Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW
2017.02.08 08:14

Samochód dla WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Józefowie będą mieć nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych. Przetarg na dostawę pojazdu jest już ogłoszony, a jego zakup sfinansują wspólnie samorządy gminny i powiatowy oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Samochód dla WTZ
Samochód dla WTZ

Ma to być fabrycznie nowy autobus z 19 miejscami dla pasażerów i jednym dostosowanym do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim.

Kierownik WTZ Kazimierz Wancisiewicz podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową, że zakup pojazdu jest niezbędny, ponieważ używany do tej pory samochód jest już tak wyeksploatowany, że jego naprawa jest nieopłacalna. - To auto 12-letnie, które dziennie pokonuje około 250 kilometrów, a obecnie na liczku ma ponad 500 tysięcy. Autem dowozimy na zajęcia 32 spośród 36 naszych uczestników, a w związku z tym, że jest to samochód 14-osobowy, transport odbywa się w dwóch turach - wyjaśnia Kazimierz Wancisiewicz.

Pojazd jest też wykorzystywany na zajęcia terapeutyczne, które odbywają się poza Józefowem, a także imprezy, wycieczki i wyjazdy integracyjne.

Firma, która dostarczy samochód ma być wybrana w drugiej połowie lutego, a jego dostawa jest planowana najpóźniej 20 kwietnia. Ponad połowa środków na ten cel będzie pochodzić PFRON, a resztę dołożą Gmina Józefów i Powiat Biłgorajski.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Józefowie zostały utworzone 1 lipca 1995 roku. Po Werbkowicach i Zamościu była to trzecia taka placówka w ówczesnym województwie zamojskim. Na początku z jej wsparcia korzystało 15 osób niepełnosprawnych, ale w październiku 2013 roku WTZ przeniosły się do nowej, dwukrotnie większej siedziby po były liceum. Uczestnikami są mieszkańcy gmin Józefów i Aleksandrów, a zajęcia terapeutyczne odbywają się w sześciu pracowniach: gospodarstwa domowego, plastycznej, poligraficznej, rękodzieła artystycznego i tkactwa.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Samochód dla WTZ, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 2087
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl