Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Holi Festival, czyli święto kolorów
Motocykliści opanowali Biłgoraj
Święto strażaków
Zderzenie rowerzystek
home > Start > Aktualności > Zbigniew Kita został sekretarzem gminy Biszcza
Rozmiar tekstu:
AAA
BISZCZA
2016.12.06 15:34 | aktualizacja: 2016.12.06 16:37

Zbigniew Kita został sekretarzem gminy Biszcza

W gminie Biszcza ogłoszony został konkurs na stanowisko sekretarza. Jak wyjaśnia wójt jedyną osobą spełniającą wymagania był Zbigniew Kita.
Zbigniew Kita został sekretarzem gminy Biszcza
Zbigniew Kita został sekretarzem gminy Biszcza

Konkurs na stanowisko sekretarza gminy Biszcza został ogłoszony w drugiej połowie listopada br.

Wśród wymagań były: pełna zdolność do czynności prawnych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo, nieposzlakowana opinią, czy wykształcenie wyższe. By ubiegać się o to stanowisko koniczne było także posiadanie co najmniej czteroletniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym oraz co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym.

Dodatkowo od kandydatów wymagano: samodzielności i dobrej organizacji pracy, zdolności analitycznych i umiejętności stosowania przepisów, wysokiej kultury osobistej, komunikatywności, znajomości zagadnień związanych z wdrażaniem projektów współfinansowanych z funduszy unijnych i innych pozabudżetowych środków zewnętrznych. Ponadto istotna była komunikatywna znajomość co najmniej jednego języka obcego oraz biegła obsługa komputera.

Dokumenty można było składać do 28 listopada. W poniedziałek, 5 listopada, dokonano wyboru osoby na to stanowisko.

Nowym sekretarzem gminy Biszcza został zamieszkały w Biłgoraju Zbigniew Kita. - Był jedynym kandydatem, który spełniał wymagania ogłoszonego konkursu - wyjaśnił wójt gminy Zbigniew Pyczko.

Zbigniew Kita był przewodniczącym Rady Miasta IV kadencji, radnym II, III i IV kadencji Rady Miasta Biłgoraj, w kwietniu 2011 został Przewodniczącym Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości. Rok później został jednak wykluczony ze struktur PiS. Pracował w ZUS i RIO. Obecnie związany jest z ugrupowaniem Jedność Ziemi Biłgorajskiej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zbigniew Kita został sekretarzem gminy Biszcza, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 4404
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
b7f-bf4
~ obiektywnie  
Pan Kita jest z wykształcenia prawnikiem i ekonomistą. Będziemy mieli okazję sprawdzić jego wiedzę merytoryczną. Trudno zrozumieć fakt tzw. przedwczesnej nagonki na tego Pana. Dajmy człowiekowi szansę - niech pokaże co umie. Moim zdaniem gmina Biszcza zyskała merytorycznego i odpowiedzialnego pracownika, któremu powinniśmy wszyscy życzyć sukcesu - co też niniejszym czynię. Malkontentów zaś zachęcam do umiaru i większej wiary w siebie. Będziecie zdrowsi i bardziej zadowoleni z życia - zapewniam !
8 grudnia 2016
+5
-7
PL
0a2-3e0
~ temida  do ~ Wyborca   Pisz prawdę palancie?
8 grudnia 2016
+1
-0
PL
111-754
~ seba   Etat sekretarza w gminach jest potrzebny jak dziura w moście. Pozdrawiam.
7 grudnia 2016
+11
-1
NO
8c3-b96
~ A11   Co się dziwić jest dobry przykład w ZUS pan dyrektor Wasąg sprawuje ten urząd i jak wiemy starał się po zmianie władz utrzymać stołek ale po konkursie na to stanowisko okazało się że nie ma odpowiedniej wiedzy .Pytanie za co brał wynagrodzenie skoro niema pojęcia o kierowaniu tą instytucją .Odpowiedź za kolesiostwo
7 grudnia 2016
+5
-1
PL
b7f-64b
~ Wyborca   Zapewne Kita zapisał się do PSL-u. Z PIS-u go wyrzucili jak starą miotłę bo ciągle domagał się wysokiego stanowiska w starostwie. Teraz kolej na zatrudnienie Próźniaka-też wyciapniętego z PIS-u za odchylenia lewackie.
7 grudnia 2016
+6
-0
PL
0a2-3e0
~ odpowiedź  do ~ hlimo   język nienawiści
7 grudnia 2016
+4
-3
PL
ee7-073
~ tylko Kitę w Biszczy   zatrudnili a już inny portal pisze że czarownica biszczę opętała
6 grudnia 2016
+2
-0
PL
bad-c10
~ >   Mam pytanie. Kiedy ostatnio była standardowa kontrola RIO w Biszczy?
6 grudnia 2016
+8
-0
PL
657-87f
~ szarobury   Wymagany staż na stanowisku kierowniczym dla sekretarza? Żaden młody człowiek, choćby najlepszy, nie spełni tego warunku.
6 grudnia 2016
+11
-0
PL
8f2-b16
~ he  do ~ hlimo   przecież jest napisane ze był jedynym kandydatem
6 grudnia 2016
+4
-4
FR
e0b-40f
~ Imie lub nazwa:  do ~ hlimo   Poprzedni sekretarz zarabiał 84.822,07 rocznie (wg. oświadczenia za 2014 rok, bo aktualniejszego w BIP nie ma).
Więc ten pewnie podobnie.
6 grudnia 2016
+3
-0
PL
92c-628
~ hlimo   Ile będzie zarabiał taki sekretarz pzpr?Dziwne jest ,że nikt z młodych po studiach nie może wygrać ,żadnego konkursu na stołek a zawsze wygrywają kumple tych co siedzą w komisjach .Jakie to Kita zna języki?Jakie fakultety kończył i jakie miał stopnie na studiach?Czy ktoś zna kogoś młodego po studiach co siedzi na ważnym stołku z budżetówki? Nie siedzą tam zawsze stare dziady nie ważne z jakiej partii , dziady zawsze będą popierać dziadów
6 grudnia 2016
+12
-1
PL
a8f-ce3
~ xyz  do ~ Przypominam   Ja tez pamietam ten proceder ,byl naglosniony w prasie.
6 grudnia 2016
+6
-1
PL
cde-ea5
~ ciekawy   Prawie informatyk, perfekt języki obce:) Super takich ludzi nam potrzeba! Młodzi trzeba było się uczyć!
6 grudnia 2016
+8
-7
PL
b7f-64b
~ Jan   E tam, e tam!!!. Wszyscy radni pobierają wynagrodzenie ze swoich zakładów pracy, jednocześnie biorąc diety. Niektórzy to nawet jak na zwolnieniu lekarskim są to przychodzą na sesję. A ponadto uczestniczą w czasie godzin pracy w tzw hucpach pomnikowych. Składają wieńce pod byle kamieniem z wydłubanym nazwiskiem PIS-lamskiego herosa, żrą opłatki od grudnia do kwietnia,uczestniczą w tzw miesiączkach /miesięcznicach/ i tygodnicach i biorą forsę całymi garściami. Wszyscy sprzeniewierzają forsę podatników np niech znany Maniek z Biszczy będący starostą opublikuje o ile to zmniejszono wynagrodzenie dyrektora LO im ONZ z racji uczestniczenia w sesjach rady miasta, składania wieńców w godzinach pracy. Ale zaraz tutaj odezwie się żołnierz mafijnego układu samorządowego i będzie gardłował, że Klecha Maniek to ma czas nienormowany i jego wcale może w pracy nie być i cały dzień może siedzieć w gabinecie przew rady. Takie mamy układy w samorządowej klice. A Kita z tej kliki wypadł i go załatwili oskarżeniem o branie kasy z ZUS za godz w których uczestniczył w sesjach rady. Typowa stalinowska zagrywka. Dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie i nie ma ludzi niewinnych są tylko źle przesłuchiwani. Mam nadzieję, że rządząca obecnie klika wpadnie w łapy śledczego co będzie umiał dobrze przesłuchiwać. Tak nam dopomóż Bóg i PIS-lamiści. Wtedy nasz sen o sprawiedliwości się ziści.
6 grudnia 2016
+5
-8
PL
8f1-b45
~ Przypominam   Ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym przewiduje, że radny w związku z wykonywaniem mandatu korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. Aby rozwiązać z nim umowę należy zasięgnąć opinii Rady Gminy, która nota bene nie jest dla pracodawcy wiążąca. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku radnego Zbigniewa Kity, co do którego w wyniku przeprowadzonego postępowania kontrolnego ustalono, że w sposób rażący naruszał podstawowe obowiązki pracownicze w zakresie czasu i organizacji pracy, wielokrotnie naruszając obowiązujący porządek pracy. Dopuszczając się przedmiotowych naruszeń obowiązków utracił zaufanie pracodawcy w związku z pełnioną przez niego funkcją kierowniczą ; argumentowała wystąpienie o opinię, Danuta Kwiatkowska, dyrektor ZUS Odział w Biłgoraju.
Chodzi o to że, w okresie od 1 września ubiegłego roku do końca marca roku bieżącego Kita uczestnicząc w sesjach RM i Rady Społecznej SP ZOZ nie przestrzegał obowiązków i unormowań zawartych w obowiązującym Regulaminie Pracy ZUS oraz Zarządzenia dyrektora Oddziału w sprawie czasu pracy i odpracowania zwolnień od pracy oraz zalecenia ewidencjonowania i rozliczania czasu pracy w godzinach nadliczbowych pracowników zatrudnionych w Oddziale ZUZ w Biłgoraju. Podlega to pod art. 100 kp, który stanowi o podstawowych obowiązkach pracownika, tj. m. in. o przestrzeganiu czasu pracy ustalonego w zakładzie pracy jak też przestrzegania regulaminu pracy i ustalonego w zakładzie pracy porządku i organizacji pracy. Ponadto jak zaznaczyła Joanna Kurzyp, naczelnik Wydziału Kadr Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Biłgoraju Radny Kita nie wykazywał wyjść prywatnych w książce wyjść w celu wzięcia udziału w przedmiotowych posiedzeniach, pomimo iż taki obowiązek wynikał z Zarządzenia dyrektora Oddziału. Pracownik za udział w posiedzeniach Rady Miasta pobierał wynagrodzenia, jak też później nie poinformował pracodawcy o bezzasadności pobierania wynagrodzenia (z ZUS przyp. red.) za ten okres. Jeśli dla państwa radnych pobieranie nienależnego wynagrodzenia ze środków publicznych nie jest ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych, to nie wiem co nim mogłoby być. Kurzyp ponawia wniosek o wyrażenie zgody na rozwiązanie, w trybie art. 52 kp stosunku pracy ze Zbigniewem Kitą.
6 grudnia 2016
+9
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl