Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.09 19:39 | aktualizacja: 2017.04.09 19:45

Misterium Męki Pańskiej w Biłgoraju

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, na biłgorajskim targowisku już po raz piąty odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Widowisko trwale wpisało się w kalendarz wydarzeń w Biłgoraju.
Misterium Męki Pańskiej w Biłgoraju
Misterium Męki Pańskiej w Biłgoraju

Misterium Męki Pańskiej przedstawia ostatnie chwile życia, mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Co roku zorganizowanie przedsięwzięcia angażuje setki osób: aktorów, scenografów, charakteryzatorów i odpowiedzialnych za obsługę techniczną.

Organizatorami tegorocznego widowiska były parafia p.w. św. Jerzego w Biłgoraju oraz Ruch Światło - Życie, młodzież i Domowy Kościół przy parafii św. Jerzego. Koordynatorem wydarzenia był ks. Jacek Bednarz. - To nie tylko inscenizacja i widowisko teatralne, ale przede wszystkim okazja do głębszego rozważenia tajemnicy naszego zbawienia - mówiła Elżbieta Smutek.

W głównych rolach wystąpili: Jezus - Wojciech Gleń, Maryja - Bernadeta Hołowińska, Weronika - Ewelina Jaśkowiec, Maria Magdalena i Kobieta Cudzołożna - Małgorzata Ogonowska, Szymon z Cyreny - Maciej Ogonowski, Szatan - Mateusz Proć, Piłat - Grzegorz Pluta, Herod - Tomasz Hałasa. Scenariusz - ks. Leszek Boryło, reżyser - dyrektor MDK w Biłgoraju Renata Socha.

Instytucje wspomagające: Urząd Miasta w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe, gmina Biłgoraj, Biłgorajskie Centrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Straż Miejska w Biłgoraju, Straż Pożarna w Soli, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, Komenda Powiatowa Policji, a także lokalni przedsiębiorcy.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Misterium Męki Pańskiej w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 11250
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
daf-3a3
~ Zbawienie przyszło przez Krzyż ... Jezus Chrystus  Jezus jest PANEM - Chwała PANU
Święta WIELKANOCNE to dni łaski i miłosierdzia
http://www.sportbiznes.com.pl
9 kwietnia 2017
+28
-11
Ostatnio dodane komentarze
286-32c
~ n  do ~ kupa   Nasza cywilizacja jest cywilizacją śmierci - dzieci powinny się przyzwyczajać. Aborcjuszki jako bohaterki również już nikogo nie szokują.
11 kwietnia 2017
+0
-8
c39-1d9
~ jfk   Słowianie nie gęsi i swoich Bogów mają. Po co nam te żydowskie, narzucone bajki?
11 kwietnia 2017
+3
-11
34b-f09
~ ech  
11 kwietnia 2017
+2
-6
d89-446
~ mw   No i kogo tam Gleń uzdrowił?Apostołowie potrafili uzdrawiać a czemu tego nie robią księża?Nawet papież z Torunia nikogo nie uzdrowił.Gdyby żyli zgodnie z przykazaniami to by Duch Święty dałby im taką łaskę to jeszcze nie święta Faustyna potrafiła ratować dusze a ksiądz nie może kogoś uzdrowić od kataru?Ton chyba nie są prawdziwi księża ,tylko gadać potrafią
10 kwietnia 2017
+8
-10
6fb-28f
~ Jan   Pewnie by się znalazł śmiałek ? By go przybić trzema, gwożdziami ! Biłgoraj by się okrył sławą ! Może ktoś z księży ?
10 kwietnia 2017
+4
-8
b06-220
~ w przyszłym roku bedzie misterium męki smoleńskiej   tylko kto będzie robił za TU - pole... (waj) , brzozę i za macierewicza.
10 kwietnia 2017
+7
-11
4c3-8a2
~ Iwona  do ~ ja   Zgadzam się. Było ich stanowczo za dużo. Zachowywali się jakby byli najważniejsi
10 kwietnia 2017
+4
-3
044-a02
~ cvc   Jezusa znam osobiście.
10 kwietnia 2017
+5
-3
055-669
~ kupa  do ~ formaldehyd   kolego nie za bardzo rozumiem co ma wspólnego kultura i cywilizacja z jakimś niezdrowym uwielbieniem pokazywania publicznie bestialstwa i robieniem z tego widowiska, które bardziej przypomina kukluxklan i które dzieciom może zryć psychikę.
Ten ludowy pseudokatolicyzm też za bardzo z kulturą i cywilizacją nie ma nic wspólnego - to raczej sztuczny wytwór cebulaków o podwójnej moralności ze swoją pseudo wiarą na pokaz.
10 kwietnia 2017
+9
-13
91d-679
~ widz   Bardzo piękne to było. Dziękuję.
10 kwietnia 2017
+6
-7
4b9-0ee
~ ggd   Nie podoba mi się walka z krzyżem w urzędach.Krzyż powinien być szczególnie w sądach i prokuraturach , Jezus wisiał między łotrami ,nawet w sejmie jest
10 kwietnia 2017
+9
-7
5db-f89
~ 258   Prawdziwe misterium było na EDK z Goraja do Biłgoraja .14 stacji 44 km z buta w ciemnicy .Kto był to coś wie na ten temat .Staczem każdy może być ale dać coś od siebie to niekoniecznie , szczególnie ci nasi nawiedzeni włodarze katolicy na pokaz .W kościołach zajmują pierwsze ławki . Lubią przemawiać i pouczać , Jezus miał racje ,że takich trzeba unikać , a motłoch dalej na nich głosuje , a oni śmieją się z głupców
10 kwietnia 2017
+8
-6
c98-443
~ ja   Te latające między aktorami z aparatami pismaki to było okropne. byli w centrum uwagi i zasłaniali wszystko. Nie wpuszczać ich następnym razem.
10 kwietnia 2017
+10
-8
d9a-181
~ knypek   raj to był wtedy gdy mało ludzi zamieszkiwało ziemię wraz ze wzrostem ludzi narastał bandytyzm i niewolnictwo
teraz to jest wszechobecne piekło tylko co niektórzy żyją jak w raju
a Jezus za jakie nasze grzechy umarł na krzyżu
przecież zachowanie człowieka ciągle jest takie samo od tysięcy lat tylko nie je rękoma tylko sztućcami nie zabija maczugą tylko pistoletem
i to jest właśnie człowiek który wie jak można się ustawić w świecie w którym można żyć jak Bóg
10 kwietnia 2017
+3
-8
9fb-efa
~ sly   Piękne misterium zorganizowane przez ludzi pasjonatów taka mała ojczyzna Misterium odtworzone przez aktorów amatorów . Cały ten projekt jest perełką w biłgorajskim życiu Na drugi rok jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć by scenę odwrócić w drugą stronę na łąki gdzie uzyskano by naturalna scenerie przyrody Widzowie nie mieli by na widoku obskurne budynki pokryte graffiti A jeżeli nie to umieścić kolorystyczne ekrany zakrywające szpetne budynki . Raziła też mnie praca fotoreporterów robiących zdjęcia wśród aktorów Powinni to robić dyskretnie nie mieszając się z grającymi Misterium piękne , dużo pracy włożonej przez zaangażowanych ludzi w ten projekt podziękowania dla P. Renaty Sochy i wszystkicm którzy stworzyli ten spektakl
10 kwietnia 2017
+15
-16
80a-9af
~ formaldehyd  do ~ kupa   Właśnie zobaczyłem jak dalece można być wyobcowanym z fundamentów kultury i cywilizacji. Wróć do szkoły podstawowej a potem po kolei wszystkie klasy szkoły średniej, jakieś kino, może teatr. Jest jeszcze szansa dla Ciebie.
10 kwietnia 2017
+11
-17
055-669
~ kupa   Mam pytanie do widzów: czy małe dzieci powinny oglądać ten żałosny spektakl zamęczenia człowieka na śmierć? Jak ISIS obcina ludziom głowy też im puszczacie? Ja rozumiem fanatyzm religijny i zacofanie, ale dla młodego człowieka taki widok to co najmniej szok... Warto się obudzić zanim będzie za późno.
10 kwietnia 2017
+9
-25
daf-3a3
~ Zbawienie przyszło przez Krzyż ... Jezus Chrystus   Jezus jest PANEM - Chwała PANU
Święta WIELKANOCNE to dni łaski i miłosierdzia
http://www.sportbiznes.com.pl
9 kwietnia 2017
+28
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl