Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.11.28 13:51

Orszak wyruszy ponownie

W listopadzie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym ruszyły przygotowania Orszaku Trzech Króli 2018. Odbyły się pierwsze spotkania organizacyjne. Zostali na nie zaproszeni reprezentanci wszystkich biłgorajskich parafii, władz samorządowych: Starostwa, Miasta i Gminy Biłgoraj, przedstawiciele wielu instytucji, fundacji oraz Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Orszak wyruszy ponownie
Orszak wyruszy ponownie

Hasło tegorocznego orszaku "Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki!" jest odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka: "Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać".

W tym roku chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma objawić wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Bożego Prawa - zawsze jest czas, aby odnaleźć Chrystusa, wejść na drogę do Niego.

Królowie ze swoimi orszakami wyruszą za Gwiazdą wskazującą Narodziny Zbawiciela z Parafii św. Marii Magdaleny, po mszy św. o godz. 12.00. Będą mijać DWÓR HERODA, w którym aktorzy będą zachęcać do lenistwa, zazdrości i gniewu, następnie orszak przejdzie obok GOSPODY, w której gospodarze zapraszać będą przechodzących do ucztowania, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, do nieczystości i chciwości. Jak co roku, będzie SZAŁAS PASTUSZKÓW i STAJENKA ZE ŚWIĘTĄ RODZINĄ. Na placu przy BCK zaplanowana jest zagroda ze zwierzętami, które nieodłącznie kojarzą się z szopką bożonarodzeniową.

Dla każdego, kto zechce wcielić się w postać jednego z króli podążających do Betlejem uczniowie KLO będą rozdawać orszakowe korony.

Katolickie liceum, wzorem lat ubiegłych ogłosiło także konkursy nawiązujące tematyką do tradycji bożonarodzeniowych: na wykonanie gwiazdy betlejemskiej - dla uczniów gimnazjum oraz na wykonanie szopki bożonarodzeniowej - w trzech kategoriach wiekowych (dla dzieci, dla młodzieży oraz dla dorosłych). Zwycięska praca - gwiazda betlejemska będzie prowadzić Orszak Trzech Króli przez Biłgoraj w dniu 6 stycznia 2018 r. oraz weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie na Gwiazdę Betlejemską. Regulaminy i szczegóły dotyczące konkursów można znaleźć na stronie internetowe KLO ( http://www.kgilo.lbl.pl ).

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach ogólnopolskich, które proponuje Fundacja Orszak Trzech Króli: " Głosuj na wielbłąda i wygraj korony"; plastycznym: " Zaprojektuj kartkę Świąteczną - Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie" oraz poetyckim na napisanie kolejnej zwrotki do kolędy "Bóg się rodzi". Wszelkie informacje na temat wymienionych konkursów znajdują się na stronie Fundacji Orszak Trzech Króli (http://orszak.org), w zakładce konkursy.

KLO
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Orszak wyruszy ponownie, 0 out of 5 based on 0 ratings
KLO dodany
 
Odsłon: 1976
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
ec5-0d9
~ uczestnik   Mam dobrego kandydata na osła. Zgadnijcie kogo?
30 listopada 2017
+1
-0
709-ad5
~ 2i   Kto będzie reprezentował miasteczko Żydowskie?
28 listopada 2017
+3
-6
393-fde
~ podatnik   Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? [Odpowiedział Jezus:] Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.
28 listopada 2017
+7
-0
829-cfe
~ .   Przecież te słowa są codziennie upamiętniane po kilka razy w każdym kościele podczas każdej Eucharystii. Dodatkowo jest też Misterium Męki Pańskiej w niedzielę palmową, gdzie jest odgrywana scena ostatniej wieczerzy.
28 listopada 2017
+2
-5
49b-498
~ podatnik   Co za głupota, masakra jednym słowem. Czy Chrystus tego wymagał? Czyńcie to na moją pamiatkę- te słowa powinniśmy upamiętniać.
28 listopada 2017
+3
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl