Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2017.03.25 01:05

Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?

Finanse to dla wielu z nas temat dość delikatny i drażliwy. Nasz miesięczny budżet nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Spłacamy kredyt, mamy na utrzymaniu dzieci, oszczędzamy na wakacje za granicą, opłacamy samochód. Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, który pochłania nasze środki finansowe na każdym kroku.
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?

Nic więc dziwnego, że nad każdą kolejną decyzją finansową dokładnie się zastanawiamy. Chcemy, by nasze wydatki były jak najniższe, by nie musieć rezygnować z czegoś innego. Gdy zatem przychodzi moment, w którym decydujemy się na zakup ubezpieczenia, zastanawiamy się dokładnie jak sprawić, by koszt polisy nie przekraczał środków, które możemy na to przeznaczyć. Dlatego warto zastanowić się jak zminimalizować koszty, aby składka ubezpieczenia na życie widoczna na www.rankingubezpieczennazycie.pl była jak najmniejsza.

Ubezpieczenie na życie grupowe czy indywidualne?

Wpływ na cenę ubezpieczenie ma przede wszystkim jego rodzaj. Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie grupowe, które oferuje nam pracodawca, będziemy płacić mniejszą składkę, niż byłoby to w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Jednak te dwie opcje warto dokładnie ze sobą porównać.

Musimy sprecyzować swoje oczekiwania względem polisy na życie. Ubezpieczenie indywidualne będzie posiadało wyższą sumę ubezpieczenia, a także szerszy zakres ochrony, który może być dopasowany do naszych potrzeb.

Z kolei ubezpieczenia grupowe mają w niższej cenie szerszy zakres ochrony. Dla jednych może to być bardziej korzystne, dla innych szeroki zakres może być zwyczajnie zbędny. Dobrze zatem jest przyjrzeć się dokładnie obu rodzajom ubezpieczeń, by wybrać dla siebie jak najlepiej.

Porównanie według sumy ubezpieczenia

Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka miesięczna. To wydaje się logiczne, jednak często suma ubezpieczenia przysłania nam wizję miesięcznych składek. Chcemy dobrze zabezpieczyć naszych najbliższych oraz swoją przyszłość, przez co wybieramy ofertę o wyższej sumie. Zwróćmy jednak uwagę na składki w pierwszej kolejności. Czy te, które są proponowane przy konkretnej sumie ubezpieczenia nie są dla nas za wysokie? Niewielu zastanawia się wcześniej czy będzie w stanie je płacić, gdy wpadnie w chwilowe trudności finansowe?

Dlatego warto najpierw zrobić zestawienie ofert pod kątem sumy ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie na życie porównaj z www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie znajduje się kilkanaście produktów polisowych, z czego naraz wyświetli się do pięciu z nich.

Zakres ochrony a umowy dodatkowe

Dodatkowym kosztem bywają umowy dodatkowe. W tej kwestii warto jest dobrze przemyśleć, które rozszerzenia są nam niezbędne. Nie decydujmy się na wszystkie możliwe oferty. Zastanówmy się, podejmijmy decyzję rozsądnie, bez pośpiechu. Nie zawsze pełen pakiet jest nam potrzebny.

Jeśli często podróżujemy lub jeździmy samochodem, z pewnością bardziej przyda nam się rozszerzenie dotyczące wypadków komunikacyjnych. Jeśli nie planujemy zakładania rodziny lub kolejnych dzieci, rozszerzenie dotyczące narodzin dziecka może okazać się zbędne. Wyeliminujmy to, co niepotrzebne, a obniżymy tym samym koszt miesięcznej składki.

Im młodziej, tym taniej

Warto pamiętać, że na cenę składki wpływa również nasz wiek. Im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym bardziej korzystna będzie cena ubezpieczenia. Zwróćmy jednak uwagę na rodzaj rozliczania wiekowego w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe naliczają wiek rocznikowo, inne z kolei wiek naliczają od dnia urodzin. W zależności od miesiąca, w którym się urodziliśmy, może okazać się, że konkretna oferta jest dla nas mniej korzystna. Takie detale również mają wpływ na to, ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie. Dlatego właśnie warto im się dokładnie przyjrzeć i policzyć, co będzie lepsze dla nas.

Składka oraz jej cena będzie różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego warto porównywać oferty, ponieważ inna firma ubezpieczeniowa może posiadać podobną ofertę za niższą cenę składkową.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1698
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 11:01 Kraj
Koncerty i imprezy masowe pod koniec wakacji?
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
dzisiaj, 09:13 Powiat
Wniosek o emeryturę lub rentę później, a wypłata "wstecz"
w piątek, godzina 12:15 Biłgoraj
Biłgoraj EKO Challenge w DDTVN
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
w sobotę, godzina 12:05 Biłgoraj
Policjanci oddali krew dla chorego kolegi
w niedzielę, godzina 09:20 Biłgoraj
Powiat biłgorajski przystąpił do Euroregionu Roztocze
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w środę, godzina 11:33 Biłgoraj
Budowa ronda ruszyła
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
w sobotę, godzina 18:48 Lubelszczyzna
Bilans zachorowań na COVID-19
15 maja 2020 Biłgoraj
Zmarł pochodzący z Biłgoraja lekarz. Był zakażony koronawirusem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl