W sumie nominacje profesorskie odebrało z rąk prezydenta 64 naukowców. Wśród profesorów nauk społecznych, medycznych, chemicznych, plastycznych, znalazł się także ks. Tadeusz Guz, profesor nauk humanistycznych.
Ks. Guz urodził się w 1959 r. w Zwierzyńcu. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1984r. Studiował teologię na Wydziale Teologii Katolickiej KUL, następnie filozofię na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej KUL. W 1989 roku rozpoczął studia z filozofii i socjologii na Gustav-Siewerth-Akademie w RFN. W 1996r. został doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie za pracę pt.: "Zum Gottesbegriff Georg Wilhelm Friedrich Hegels im Rückblick auf das Gottesverstaendnis Martin Luthers. Eine metaphysische Untersuchung". Habilitację zrobił 2001 roku w na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kard. S. Wyszyńskiego w Warszawie. W tym samym roku objął stanowisko profesora zwyczajnego, został dziekan Wydziału Filozofii na Gustav-Siewerth-Akademie w RFN, a od 2003 roku pracował na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Zamiejscowym Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lub.
Ks. Tadeusz Guz otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w wśród nich: Złoty Krzyż Zasługi, Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czy Medal Edukacji Narodowej. Obecnie mieszka w Tereszpolu.
Ks. Guz był pomysłodawcą wyjątkowej drogi krzyżowej. Kapliczki, będące stacjami okalają całą wieś Szozdy, tworząc kształt krzyża.O tej inicjatywie pisaliśmy w artykule pt. Wyjątkowa droga krzyżowa powstała w Szozdach.