Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Holi Festival, czyli święto kolorów
Motocykliści opanowali Biłgoraj
Święto strażaków
Zderzenie rowerzystek
home > Start > Aktualności > Przejście zamiast mandatów
Rozmiar tekstu:
AAA
TARNOGRÓD
2017.11.26 10:54

Przejście zamiast mandatów

Jeden z mieszkańców Tarnogrodu interweniuje w sprawie utworzenia przejścia dla pieszych w tej miejscowości. Wystąpił z pismem w tej sprawie do władz gminy, powiadomił także media.
Przejście zamiast mandatów
Przejście zamiast mandatów

W każdym mieście są miejsca, w których piesi dla własnej wygody, łamią przepisy przechodząc przez jezdnię. W Tarnogrodzie to droga wojewódzka, pomiędzy Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury i apteką. Jeden z mieszkańców postanowił zainterweniować w tej sprawie. - Apeluję do wszystkich, zarówno władz samorządowych, radnych, przedstawicieli tarnogrodzkiej policji, wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy mogących w jakikolwiek sposób przyczynić się lub pomóc w utworzeniu przejścia dla pieszych na jezdni w Tarnogrodzie - pisze jeden z naszych Czytelników, precyzując, że miałoby to być przejście na drodze wojewódzkiej, między TOK i apteką. Jak zauważa autor listu, w tym miejscu wiele osób przechodzi przez jezdnię, a policja wystawia mandaty. Czasami w tym celu przyjeżdża radiowóz z Biłgoraja. - Jednak czy to jest rozwiązanie i poprawia bezpieczeństwo taki sposób działania? Raczej nie, gdyż ludzie dalej przechodzą nie zważając na wystawiane mandaty. Więc jeżeli jest taka możliwość, to rozsądne jest utworzenie tam oznakowanego przejścia dla pieszych, zadowoli to wszystkich przechodzących, będzie bezpieczniej wszystkim przechodzić, bo bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze - kończy autor listu, deklarując podjęcia się zbiórki podpisów w tej sprawie wśród mieszkańców gminy.

Jak się okazuje, nie o chęci mieszkańców, czy władz gminy tutaj chodzi, a o przepisy. Jak informuje burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, pismo to trafiło także do ratusza. Nie jest to pierwsza interwencja mieszkańców w tej sprawie. Już wcześniej temat był poruszany, a władze gminy wystąpiły drogą oficjalną do Zarządu Dróg Wojewódzkich z zapytaniem o możliwość utworzenia w tym miejscu przejścia dla pieszych. - Stanowisko Zarządu Dróg Wojewódzkich jest nieugięte. Na drodze, kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, przy rondzie, jest przejście dla pieszych. Przepisy określają, że pomiędzy przejściami ma być więcej niż 50 m. Z tego powodu przejście pomiędzy Tarnogrodzkim Domem Kultury i apteką nie może powstać. Natomiast w kwestii mandatów można tylko powiedzieć, że policja dba o bezpieczeństwo użytkowników ruchu - wyjaśnia burmistrz Eugeniusz Stróż zachęcając, żeby piesi przeszli kilkadziesiąt metrów i bezpiecznie skorzystali z istniejącego przejścia.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przejście zamiast mandatów, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
RED. dodany
 
Odsłon: 4023
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
85d-f8d
~ Czytelnik 50   Jeżeli przepisy nie pozwalają na drugie przejście o 20 metrów dalej to zrobić jedno przejście po środku,między przejściem przy rondzie a tym,gdzie ludzie najczęściej przechodzą łamiąc przepisy.
29 listopada 2017
brak ocen
e63-3ea
~ aaa   I tutaj należą się brawa dla inicjatora pomysłu wyznaczenia przejścia dla pieszych. Brawo to się właśnie nazywa społeczeństwo obywatelskie. Pozostaje tylko kilka pytań: Dlaczego takiego wniosku nie składa policja? Zgodnie z art.1 p.2 Ustawy o Policji, policja ma chronić obywateli, zadbać o porządek publiczny i bezpieczeństwo, niestety dla pryncypałów jest to jednoznaczne z pisaniem mandatów. I taki komendant już dawno powinien do zarządcy drogi pisać, że przejście potrzebne, a nie czaić się na staruszki. Taka sama historia była w Biłgo na BMC przy dworcu.Teraz dopiero po przebudowie jest PDP. Do d...py z taką policją. A przy okazji gdzie są radni, burmistrz? Czy ich zadanie to nie jest praca dla społeczeństwa lokalnego? Ale jak widać niektóre zadania ich przerastają, a odpowiedzialność się rozmywa.
27 listopada 2017
+1
-1
11d-fbf
~ c   kraj komuchów jeden dureń wymyśli martwy przepis a drugi go egzekwuje , a gdzie rozsądek?
26 listopada 2017
+3
-0
d81-7dc
~ driwer   panie Stróż chyba pora zakonczyc kadencje gdyz dla pana dużo spraw stanowi problem.pora sie wycofac od koryta i dac pole do popisu mlodszym :)
26 listopada 2017
+3
-1
aef-352
~ Pelagia Gąsior   N i e s a m o w i t e!!!
26 listopada 2017
+4
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl