Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.10.05 08:13 | aktualizacja: 2017.10.05 11:02

Tuż przed jubileuszem

Już w najbliższą sobotę odbędą się uroczystości związane z jubileuszem najstarszej szkoły w regionie. LO im. OZN będzie obchodzić 80-lecie istnienia. Z tej okazji o historii placówki, osiągnięciach uczniów, ale i przygotowaniach do świętowania rozmawiamy z dyrektorem Marianem Klechą.
Tuż przed jubileuszem
Tuż przed jubileuszem

- bilgorajska.pl : LO im. ONZ to szkoła z długą tradycją, obecnie uznawana za jedną z najlepszych placówek w regionie. Jak udało się to osiągnąć?

- Marian Klecha : Historia szkoły sięga 1937 roku, kiedy to z inicjatywy Towarzystwa Szkoły Średniej w Biłgoraju, po uzyskaniu zezwolenia stosownych władz, utworzono Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkoły Średniej w Biłgoraju. Szkoła miała pełnić również ważną funkcję ośrodka kulturalnego, skupiającego wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Początki były bardzo trudne, brakowało niezbędnego sprzętu oraz pomocy naukowych, ale do Biłgoraja przybyli z odległych stron naszego kraju nauczyciele, którzy potrafili zaszczepić w młodych ludziach chęć do zdobywania wiedzy i umiejętności. Ogromną pomocą służyło również społeczeństwo biłgorajskie, które dbało o coraz lepsze warunki nauki. Nawet wojna i okupacja nie przerwały edukacji, ponieważ nauczyciele prowadzili zajęcia na tajnych kompletach. Lata powojenne to stopniowa poprawa bazy lokalowej oraz dydaktycznej i coraz większe zainteresowanie młodzieży zdobywaniem średniego wykształcenia. Czasy nam współczesne to m. in. modernizacja budynków i przystosowanie do nowoczesnych metod zdobywania wiedzy, sukcesywne poszerzanie oferty dydaktycznej dla uczniów, otwarcie na świat, współpraca ze szkołami zagranicznymi, projekty edukacyjne, innowacje pedagogiczne i starania o jak najwyższy poziom wykształcenia naszej młodzieży. Na 80-letnią historię szkoły pracowało kilka pokoleń ludzi i każdy wniósł własny wkład w kształtowanie jej wizerunku. Nigdy nie brakowało tutaj oddanych swojej pracy nauczycieli oraz uzdolnionych i ambitnych uczniów. Liczne dyplomy, podziękowania i nagrody są zasługą całej społeczności szkolnej, a także efektem systematycznej oraz wytężonej pracy młodzieży i grona pedagogicznego.

- Już za chwilę szkoła będzie uroczyście obchodzić swoje 80 urodziny. Jak wielu absolwentów wyraziło chęć wspólnego świętowania?

- Trudno nam określić, ilu absolwentów weźmie udział w uroczystości, ponieważ lista jest otwarta i ciągle ulega zmianie. Ilu było absolwentów będziemy mogli powiedzieć po jubileuszu.

- Uroczystość 80-lecia to ogromne przedsięwzięcie, jak długo trwały przygotowania i jak wiele osób było w nie zaangażowanych?

- Przygotowania do jubileuszu rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Powołany został Komitet Organizacyjny, który był odpowiedzialny za koordynowanie prac i angażowanie szerszego grona nauczycieli do realizacji konkretnych zadań. Opracowaliśmy kalendarium imprez towarzyszących Jubileuszowi, które były organizowane przez cały rok. Należały do nich: konkursy, spotkania młodzieży z absolwentami, rajdy piesze i rowerowe. Opracowaliśmy monografię szkoły, stworzyliśmy stronę internetową 80-lecia, zrealizowaliśmy projekt "Odkryjmy Kopernika", którego podsumowanie odbędzie 7 października. Te działania wymagały ogromnego zaangażowania nauczycieli i uczniów przez cały rok.

- Czego można życzyć osobom związanym z placówką na kolejne lata?

- Na pewno dużo zdrowia i siły do podejmowania nowych wyzwań, satysfakcji z pracy, kolejnych sukcesów i ludzkiej życzliwości.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Tuż przed jubileuszem, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2377
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
e82-8b0
~ s   Ta szkoła podupadła pod rządami Klechy, kiedyś miała renomę.
7 października 2017
+0
-2
1b3-b93
~ HUCPA SZEFA   PRACOWAŁ I W WIEKU 65-66 LAT ODSZEDŁ NA EMERYTURĘ ,TOKARSKI ROZWIAZAŁ UMOWĘ O PRACE I ZA CHWILĘ ZAWIĄZAŁ I DALEJ JEST DYREKTOREM DO DNIA DZISIEJSZEGO I MA 71 LAT,W ZAMIAN OTRZYMAŁ Z-CE DYREKTORA mAZURKA PROTEGOWANY tOKARSKIEGO Z psl , OTRZYMAŁ NA DNIACH ZASŁUŻONY DLA BIŁGORAJA , I INNE AGITACJE WYBORCZE, UKŁAD ,SITWA WYWIELBIANIE WZAJEMNE PRZED LECIEM JAKI TO JEDEN I DRUGI NIEZASTAPIONY,JAKA TO SZKOŁA,A TAKA ,ŻE BEZ KOREPETYCJI ANI RUSZ I MŁODZI SA BLOKOWANI NA STANOWISKU DYREKTORA,
5 października 2017
+2
-2
879-89e
~ mhg   To pokolenie 80 i 70 latków to w większości przekleństwo dla Polski , komuchy i farbowańcy , co tydzień jak dostawa na szmatach na Nadstawnej widzę ich kulturę ,egoiści i zawistne staruchy. Za jakie grzechy Bóg pokarał Polskę takim pokoleniem , donosili albo ruskim albo esesmanom , tylko nieliczna grupa z tych ludzi to autorytety i nie są to ludzie z Biłgoraja .A ich synali i wnuki jeszcze gorsze
5 października 2017
+2
-3
6b9-aa0
~ 1234   Jak wielu absolwentów wyraziło chęć wspólnego świętowania?
- Trudno nam określić, ilu absolwentów weźmie udział w uroczystości,........ Ale chyba już wiadomo ile osób wpłaciło na imprezę w Sitarskiej :)
5 października 2017
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl