Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.02.14 19:11

Arteterapia przez fotografię

W lutym w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju rozpoczął się projekt "Arteterapia przez fotografię", którego głównym partnerem jest Firma Model Opakowania Sp. z o. o. z siedzibą w Biłgoraju. Szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 2500 zł. Uczestnicy projektu to młodzież i dzieci niepełnosprawna intelektualnie i ich pełnosprawni rówieśnicy, a jego realizacja odbywać się będzie poprzez aktywną działalność szkolnego koła fotograficznego "Światłoczuli". Projekt zakończy się w listopadzie 2017 roku.
Arteterapia przez fotografię
Arteterapia przez fotografię

- Chcemy nauczyć dzieci niepełnosprawne pokonywać własne słabości i ograniczenia. Projekt odpowiada na najważniejsze potrzeby naszych uczniów - umiejętność odnalezienia się w rzeczywistości poprzez świadome planowanie czasu wolnego, kształtowanie pewności siebie, zwiększenie samooceny, uczestniczenie w życiu kulturalnym na równi z osobami pełnosprawnymi - mówią nauczycielki Ewy Rzeźnik i Katarzyna Krasa.

Fotografia jest dziedziną sztuki, która w pełny sposób umożliwia osobom niepełnosprawnym wyrażanie siebie. Środek przekazu, jakim jest aparat fotograficzny, pozwala na pokazywanie tego, jak widzę otaczający świat, co jest dla mnie piękne, co mnie ciekawi czy też czym chciałbym podzielić się z innymi. Zainteresowanie fotografią może przynosić wymierne korzyści w życiu osób niepełnosprawnych, uczy koncentracji uwagi, ponieważ każe skupić się na otoczeniu, by wyłapać z niego to, co chcemy utrwalić na zdjęciu. Często wymaga umiejętności współpracy, jeśli fotografujemy ludzi. Ponadto sukces, jakim jest oglądanie zrobionych przez siebie fotografii, daje poczucie pewności siebie i radości. Fotografia jako arteterapia to jest to!

Efekty pracy można na bieżąco śledzić na stronie internetowej szkoły www.zssbilgo.pl oraz profilu społecznościowym na facebook'u. We wrześniu ogłoszony zostanie V Konkurs fotograficzny skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół specjalnych z 3 powiatów: biłgorajskiego, zamojskiego i janowskiego.

ZSS
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Arteterapia przez fotografię, 0 out of 5 based on 0 ratings
ZSS dodany
 
Odsłon: 2264
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl