Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej
Budynek LOK sprzedany
Trwa rozbudowa targowiska
Sprzątają przy zalewie
home > Start > Aktualności > Budzimy Jagodę
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.07.21 13:12 | aktualizacja: 2017.07.21 16:09

Budzimy Jagodę

11-letnia mieszanka Biłgoraja w drugiej połowie maja uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Dziewczynka obecnie jest w śpiączce, przebywa w klinice Budzik, a każdy dzień to walka o powrót do normalnego życia. Do tego niezbędne są pieniądze.
Budzimy Jagodę
Budzimy Jagodę

Jagoda Stasiewicz ma zaledwie 11 lat. W maju br. miała bardzo poważny wypadek. Jadąca rowerem dziewczynka zderzyła się z samochodem osobowym, o czym informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Potrącenie dziewczynki na ul. Lubelskiej [AKTUALIZACJA].

Jej stan był krytyczny, ale walkę o życie udało się wygrać. Teraz czas na walkę o powrót do normalnego funkcjonowania. Nastolatka jest w śpiączce, obecnie, już od dwóch tygodni przebywa w klinice BUDZIK. Ośrodek funkcjonuje od czterech lat i jest pierwszym w Polsce szpitalem dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

- Mamy najlepszą opiekę z możliwych. Walczyliśmy o to, by Jagoda trafiła właśnie do Budzika, udało się to bardzo szybko, dzięki czemu są spore szanse na to, że Jagoda się obudzi. Oczywiście żaden z lekarzy nie wypowiada się na temat czasu, w jakim mogłoby to nastąpić. Liczymy, że to się uda jak najszybciej. Niestety zniszczone części mózgu nie zregenerują się, ale walczymy o to, by nieużywane obszary przejęły choć część funkcji niezbędnych do normalnego życia - opowiada w rozmowie z naszym portalem ojciec dziewczynki Krzysztof Stasiewicz.

Obecnie nastolatka przechodzi bardzo intensywną rehabilitację, ze względu na uraz mózgu mięśnie są bardzo napięte. - To wszystko jest trudne, bo nie ma z nią kontaktu. Trwa praca nad pionizacją jej ciała. Dlatego teraz naszym głównym celem będzie zakup specjalistycznego wózka, który to umożliwi każdego dnia, jego koszt to ok. 20 tys. zł. Musimy myśleć o tym, że dziecko rośnie, a taki sprzęt ma służyć dłużej niż kilka miesięcy - dodaje Krzysztof Stasiewicz.

Zwracamy się z prośbą do naszych czytelników o wsparcie. Pobyt w Budziku finansowany jest z NFZ, ale pozostałe koszty są ogromne. Jeśli chcą Państwo pomóc rodzinie Jagody i wesprzeć jej walkę o zdrowie wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto:

Pekao S.A. 04 1240 2845 1111 0010 4055 3015 Joanna Stasiewicz, koniecznie z dopiskiem "Na leczenie i rehabilitację Jagody Stasiewicz" .

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Budzimy Jagodę, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 38460
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (33)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
360-760
~ aischa63  do ~ Krzysztof Stasiewicz   Ciekawe Panie Krzysztofie, czy ów fffelek zdobędzie się na odwagę cywilną i rozmowę.. w co wątpię... BRAWO dla PANA :) PEŁEN SZACUNEK. ZAWALCZYMY O PAŃSTWA CÓRECZKĘ, dużo zdrowia dla NIEJ i wytrwałości dla RODZICÓW !!!
23 lipca 2017
+7
-0
96d-ea2
~ Frugo  do ~ ds   Ty d_rniu sparciały, jak śmiesz.
23 lipca 2017
brak ocen
e44-6ff
~ Krzysztof Stasiewicz  do ~ fffelek   Szanowny Panie fffelek!Nazywam się Krzysztof Stasiewicz i jestem ojcem Jagody.Odpisuję do Pana ponieważ,jak w pańskim wpisie możemy wnioskować Pan jest również pokrzywdzony, przez Miecia, czyli dziadka mojego ukochanego dziecka.Nadmienię tylko ,że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.Proszę jednak o kontakt ze mną nr 605255855 a postaram się to wyjaśnić-skutecznie!
22 lipca 2017
+5
-0
d84-a5c
~ lex   Przede wszystkim rodzicom dziewczynki należy się współczucie , a jej życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.
22 lipca 2017
+8
-0
d84-a5c
~ lex   Adwokat dokładnie napisał jaka jest odpowiedzialność karna i za co. Coraz więcej osób za hejt trafia przez oblicze Temidy. Bardzo dobrze. Myli się każdy kto myśli, że anonimowo może bezkarnie sobie atakować. Zaktualizowane przepisy ułatwiają wymiarowi sprawiedliwości ustalenie autorów hejtu.
22 lipca 2017
+5
-2
0a2-3e0
~ tolo  do ~ olo   Sam jesteś tępota. Masz nr. konta i to wystarczy aby pieniądze trafiły tam gdzie trzeba. Poza tym nie wierzę w twoje "czyste intencje" ponieważ obserwuję twoje negatywne komentarze na różnych forach i co na nich wypisujesz gnojku
22 lipca 2017
+0
-1
dd6-085
~ do-~ Ostrzeżenie   opisz te naganne treści?tylko konkretnie bo same ich wymyślanie i dodawanie swojej ideologii to za mało .http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/omowienie-konstytucji/76804,Konstytucyjna-wolnosc-wypowiedzi.html.O dziecku lepiej pomyślcie a nie o szczuciu i straszeniem sądami . W sądach mają już inne zmartwienia
22 lipca 2017
+1
-3
d84-a5c
~ Ostrzeżenie   Niech hejter się nie ośmiesza swoim dyletanctwem w dziedzinie prawa, tu nie o straszenie chodzi, a o wyciągnięcie konsekwencji za naganną treść wpisów hejtera, za które grożą poważne sankcje.
22 lipca 2017
+4
-1
d84-a5c
~ obserwator   Autor skandalicznych wpisów, zapewne przekona się, że nie warto urządzać sobie hejtów pod adresem ludzi, których spotkało nieszczęście. Adwokat wyczerpująco napisał co grozi za takie zachowanie. Doskonale, że pokrzywdzeni, korzystając z pomocy mecenasa, złożą pozew przeciwko hejterowi.
22 lipca 2017
+6
-1
65b-3f5
~ 6il- do-ADWOKAT   Panie adwokat dlaczego nie zrobisz pozwu wobec Jarosława Kaczyńskiego gdy mówił do posłów
PO , zdradzieckie mordy i kanalie? Albo czemu nie zrobisz pozwu wobec Palikota jak mówił na prezydenta cham!!! W Biblii jest wiele przykładów ,że za grzechy przodków płaciły dzieci i w 2 przykazaniu jest jasno to opisane, podaj może Boga do sądu ,że takie prawo ustanowił
22 lipca 2017
+1
-8
65b-3f5
~ do-~ ADWOKAT   Paragrafy są również na wmawianie komuś zniesławienia lub wmawianie komuś ,że się go obraża , panie adwokat za straszenie kogoś też są paragrafy , ciekawe jakie ty miałeś stopnie na aplikacji?Przeczytaj sobie ze zrozumieniem wpisy specjalna kasto
22 lipca 2017
+1
-6
d9a-181
~ fffelek  do ~ ADWOKAT   proszę się śpieszyć bo ja wiecznie żył nie będę
śmierć głodowa max październik więc ja się tym nie przejmuję
a może jeszcze innym spłacę długi bo przecież coś się znajdzie do sprzedania
22 lipca 2017
+1
-4
d9a-181
~ fffelek  do ~ ADWOKAT   ja z jej dziadkiem miałem do czynienia więc Miecia bym zjadł i wysrał
dawaj waść bo nie mam na chleb a nieruchomości są do wzięcia
22 lipca 2017
+2
-6
1eb-87e
~ ADWOKAT   ~ 6il
~ fffelek
- proszę szykować się na pozew, publiczne przeprosiny i odszkodowanie
Dziękuję
22 lipca 2017
+6
-1
1eb-87e
~ ADWOKAT   Kto pomawia inną osobę lub instytucję, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, lub karze pozbawienia wolności do 1 roku. Takie przesłanie niesie za sobą art.212 kodeksu karnego. Przepis ten dotyczy także zachowania w sieci.
Obraźliwe wpisy na forum internetowym, komentarze zamieszczane pod artykułami a także publikacje w sieci, nawet te zamieszczane anonimowo, mogą mieć znamiona przestępstw zniesławienia i znieważenia.
Zniesławienie a znieważenie
Kodeks karny definiuje zniesławienie jako pomawianie o takie postępowanie lub właściwości, które mogą naruszyć dobra osobiste osoby trzeciej. Przestępstwo to określane jest jako działanie przeciwko czci tej osoby. Chodzi więc treści, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego np. dla danego stanowiska. Zniesławić można nie tylko inną osobę. Konsekwencje prawne można ponieść za pomawianie grup osób, instytucji, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych niemającą osobowości prawnej.
Znieważenie wg. Kodeksu karnego jest działaniem przeciwko godności osoby trzeciej. „Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”- czytamy w kodeksie karnym. Zniewaga dotyczy zatem tylko osób fizycznych. Przedmiotem przestępstwa znieważenie jest nie tyle działanie godzące w wizerunek danego podmiotu, lecz działanie przeciwko poczucia godności człowieka.
Przestępstwo zniewagi i zniesławienia ma swój typ kwalifikowany, czyli charakteryzujący się większą szkodliwością społeczną. W taki sposób ustawodawca określił występowanie tych przestępstw m.in. w sieci.
Zniesławienie, do którego dochodzi za pomocą środków masowego przekazu (a więc także w sieci) wiąże się z surowszą karą, gdyż obok kary grzywny i ograniczenia wolności, ustawodawca przewiduje także karę pozbawienia wolności do roku.
Jak dochodzić swoich praw?
Zarówno przestępstwo zniesławienia, jak i znieważenia ścigane są z oskarżenia prywatnego. Oznacza to, że pokrzywdzony sam wnosi do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy. Na tym etapie mamy dwie możliwości: wszcząć postępowanie karne lub cywilne. W skutek postępowania karnego autorowi obraźliwych wpisów grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawiania wolności do roku. Postępowanie cywilne niesie za sobą żądanie przeprosin i roszczenia majątkowe w ramach zadośćuczynienia. W myśl kodeksu cywilnego „w razie naruszenia dobra osobistego sąd może przyznać temu, czyje dobro osobiste zostało naruszone, odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub na jego żądanie zasądzić odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez niego cel społeczny, niezależnie od innych środków potrzebnych do usunięcia skutków naruszenia.
Jak dotrzeć do anonimowego sprawcy? Policyjną praktyka jest znalezienie go po numerze IP komputera. Przez długi czas było to utrudnione, gdyż administratorzy zasłaniali się ochroną danych osobowych.
Im częściej jednak odnotowywano przypadki zniesławienia i zniewagi w sieci, tym bardziej starano się ingerować w przepisy prawa. Na mocy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca ma obowiązek udzielić informacji organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań. Do takich informacji należą dane tj.: nazwisko i imiona usługobiorcy, numer ewidencyjny PESEL, wymagane adresy czy dane służące do weryfikacji podpisu elektronicznego usługobiorcy. W świetle tych przepisów, anonimowy użytkownik przestaje być bezkarny.
22 lipca 2017
+5
-1
da3-04b
~ ole..ole..   uważaj.. żeby za Twoje grzechy Twoje dzieci nie zapłaciły..!!! -
bo KARMA wraca.. SZKODA MI CIĘ CZŁOWIEKU!!!
22 lipca 2017
+2
-0
da3-04b
~ osabilgoraj   to jakaś masakra człowieku!!! Ty nie masz sumienia???? widać nic Cie jeszcze nie doświadczyło w życiu..a nieszczęście jest czasem za progiem, nikt tego nie wie - gdzie i kiedy może Cie coś spotkać.. - jak można być tak podłym człowiekiem... zastanów się nad sobą..!!!
22 lipca 2017
+2
-1
d84-a5c
~ precz z nienawiścią!   Jak można być tak podłym, żeby wypadek dziecka uważać za karę. Czyżby autorzy tych wpisów zarazili się nienawiścią od pewnego polityka? To wymaga leczenia psychiatrycznego.
22 lipca 2017
+5
-1
Ka ES   Przychylam się do komentarza as o wyłączenie komentowania pod tym artykułem.Redakcjo,czy możecie to zrobić?
22 lipca 2017
+5
-1
4ef-90f
~ do ti   Nie bredź potworze! Jak można być tak podłym i takie okropności wypisywać.
Dziewczynce życzymy powrotu do zdrowia.
21 lipca 2017
+12
-2
1a6-b52
~ Szaci  do ~ blondyna   Księża przekażą? chyba byłby to cud w Kanie Galilejskiej...
21 lipca 2017
+2
-2
fda-7b9
~ as   Do biłgorajskiej:Czy ze względu na szacunek dla dziewczynki i jej rodziny redakcja może wyłączyć komentowanie pod tym artykułem?
21 lipca 2017
+10
-1
761-dc4
~ olo  do ~ olo   Co za naród dają rękę w dół człowiek pyta kogo wpisać we właścicielu konta bo chce zrobić przelew to tępota nie rozumie
21 lipca 2017
+1
-0
201-208
~ ks.at   Szkoda komentować te wasze komentarze!Dziewczynka ma szansę na normalne życie,jak was coś takiego nie dotknęło to pewnie nie zrozumiecie.Jednak pomóc to jest coś!!
21 lipca 2017
+8
-1
1b3-b93
~ aaaa   żal patrzeć na niektóre komentarze LUDZIE TA RODZINA PRZEŻYWA TRAGEDIE nie życzę nikomu takiej tragedii
21 lipca 2017
+8
-1
d9a-181
~ ale to co ma to do tego przypadku   bo nie wiem czym jej rodzice przodkowie czy ona zawiniła
no chyba że Żydów wydali
21 lipca 2017
+3
-2
a70-120
~ ds  
Powinna zmienić obywatelstwo na Ukraińskie , wtedy nie zabrakło by kasy na leczenie i jeszcze by jej zostało , bo w tym kraju obcy maja lepiej jak tubylcy co płacą podatki
21 lipca 2017
+7
-2
95a-08e
~ Matthew  do ~ aischa63   Chyba ktoś tu się nie poznał na dowcipie ,,blondynie"
21 lipca 2017
+5
-2
866-d17
~ osabilgoraj  do ~ bilgo   to se kup... może Ci się kiedyś przyda... CO ZA LUDZIE..!!! ZNIECZULICA TOTALNA!!!! widać że Cię jeszcze życie nie doświadczyło, imprezy tylko w główce..
21 lipca 2017
+10
-4
955-998
~ olo   Kto jest właścicielem konta ??!
21 lipca 2017
+2
-2
866-d17
~ aischa63   a co szkoda Ci blondyno??? podobno blondynki tak mają...słabo kapują.. A czy to w Kościele czy nie są LUDZIE, KTÓRZY POMOGĄ JAGODZIE I JEJ RODZICOM I SZCZERZE ICH WSPIERAJĄ.. WYBUDZIMY JAGODĘ!!! ( jak zwykle żenujący komentarz musi się pojawić..uważaj, żeby Tobie nic się nie stało żenująca blondyno..!!!..)
21 lipca 2017
+5
-5
da4-161
~ bilgo  do ~ blondyna   za to możanaby kilka wózków kupić...
21 lipca 2017
+5
-2
e59-f9a
~ blondyna   podejrzewam że wszystkie niedzielne tace z kościołów w Biłgoraju i okolicy księża przekażą na leczenie Jagody !
21 lipca 2017
+14
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl