Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2017.03.25 01:05

Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?

Finanse to dla wielu z nas temat dość delikatny i drażliwy. Nasz miesięczny budżet nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Spłacamy kredyt, mamy na utrzymaniu dzieci, oszczędzamy na wakacje za granicą, opłacamy samochód. Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, który pochłania nasze środki finansowe na każdym kroku.
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?

Nic więc dziwnego, że nad każdą kolejną decyzją finansową dokładnie się zastanawiamy. Chcemy, by nasze wydatki były jak najniższe, by nie musieć rezygnować z czegoś innego. Gdy zatem przychodzi moment, w którym decydujemy się na zakup ubezpieczenia, zastanawiamy się dokładnie jak sprawić, by koszt polisy nie przekraczał środków, które możemy na to przeznaczyć. Dlatego warto zastanowić się jak zminimalizować koszty, aby składka ubezpieczenia na życie widoczna na www.rankingubezpieczennazycie.pl była jak najmniejsza.

Ubezpieczenie na życie grupowe czy indywidualne?

Wpływ na cenę ubezpieczenie ma przede wszystkim jego rodzaj. Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie grupowe, które oferuje nam pracodawca, będziemy płacić mniejszą składkę, niż byłoby to w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Jednak te dwie opcje warto dokładnie ze sobą porównać.

Musimy sprecyzować swoje oczekiwania względem polisy na życie. Ubezpieczenie indywidualne będzie posiadało wyższą sumę ubezpieczenia, a także szerszy zakres ochrony, który może być dopasowany do naszych potrzeb.

Z kolei ubezpieczenia grupowe mają w niższej cenie szerszy zakres ochrony. Dla jednych może to być bardziej korzystne, dla innych szeroki zakres może być zwyczajnie zbędny. Dobrze zatem jest przyjrzeć się dokładnie obu rodzajom ubezpieczeń, by wybrać dla siebie jak najlepiej.

Porównanie według sumy ubezpieczenia

Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka miesięczna. To wydaje się logiczne, jednak często suma ubezpieczenia przysłania nam wizję miesięcznych składek. Chcemy dobrze zabezpieczyć naszych najbliższych oraz swoją przyszłość, przez co wybieramy ofertę o wyższej sumie. Zwróćmy jednak uwagę na składki w pierwszej kolejności. Czy te, które są proponowane przy konkretnej sumie ubezpieczenia nie są dla nas za wysokie? Niewielu zastanawia się wcześniej czy będzie w stanie je płacić, gdy wpadnie w chwilowe trudności finansowe?

Dlatego warto najpierw zrobić zestawienie ofert pod kątem sumy ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie na życie porównaj z www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie znajduje się kilkanaście produktów polisowych, z czego naraz wyświetli się do pięciu z nich.

Zakres ochrony a umowy dodatkowe

Dodatkowym kosztem bywają umowy dodatkowe. W tej kwestii warto jest dobrze przemyśleć, które rozszerzenia są nam niezbędne. Nie decydujmy się na wszystkie możliwe oferty. Zastanówmy się, podejmijmy decyzję rozsądnie, bez pośpiechu. Nie zawsze pełen pakiet jest nam potrzebny.

Jeśli często podróżujemy lub jeździmy samochodem, z pewnością bardziej przyda nam się rozszerzenie dotyczące wypadków komunikacyjnych. Jeśli nie planujemy zakładania rodziny lub kolejnych dzieci, rozszerzenie dotyczące narodzin dziecka może okazać się zbędne. Wyeliminujmy to, co niepotrzebne, a obniżymy tym samym koszt miesięcznej składki.

Im młodziej, tym taniej

Warto pamiętać, że na cenę składki wpływa również nasz wiek. Im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym bardziej korzystna będzie cena ubezpieczenia. Zwróćmy jednak uwagę na rodzaj rozliczania wiekowego w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe naliczają wiek rocznikowo, inne z kolei wiek naliczają od dnia urodzin. W zależności od miesiąca, w którym się urodziliśmy, może okazać się, że konkretna oferta jest dla nas mniej korzystna. Takie detale również mają wpływ na to, ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie. Dlatego właśnie warto im się dokładnie przyjrzeć i policzyć, co będzie lepsze dla nas.

Składka oraz jej cena będzie różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego warto porównywać oferty, ponieważ inna firma ubezpieczeniowa może posiadać podobną ofertę za niższą cenę składkową.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ile płacimy za składkę ubezpieczenia na życie?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1809
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
17 października 2020 Biłgoraj
Tak będzie wyglądał skwer
Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
dzisiaj, 08:11 Biłgoraj
Rekrutacja do Dziennego Domu Pomocy Dla Seniorów w Biłgoraju
w środę, godzina 13:57 Biłgoraj
15-latek wymusił pierwszeństwo. Ciężarna trafiła do szpitala
18 października 2020 Różaniec
Wojewódzki Dzień Pola w Różańcu
W niedzielę, 18 października w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu zorganizowano IV Wojewódzki Dzień Pola pod hasłem "Lubelszczyzna spichlerzem Polski". Wydarzeniu towarzyszyła konferencja pt. "Konwencja BIO gwarantem zdrowej żywności oraz opłacalności produkcji roślinnej".
w czwartek, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Absolutny rekord zakażeń. Na Lubelszczyźnie potwierdzono 1700 nowych przypadków
we wtorek, godzina 08:52 Biłgoraj
Jutro protest kobiet w Biłgoraju
16 października 2020 Biłgoraj
Respirator przekazany
W piątek, 16 października do biłgorajskiego szpitala trafił respirator zakupiony ze środków zgromadzonych podczas zbiórki, zorganizowanej z inicjatywy Grupy "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice" i Centrum Rozwoju Wolontariatu przy Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
w piątek, godzina 11:12 Powiat
88 potwierdzonych zakażeń w ciągu doby
w czwartek, godzina 09:22 Sól
29-latek spadł z rusztowania
w środę, godzina 17:05 Biłgoraj
W Biłgoraju protestowały setki osób
W środowe popołudnie, 28 października, zorganizowany został strajk kobiet. Uczestnicy chcieli wyrazić swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Strajk polegał na wspólnym spacerze przez miasto. W wydarzeniu wzięły udział setki osób.
dzisiaj, 08:04 Obsza
W trosce o oczy
w piątek, godzina 09:03 Biłgoraj
Punkt wymazowy czynny do godz. 17. Nie trzeba się spieszyć
w piątek, godzina 16:38 Kraj
Konferencja premiera - zamknięte cmentarze, zdalna administracja
W piątkowe popołudnie, 30 października, odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem szef rządu przekazał informacje m.in. o zamknięciu cmentarzy. Zaapelował do seniorów o pozostanie w domu. Poza tym administracja będzie zdalna.
20 października 2020 Biłgoraj
Daniel zginął w poniedziałkowym wypadku. Ruszyła zbiórka pieniędzy
w piątek, godzina 09:41 Biłgoraj
Policja będzie pilnować porządku w okolicach cmentarzy
19 października 2020 Biłgoraj
26-latek zginął w wypadku na drodze Biłgoraj - Smólsko [AKTUALIZACJA]
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek, 19 października, tuż za Biłgorajem, na drodze w kierunku Smólska. Niestety jest to wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Są utrudnienia w ruchu.
24 października 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja z apelem do mieszkańców
we wtorek, godzina 11:12 Lubelszczyzna
310 aktywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie
w środę, godzina 09:03 Biłgoraj
W szpitalu zaczyna brakować personelu, oddział zakaźny pęka w szwach
Biłgorajski szpital jest już w bardzo trudnej sytuacji. Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 znacznie ograniczona jest liczba personelu. Wszystkie łóżka dla pacjentów z COVID-19 są obecnie zajęte. Jak informuje dyrektor Kwiatkowski konieczne będzie wstrzymywanie przyjęć planowych.
w środę, godzina 11:10 Lubelszczyzna
700 nowych przypadków koronawirusa na Lubelszczyźnie, zmarły 22 osoby
21 października 2020 Kraj
Cmentarze będą zamknięte? Jest decyzja
23 października 2020 Biłgoraj
Rewitalizacja centrum Biłgoraja - prace zakończone
W połowie bieżącego tygodnia dokonano odbioru technicznego zadania polegającego na rewitalizacji Placu Wolności w Biłgoraju. Inwestycja pochłonęła 20 mln zł. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego terenu już za kilka dni.
24 października 2020 Biłgoraj
Konsultacje społeczne PKP PLK S.A. dotyczące m.in. planowanej linii kolejowej Szastarka - Biłgoraj
w niedzielę, godzina 11:13 Powiat
W izolacji domowej zmarła kobieta chora na COVID-19
23 października 2020 Kraj
Cała Polska w czerwonej strefie - daleko idące ograniczenia w każdej sferze
Już od jutra, czyli soboty 24 października, wejdą w życie nowe obostrzenia, związane z walką z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zasady, które będą obowiązywać na terenie całego kraju przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Lokale gastronomiczne mają zostać zamknięte, młodzież nie będzie mogła wychodzić bez osoby dorosłej. Zakaz obejmie też wszelkie zebrania i spotkania powyżej 5 osób.
w piątek, godzina 09:16 Lubelszczyzna
Trwa rekrutacja do terytorialnej służby wojskowej
we wtorek, godzina 08:26 Biłgoraj
Starosta podziękował policjantowi, który uratował 3-latkę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl