Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Budynek LOK sprzedany
Trwa rozbudowa targowiska
Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
home > Start > Aktualności > By nie padli ofiarami oszustów
Rozmiar tekstu:
AAA
TARNOGRÓD
2017.10.26 08:15

By nie padli ofiarami oszustów

We wtorek, 24 października, dzielnicowy z Posterunku Policji w Tarnogrodzie asp. szt. Marek Popowicz rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie. Funkcjonariusz promował również Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas" zaprezentował seniorom aplikację Moja Komenda.
By nie padli ofiarami oszustów
By nie padli ofiarami oszustów

Wciąż w całym kraju zdarzają się przypadki oszustw na "wnuczka", "policjanta" czy "urzędnika". Zazwyczaj ofiarami padają osoby starsze. Policjanci biłgorajskiej komendy wiedzą jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują spotkania z osobami szczególnie narażonymi na ataki ze strony oszustów. Wczoraj jedno z takich spotkań miało miejsce w Tarnogrodzie. Dzielnicowy z tego rejonu asp. szt. Marek Popowicz rozmawiał z podopiecznymi Dziennego Domu Opieki Medycznej w Tarnogrodzie - Arion Szpital. W trakcie spotkania policjant szeroko omówił metody jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia pieniędzy oraz wyjaśnił jak się zachować w przypadku kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z naciągaczem.

Spotkanie było również doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Mojej Komendy. Dzielnicowy wytłumaczył uczestnikom spotkania, że KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Policjant w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas" przypomniał również seniorom o aplikacji mobilnej "Moja Komenda". Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja działa również w trybie offline zatem użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

JK
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
By nie padli ofiarami oszustów, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
JK dodany
 
Odsłon: 2492
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
e5a-b5b
~ córka   Proszę nie mydlić oczu mieszkańcom że tak dbacie o bezpieczeństwo seniorów i bezpieczeństwo w powiecie gdzie jest policja jak sąsiadka katowała moją matkę gdzie jesteście panowie policjanci jak na moją działkę wylewane są hektolitry środków chemicznych a na miedzę wysypywany jest popiół przez P... z Woli Radzięckiej jak Wiesława P z mężem podkopują miedzę mnie i ludziom na wsi bo mają za mało majątku .
27 października 2017
+1
-0
8eb-2bb
~ kler   co niedzielę padają ofiarą oszustów w kościele.
27 października 2017
+1
-0
38a-42a
~ do-aa   obiecywał paczkę na mikołaja i mówi ,że nie da
26 października 2017
+1
-0
90e-948
~ aa  do ~ xfgrf   a co podpisałeś na umowie? obiecywał resztę pod stołem? to też oszustwo-obaj jesteście siebie warci..
26 października 2017
+2
-1
591-86d
~ xfgrf   Mój pracodawca też mi obiecywał złote góry a po podpisaniu umowy wypiął na mnie d....Czy zostałem oszukany?
26 października 2017
+2
-0
981-d71
~ s/p/o/r/t/b/i/z/n/e/s.c/o/m.p/l   Uważajcie na oszusta podającego się za krewnego! Metoda „na wnuczka charakteryzuje się tym, że przestępca podaje się za krewnego.
26 października 2017
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl