Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2017.02.01 13:48 | aktualizacja: 2017.02.01 13:49

Ferie pod kontrolą

Na terenie województwa lubelskiego ferie zimowe trwały od 16 do 29 stycznia. W ciągu dwóch tygodni policjanci z Komendy Powiatowej Policji, na terenie powiatu biłgorajskiego dokonali m.in. kontroli zimowisk, sprawdzono też autokary, przewożące dzieci i młodzież.
Ferie pod kontrolą
Ferie pod kontrolą

Dwa tygodnie laby szybko minęły. Dzieci i młodzież po zasłużonym odpoczynku mogły wrócić do swoich codziennych, szkolnych obowiązków.

Gdy uczniowie odpoczywali policjanci mieli ręce pełne roboty. W trakcie zimowej przerwy skontrolowali wiele miejsc wypoczynku, ale także obiekty, wykorzystywane przez młodzież do zabawy.

Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl st. sierż. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju funkcjonariusze skontrolowali 5 autobusów. Kontrole wypadły pomyślnie, nie stwierdzono żadnych uchybień. Dodatkowo policjanci kontrolowali tereny, w których często przebywa młodzież, takie jak okolice lodowiska, zbiorników wodnych. Chodziło o zapobieganie sytuacjom, mogącym narazić młodych ludzi na niebezpieczeństwo.

Przeprowadzono także kontrolę punktów gastronomicznych i sklepów pod kątem sprzedaży osobom nieletnim wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Takich nieprawidłowości nie ujawniono.

Ponadto funkcjonariusze wspólnie z pracownikami kuratorium oświaty sprawdzili miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, czyli zimowiska. W tym przypadku również nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

W trakcie ferii zorganizowano także spotkania z dziećmi i młodzieżą, dotyczące bezpieczeństwa, w komendzie odbyły się też dni otwarte jednostki, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z pracą stróżów prawa.

W ciągu dwóch tygodnii ferii, na terenie powiatu biłgorajskiego nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowego.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ferie pod kontrolą, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2076
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
e07-533
~ OLO   To teraz niech zadbają o bezpieczną drogę do szkoły i oczyszczą chodniki z aut które nie po winne tam stać. Np na 3-go Maja przy starym pogotowiu ford przymarzł chyba bo stoi tam od dłuższego czasu na chodniku i blokuje przejście ale oczywiście policja nie widzi.
2 lutego 2017
+6
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl