Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Przysięga Terytorialsów
Minister rodziny odwiedziła Biłgoraj
Mama mistrzyni
Nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy koła
home > Start > Aktualności > Dyrektorzy ustalili zasady
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.02.17 14:38 | aktualizacja: 2017.02.17 14:40

Dyrektorzy ustalili zasady

We wtorek, 14 lutego, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych spotkali się z pracownikami referatu oświaty, by dyskutować o zmianach jakie czekają ich w najbliższych miesiącach w związku z planowaną likwidacją gimnazjów. Po spotkaniu wydano komunikat.
Dyrektorzy ustalili zasady
Dyrektorzy ustalili zasady

W spotkaniu, które odbyło się w miniony wtorek uczestniczyli dyrektorzy szkół: SP Nr 4, Gimnazjum Nr 2, SP Nr 5, MZS, Gimnazjum Nr 1 i SP Nr 1 oraz inspektor ds. oświaty Anna Florkiewicz i główny księgowy Centrum Usług Wspólnych Ewa Bździuch.

Przedmiotem spotkania była analiza projektów arkuszy organizacji pracy szkół na lata 2017/18, 2018/10, 2019/20. Każdy z dyrektorów przedstawił szczegółowe projekty organizacji pracy swojej szkoły.

Obecni na spotkaniu dyrektorzy zobowiązali się do zatrudnienia w pierwszej kolejności obecnie pracujących nauczycieli z szkół podległych miastu Biłgoraj. Inspektor Anna Florkiewicz dokonała analizy brakujących godzin oraz wolnych etatów i godzin nadliczbowych celem zapewnienia miejsc i godzin pacy dla nauczycieli przedmiotów, którzy nie znajdą zatrudnienia w swoich macierzystych szkołach.

Dyrektorzy placówek zobowiązali się do poinformowania swoich nauczycieli, dla których zabraknie godzin macierzystych szkołach do konieczności podjęcia rożnych form doskonalenia, dających szansę na kontynuację zatrudnienia w innych rodzajach edukacji w kolejnych latach szkolnych.

Ze wstępnej analizy przedstawionych projektów pracy szkół wynika, że w latach szkolnych 2017/18, 2018/19 znajdą zatrudnienie obecnie pracujący w szkołach miasta Biłgoraj nauczyciele z uwzględnieniem konieczności odchodzenia osób, które nabyły prawo do emerytury i osiągnięcia zakładanego poziomu rekrutacji dzieci i uczniów do grup zerowych i klas pierwszych.

Dyrektorzy szkół będą porozumiewać się między sobą w celu systematycznego przechodzenia nauczycieli gimnazjów do szkół podstawowych.

Ewolucyjne, stopniowe przechodzenie nauczycieli gimnazjów do szkół podstawowych w kolejnych trzech latach szkolnych, z równoczesnym doskonaleniem nauczycieli i przechodzeniem uprawionych osób na emeryturę pozwoli na zatrudnienie maksymalnej liczby nauczycieli.

W najbliższych dwóch latach szkolnych będą kontynuować zatrudnienie dotychczasowi pracownicy administracji i obsługi w wymiarze ustalonym przez organ prowadzący.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dyrektorzy ustalili zasady, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 3526
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
bee-43d
~ hm  To Klecha na emeryturę, niech da przykład społeczeństwu jak trzeba ustępować miejsca młodym nauczycielom
17 lutego 2017
+18
-1
PL
79a-763
~ obiektywnie  W Biłgoraju pod wspólną dyrekcją od lat funkcjonowały gimnazja: przy LO im. ONZ, przy ZSBiO, przy dawnej trójce, gdzie mądrze utworzono zespół. Słowem wszędzie tam, gdzie w tych samych budynkach szkół mieściło się również gimnazjum, nie urządzano cyrku z tworzeniem oddzielnych dyrekcji. Niechlubnym wyjątkiem są znajdujące się w tym samym budynku: szkoła nr 5 i gimnazjum nr 2 (gimnazjum to już dawno powinno być albo połączone z podstawówką (piątką) w zespół, albo zlikwidowane, uczniów ( których jest coraz mniej) trzeba było przenieść do innych gimnazjów na terenie miasta.Pojawił się również pomysł, żeby uczniów z gimnazjum nr 2 przenieść do Gimnazjum nr 1 im.św. Królowej Jadwigi, niestety do tego nie doszło. Wielki błąd władz miasta, radni poparli marnotrawstwo , tj. utrzymywanie dwóch dyrekcji i administracji w budynku szkoły podstawowej nr 5.
17 lutego 2017
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
DE
98b-551
~ Polak   Z przykrością stwierdzam, że mamy chore czasy! Ciągle obrywają biedni, zapracowani, uczciwi ludzie!
19 lutego 2017
+4
-1
PL
f46-183
~ Andrzej   Przenosić teraz uczniów z Gimnazjum nr 2 do Gimnazjum nr 1 nie ma sensu. Często są byli uczniowie "5". Najwyraźniej jednak radni burmistrza chcą kontynuować marnotrawstwo publicznych pieniędzy czyli utrzymywać dwie dyrekcje i administracje w jednym budynku. Przypomnijmy - naturalnemu połączeniu Szkoły Podst. nr 5 i Gimnazjum nr 2 sprzeciwiała się poprzednio i teraz się sprzeciwia dyrektorka "5".
17 lutego 2017
+6
-2
PL
8f1-b45
~ oglądnijcie co mówi Schodziński o PiS i Kaczyńskim - kliknij w link youtube  
17 lutego 2017
+2
-0
PL
79a-763
~ obiektywnie   W Biłgoraju pod wspólną dyrekcją od lat funkcjonowały gimnazja: przy LO im. ONZ, przy ZSBiO, przy dawnej trójce, gdzie mądrze utworzono zespół. Słowem wszędzie tam, gdzie w tych samych budynkach szkół mieściło się również gimnazjum, nie urządzano cyrku z tworzeniem oddzielnych dyrekcji. Niechlubnym wyjątkiem są znajdujące się w tym samym budynku: szkoła nr 5 i gimnazjum nr 2 (gimnazjum to już dawno powinno być albo połączone z podstawówką (piątką) w zespół, albo zlikwidowane, uczniów ( których jest coraz mniej) trzeba było przenieść do innych gimnazjów na terenie miasta.Pojawił się również pomysł, żeby uczniów z gimnazjum nr 2 przenieść do Gimnazjum nr 1 im.św. Królowej Jadwigi, niestety do tego nie doszło. Wielki błąd władz miasta, radni poparli marnotrawstwo , tj. utrzymywanie dwóch dyrekcji i administracji w budynku szkoły podstawowej nr 5.
17 lutego 2017
+12
-0
PL
bee-43d
~ hm   To Klecha na emeryturę, niech da przykład społeczeństwu jak trzeba ustępować miejsca młodym nauczycielom
17 lutego 2017
+18
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl