Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2017.03.25 01:05

Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?

Finanse to dla wielu z nas temat dość delikatny i drażliwy. Nasz miesięczny budżet nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Spłacamy kredyt, mamy na utrzymaniu dzieci, oszczędzamy na wakacje za granicą, opłacamy samochód. Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, który pochłania nasze środki finansowe na każdym kroku.
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?

Nic więc dziwnego, że nad każdą kolejną decyzją finansową dokładnie się zastanawiamy. Chcemy, by nasze wydatki były jak najniższe, by nie musieć rezygnować z czegoś innego. Gdy zatem przychodzi moment, w którym decydujemy się na zakup ubezpieczenia, zastanawiamy się dokładnie jak sprawić, by koszt polisy nie przekraczał środków, które możemy na to przeznaczyć. Dlatego warto zastanowić się jak zminimalizować koszty, aby składka ubezpieczenia na życie widoczna na www.rankingubezpieczennazycie.pl była jak najmniejsza.

Ubezpieczenie na życie grupowe czy indywidualne?

Wpływ na cenę ubezpieczenie ma przede wszystkim jego rodzaj. Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie grupowe, które oferuje nam pracodawca, będziemy płacić mniejszą składkę, niż byłoby to w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Jednak te dwie opcje warto dokładnie ze sobą porównać.

Musimy sprecyzować swoje oczekiwania względem polisy na życie. Ubezpieczenie indywidualne będzie posiadało wyższą sumę ubezpieczenia, a także szerszy zakres ochrony, który może być dopasowany do naszych potrzeb.

Z kolei ubezpieczenia grupowe mają w niższej cenie szerszy zakres ochrony. Dla jednych może to być bardziej korzystne, dla innych szeroki zakres może być zwyczajnie zbędny. Dobrze zatem jest przyjrzeć się dokładnie obu rodzajom ubezpieczeń, by wybrać dla siebie jak najlepiej.

Porównanie według sumy ubezpieczenia

Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka miesięczna. To wydaje się logiczne, jednak często suma ubezpieczenia przysłania nam wizję miesięcznych składek. Chcemy dobrze zabezpieczyć naszych najbliższych oraz swoją przyszłość, przez co wybieramy ofertę o wyższej sumie. Zwróćmy jednak uwagę na składki w pierwszej kolejności. Czy te, które są proponowane przy konkretnej sumie ubezpieczenia nie są dla nas za wysokie? Niewielu zastanawia się wcześniej czy będzie w stanie je płacić, gdy wpadnie w chwilowe trudności finansowe?

Dlatego warto najpierw zrobić zestawienie ofert pod kątem sumy ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie na życie porównaj z www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie znajduje się kilkanaście produktów polisowych, z czego naraz wyświetli się do pięciu z nich.

Zakres ochrony a umowy dodatkowe

Dodatkowym kosztem bywają umowy dodatkowe. W tej kwestii warto jest dobrze przemyśleć, które rozszerzenia są nam niezbędne. Nie decydujmy się na wszystkie możliwe oferty. Zastanówmy się, podejmijmy decyzję rozsądnie, bez pośpiechu. Nie zawsze pełen pakiet jest nam potrzebny.

Jeśli często podróżujemy lub jeździmy samochodem, z pewnością bardziej przyda nam się rozszerzenie dotyczące wypadków komunikacyjnych. Jeśli nie planujemy zakładania rodziny lub kolejnych dzieci, rozszerzenie dotyczące narodzin dziecka może okazać się zbędne. Wyeliminujmy to, co niepotrzebne, a obniżymy tym samym koszt miesięcznej składki.

Im młodziej, tym taniej

Warto pamiętać, że na cenę składki wpływa również nasz wiek. Im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym bardziej korzystna będzie cena ubezpieczenia. Zwróćmy jednak uwagę na rodzaj rozliczania wiekowego w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe naliczają wiek rocznikowo, inne z kolei wiek naliczają od dnia urodzin. W zależności od miesiąca, w którym się urodziliśmy, może okazać się, że konkretna oferta jest dla nas mniej korzystna. Takie detale również mają wpływ na to, ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie. Dlatego właśnie warto im się dokładnie przyjrzeć i policzyć, co będzie lepsze dla nas.

Składka oraz jej cena będzie różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego warto porównywać oferty, ponieważ inna firma ubezpieczeniowa może posiadać podobną ofertę za niższą cenę składkową.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1500
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl