Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.12.26 10:15

Mieszkanie Plus w Biłgoraju?

Rządowy program Mieszkanie Plus podsycił apetyt zwłaszcza młodych ludzi, na własne M. O przystąpienie do programu apelowali radni Rady Miasta Biłgoraj. W połowie grudnia w Warszawie, odbyła się konferencja poświęcona tej kwestii, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu.
Mieszkanie Plus w Biłgoraju?
Mieszkanie Plus w Biłgoraju?

Jeszcze w listopadzie radny rady miasta Mirosław Lipiński wystąpił z wnioskiem o to, by władze Biłgoraja przystąpiły do rządowego programu Mieszkanie Plus.

- Jest to program dla młodych ludzi, małżeństw, które nie mają środków na kupno własnego mieszkania, ale mają wystarczające środki na opłatę za czynsz. Jest duże zapotrzebowanie na tanie mieszkania. Dziś uzyskanie kredytu bankowego jest bardzo trudne. Banki wymagają zaświadczeń o zatrudnieniu na umowę o pracę, zabezpieczeń, a młode rodziny często nie są w stanie spełnić tych warunków - mówił wówczas radny Mirosław Lipiński.

Pisaliśmy o tym w artykule pt. Władze Biłgoraja chcą uczestniczyć w programie Mieszkanie Plus.

Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, odpowiadał, że jeśli będzie taka możliwość samorząd przystąpi do tego programu. W połowie grudnia, w Warszawie, odbyła się konferencja poświęcona temu tematowi. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Biłgoraja: wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec, kierownik Jan Jamiński oraz prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Marek Łukasik.

- Zakłada się, że koszt budowy mieszkania "pod klucz" będzie wynosił od 2,5 do 3,5 tys. zł za m2. Stawki czynszu - od 10 do 24 zł za m2 plus koszty eksploatacji oczywiście dojdą do tego ceny za wodę, ścieki, prąd i gaz. Jednostka samorządu terytorialnego może wnieść nieruchomość po wycenie gruntu wartości gruntowej aportem do Funduszu Mieszkanie Plus, może sprzedać funduszowi grunt lub przejąć część mieszkań na własne potrzeby, czyli jako mieszkania komunalne. W każdym przypadku niezbędna będzie uchwała rady - wyjaśnił burmistrz Janusz Rosłan.

Umowy z najemcami będą zawierane na czas określony. W programie nie przewiduje się dziedziczenia praw najmu.

Jak zaznaczył włodarz wg wyliczeń koszt budowy będzie znacznie wyższy od tego, jaki ponowi Towarzystwo Budownictwa Społecznego podczas realizacji swoich inwestycji. Jednak niewątpliwym plusem tego programu, jest fakt, że nie trzeba mieć wkładu własnego.

- Mimo, że program wcale nie jest taki korzystny, bo w przypadku 50m mieszkania czynsz wyniósłby ok. 750 zł + media, zamierzamy złożyć list intencyjny, a o dalszym postępowaniu będziemy informować na bieżąco - podsumował burmistrz Biłgoraja.

Przypomnijmy: Rządowy program jest w całości finansowany z budżetu państwa, a wkład miasta to tylko działka przekazana pod budowę, za którą samorząd otrzyma w rozliczeniu mieszkania. Wnioski mają być przyjmowane w przyszłym roku. Pierwsze mieszkania mają powstać w 2018 roku.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Mieszkanie Plus w Biłgoraju?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7502
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
250-1bd
~ Maciej   Ciekawe jak wyjdzie z IKM (http://ikm.org.pl/) i oszczędzaniem z rządową premią, bez podatku Belki? Jak uważacie? To będzie niewypał? Czy sensowna pomoc w celach mieszkaniowych?
21 maja 2017
brak ocen
PL
5b4-f4d
~ antypis  do ~ 234   to trzeba się było uczyć i zostać nauczycielem, jak to taka fucha, szkoła była dla wszystkich
27 grudnia 2016
+4
-3
PL
927-4ff
~ korek  do ~ 234   To bylo isc na nauczyciela
27 grudnia 2016
+4
-4
PL
9f1-4a8
~ ss  do ~ abc   No dobra troszkę przesadziłem :D Ale cena za czynsz z kosmosu, no chyba, że będzie w tym bloku siłownia+basen to zrozumiem :)
26 grudnia 2016
+2
-1
PL
d9a-181
~ knypek   to takie kupowanie mieszkania na państwowy bank pod nazwą mieszkanie plus
będziesz płacił czynsz jak ratę kredytu i jak przestaniesz płacić to eksmisja
jedyny plus to tylko taki że nie musisz w nieskończoność spłacać tego kredytu i nikt nie odziedziczy jego na ileś pokoleń do przodu
nie płacisz idziesz pod most i tak kończy się rozdział w twoim życiu
26 grudnia 2016
+6
-0
PL
224-024
~ abc  do ~ ss   W Rzeszowie mieszkanie za 1100 łącznie z wodą, prądem, gazem ;)
Powodzenia. Może 20 metrowa zagrzybiona kawalerka.
Jak już porównujesz to porównuj rzeczy porównywalne.
Tu jest mowa o 50 metrowym mieszkaniu za 750zł (bez mediów).

26 grudnia 2016
+4
-0
PL
cab-64f
~ 234   Choćby tu było i 1000 firm , to cwaniaki zmówią się i tak samo będą płacić ,ludzie muszą się organizować i robić związki.Popatrzmy na nauczycieli , od piątku wolne , przychodzą po nowym Roku i za wszystko mają płatne a inni muszą harować i żadna władza im nie zabiera przywilejów, urlop płatny dla podratowania zdrowia kto ma?Tyle wolnego i wszystko płatne i jeszcze na lewo kasę robią na korkach .Jest od kogo brać przykład
26 grudnia 2016
+10
-5
PL
9f1-4a8
~ ss   Czynsz 750zł + media ? ? ? Czyli woda,prąd,gaz to wyjdzie z 1100 to tyle to można wynająć mieszkania w Rzeszowie.
26 grudnia 2016
+7
-2
PL
cab-64f
~ do-poniżej   Ikea chciała tu inwestować to ich wygnali bo to konkurencja dla BRW jak każdy zakład , bo przecież dużo firm to trzeba więcej płacić bo ludzi więcej trzeba . Ani miasto ani biznesmeni nie są tym zainteresowani .A co do harowania jak niewolnik to tamtejsze władze o swoich obywateli dbają i Niemiec czy Francuz nie musi jechać do USA na budowie robić . Niestety władze w Polsce i tak zwani biznesmeni robiły wszystko ,żeby ludzi wygnać z kraju a jak tu są to niech tyrają za grosze
26 grudnia 2016
+8
-1
PL
b78-3e3
~ Mac do 2564   Skoro sie zgodziłeś za tyle pracować to nie narzekaj. Nikt na sile Cię tam nie trzyma. Jakby więcej ludzi rzucało taka robotę to pracodawca by pensje podnosil. Lepiej sie zebrać i wyjechać, za granice czy do np. Warszawy, niż sie łudzić ze ktoś podniesie Aci pensje z własnej woli.
Miasto powinno zabiegać o nowych inwestorów, gdzie jest duża konkurencja o pracownika tam pensje sa wyższe
26 grudnia 2016
+8
-1
PL
cab-64f
~ 2564   Po ilu latach pracy na foreście jako niewolnik można nazbierać na mieszkanie?Zarobki poniżej 2000 to jest mniej niż ten metr .Czemu to ludzie normalnie nie mogą zarabiać tylko muszą być jakieś programy i non stop jakieś żebranie .Na zachodzie firmy płacą o wiele większe podatki ja tu i tam po 5 latach szef nie lata helikopterem jak tu.Dajcie ludziom zarobić i będzie ich na wszystko stać
26 grudnia 2016
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
w niedzielę, godzina 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl