Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.11.21 14:17

Warsztaty po francusku

W poniedziałek, 21 listopada, w auli Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odbyły się warsztaty z języka francuskiego dla uczniów zorganizowane przez poseł Agatę Borowiec - absolwentkę szkoły. Udział w konferencji wzięły także stażystki posłanki Anna Lech z Kanady oraz Denize Ponomarjova i Brigita Meija z Łotwy.
Warsztaty po francusku
Warsztaty po francusku

Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była poseł na Sejm RP Agata Borowiec. Parlamentarzystka postanowiła zorganizować warsztaty, w których udział wzięliby uczniowie LO im. ONZ. Chodziło przede wszystkim o wymianę doświadczeń i promowanie nauki języka francuskiego. O swoich krajach opowiadały stażystki posłanki: Anna Lech z Kanady oraz Denize Ponomarjova i Brigita Meija z Łotwy. Uczniowie LO im. ONZ przygotowali prezentacje o Ziemi Biłgorajskiej.

- Cieszę się drodzy uczniowie, że wybraliście język dyplomatów, bo tak właśnie mówi się o języku francuskim. Dziś macie okazję sprawdzić swoją znajomość języka. Jest to niewątpliwie spora satysfakcja jeśli człowiek potrafi porozumieć się w więcej niż jednym języku. Teraz standardem jest język angielki, każdy następny zwiększa wasze szanse na lepszą przyszłość - mówił witając wszystkich uczestników warsztatów dyrektor szkoły Marian Klecha.

- Dla mnie to ogromny zaszczyt móc zorganizować tego typu spotkanie w szkole, którą opuściłam 10 lat temu. Mam nadzieję, że w przyszłości współpraca będzie mogła być kontynuowana - stwierdziła posłanka Agata Borowiec.

A mówiąc o kontynuacji parlamentarzystka podała konkretne przykłady. Zaprosiła uczniów do zwiedzania Sejmu, na przyszły rok już zaplanowana jest wizyta młodzieży z LO im. ONZ w Parlamencie Europejskim.

Współorganizatorem poniedziałkowych warsztatów była nauczycielka języka francuskiego Małgorzata Osińska. - Język francuski jest trochę niedoceniany, bo wiadomo, że tym najbardziej popularnym jest angielski. Dlatego organizując dzisiejsze wydarzenie chcieliśmy podnieść rangę tego języka. Przy okazji to doskonała okazja do rozmowy w tym języku i poznania innych kultur - podsumowała nauczycielka.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Warsztaty po francusku, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2838
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
08e-5c6
~ Basia   Super inicjatywa!Wspieramy Pani Poseł w jej działaniu dla dobra Biłgoraju.
24 listopada 2016
brak ocen
PL
08e-5c6
~ ZosiaK   Cieszę się, że w Biłgoraju jest taka szkoła jak ONZ - jedna z najmocniejszych szkół w Polsce. A pani Borowiec jest wspaniałym przykładem polityka, która pracuje i działa na korzyść kraju!!!
23 listopada 2016
+1
-0
PL
c2a-ce0
~ Ola   Miło że są organizowane takie spotkania. To jest niesamowita możliwość dla młodzieży. Dziękuję Pani Poseł że dba o to, aby nasza młodzież się rozwijała.
23 listopada 2016
+1
-0
PL
2f7-ec9
~ Maria z Biłgoraja   Ja tam jestem co tydzień u poseł Borowiec, bardzo sympatyczna i miło mi się rozmawia, pomaga mi bardzo w moich sprawach, czsami nawet razem z panem radcą prawnym. Dziękuję pani poseł za to że jest naszą reprezentantką. Nie głosowałam na nią ale teraz ma głosy całęj mojej rodziny!
22 listopada 2016
+3
-0
PL
b7f-64b
~ Wyborca   My, mieszkańcy powiatu biłgorajskiego domagamy się spotkania z poseł Borowiec. Chcemy zapytać o to jak PIS-lamiści rozdają stanowiska dla ludzi co od dziewięciu lat przybywali na emeryturze i jak to się ma do obiecanek przedwyborczych o promowaniu ludzi młodych.
21 listopada 2016
+5
-7
PL
15c-be6
~ 120   Chyba
Agacie francuz spodobał się po ślubie
21 listopada 2016
+3
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl