze kierowć do swoich radnych
12 grudnia 2017
+2
-0
625-455
~ mieszkaniec   Dzisiaj zabierali śmieci i znowu dostałem mniej worków niż wystawiłem.Wygląda na to,że pracownicy PGK nie potrafią liczyć.
Może przydałyby się jakieś korki z matematyki.
7 grudnia 2017
+2
-1
de4-8f0
~ xxx  do ~ mamejka   ..a pozniej sam to wdychasz i przy okazji trujesz swoje dzieci..bravo
7 grudnia 2017
brak ocen
b92-0b8
~ iga   hańba i wielki układ prezesa z pryncypałem i to trzeba skończyć,po cichutku sie dogadują i naszymi pieniędzmi nowe sprzęty kupuja,że aż sie roi od ilości,żadnej firmy na takie coś niestać,i socjal i nowe zatrudnienia ale i to się skończy.
6 grudnia 2017
+4
-0
bff-1ce
~ mamejka   całe szczęście ja nie segreguję. u mnie wszystko ląduje w piecu
6 grudnia 2017
+7
-4
c22-601
~ Kamila   Rosłan do zmiany!
6 grudnia 2017
+10
-2
cfb-ee6
~ as   Potwierdzam sytuacje z workami zarówno co do ilości na wymianę jak też trwałości worków na popiół.Po telefonie do PGK usłyszałem że zawsze mogę wziąć dodatkowe z PGK albo urzędu miasta jakbym kierwa nic lepszego do roboty nie miał tylko jeździł za workami.Skoro podwyżka to czas najwyższy popracować nad jakością usług.Zapomniałem o rozpierniczaniu rantów pojemników na śmieci tak jak na tym zdjęciu
https://gazetabilgoraj.pl/artykul/cena-smieci-pojdzie/349982
I jeszcze to gadanie ze to tylko kilka złotych oczywiście ze kilka złotych.Kilka tu kilka tam i już dwie stówki gdzieś się uzbierały.Różnice pokryć z wypłat dla rady miasta a ci którzy tam funkcjonują niech zaczna to robić w czynie społecznym.
6 grudnia 2017
+5
-2
f69-dee
~ BuuuI  do ~ Buuu   oczywiście chodzi o sesję !! I wielce burmistrza...
5 grudnia 2017
+1
-1
4f9-054
~ Buuu  do ~ as   Najniższą krajową, a ku...aa Tym co podnoszą to ile zarabiają 5 tys na łape!!?!?!?!?!?!?
5 grudnia 2017
+3
-1
755-c63
~ Mieszkam tu   Dlaczego MPGK daje mniej worków na wymianę. Przykładowo wystawiam 5 worków z zawartością organiczną i dostaję tylko 2 worki. Pytam się dlaczego????????/?
5 grudnia 2017
+10
-1
429-970
~ xx   Kasę biorą, surowiec mają a worki które dają to jakaś porażka, zapakowałem do połowy popiół a skubany się rozerwał i wszystko na trawnik. Drugi worek ta sama sytuacja. W ciągu roku 3 razy zmieniali worki i za każdym razem coraz cieńsze i gorsze.
5 grudnia 2017
+7
-0
984-7c1
~ prawy   Pieniądze są im potrzebne na podwyżki, premie, trzynastki, "wczasy pod gruszą", nagrody, czyli coś, o czym pracownik zatrudniony u biłgorajskiego kapitalisty może tylko pomarzyć. Socjalizm w czystej postaci. A ludzie płacą, płacą, płacą... .
5 grudnia 2017
+18
-1
e75-d35
~ zxc   Sam segreguję śmieci, firma dostaje surowiec, który może dalej sprzedać, a jeszcze muszę jej dopłacać w dodatku coraz więcej.
5 grudnia 2017
+11
-0
eb6-33a
~ as   Głosowanie w sprawie podwyżek.Od 1.15

5 grudnia 2017
brak ocen
6ba-e71
~ trr5   monopol jednej firmy w komuszym mieście
5 grudnia 2017
+9
-0
414-14e
~ mieszkaniec   podjeżdza gość samochodem z segregacji,worki wrzuca bezczelnie za płot,zazwyczaj mniej niż jest wystawionych,następnie podnosi worek z popiolem,wkłada do mojego pojemnika z odpadami mieszanymi /na którym sami nakleili naklejkę NIE WRZUCAMY POPIOŁU.Następnie podjeżdza śmieciarka i zawartość pojemnika z tym workiem z popiołem ląduje właśnie w niej.Niech najpierw przeszkolą sobie pracowników.
Odemnie dostaną na to złotówkę więcej.
5 grudnia 2017
+12
-0
b3c-88b
~ nie palący   Z dniem dzisiejszym nie segreguje śmieci!! Rzucam tam gdzie poleci! To jest skandal! Połowę roboty robią mieszkańcy segregując im śmieci,a ceny non stop w górę! Sami sobie segregujcie!!!! Zabierać te kolorowe kontenerki wszystko będzie szło w blaszaka!!
5 grudnia 2017
+13
-2
84e-1ea
~ podatnik   Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę
5 grudnia 2017
+12
-2
b89-7ed
~ as   Czyli ten kto segreguje śmieci,nie zanieczyszcza środowiska również dostaje dostaje podwyżkę.Czyli zamiast promować proekologiczne działania jakim jest segregacja to wasze działania powodują iż ubywa osób które podpisują umowy na wywóz śmieci.Koszty tej podwyżki powinny dotyczyć osób które nie segregują śmieci bo jakby nie spojrzeć produkują więcej odpadów.
5 grudnia 2017
+12
-1
421-06b
~ podatnik   Hańba i wstyd. Gdyby na wolnym rynku firmy podnosiły w taki sposób ceny to by padły na pysk po paru miesiącach. Komuna i tyle. Pora zmienić to miasto bo te komuchy już za długo rządzą. Młodzi do urn
5 grudnia 2017
+19
-4
b16-667
~ janosik   PGK nie ma w mieście konkurencji i świadom tego może windować ceny jak chce.....a radni niestety się na to godzą......
5 grudnia 2017
+21
-2
2dc-739
~ do zmiany dyr ZUS   Przeciętna wysokość świadczeń zależy od regionu - dla kobiet najwyższa jest w I oddziale ZUS w Warszawie - 2054 zł 44 gr, a najniższa w oddziale w Radomiu - 1473 zł 70 gr. Najwyższa przeciętna emerytura mężczyzn jest w oddziale w Rybniku - 3540 zł 12 gr, a najniższa w Biłgoraju - 2240 zł 59 gr.
Z uzyskanych danych dotyczących wniosków, złożonych w związku z obniżeniem od 1 października wieku emerytalnego do 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn wynika, że ZUS do piątku wydał 280,6 tys. pozytywnych ostatecznych decyzji w tej sprawie, 65,2 tys. pozytywnych decyzji zaliczkowych i 55,4 tys. decyzji odmownych lub zawieszonych.
5 grudnia 2017
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl