Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2016.11.12 08:38

Piece, kotły, pompy ciepła z dofinansowaniem

Jest szansa na pozyskanie dofinansowania do inwestycji z zakresu ochrony środowiska. Może to być wymiana pieca, kotła węglowego, przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, a nawet budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Wnioski od osób fizycznych przyjmowane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie do końca listopada.
Piece, kotły, pompy ciepła z dofinansowaniem
Piece, kotły, pompy ciepła z dofinansowaniem

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przyjmuje wnioski od osób fizycznych na dofinansowanie inwestycji z zakresu ochrony środowiska pn. EKODOM. Pomoc będzie udzielana w formie preferencyjnej pożyczki (oprocentowanie w wysokości 4 proc. w skali roku) z możliwością umorzenia 30 % kapitału w przypadku wymiany pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o./c.w.u. zasilane paliwem ekologicznym i 25 % na pozostałe przedsięwzięcia. Dofinansowanie może obejmować do 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2016 r.

Celem projektu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do wód, wzrost udziału energii pochodzącej z OZE w końcowym zużyciu energii, upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji na terenie województwa lubelskiego.

Do zaciągnięcia pożyczki uprawnione są osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania na podstawie tytułu prawnego do budynku mieszkalnego, lokalu mieszkalnego lub posiadające udział we współwłasności budynku lub lokalu mieszkalnego położonego na terenie województwa lubelskiego. W przypadku współwłasności istnieje możliwość składania wniosku przez jednego ze współwłaścicieli, wówczas niezbędne jest przedłożenie oświadczenia o zgodzie wszystkich pozostałych współwłaścicieli na realizację zadania.

RODZAJE PRZEDSIĘWZIĘĆ PODLEGAJĄCYCH DOFINANSOWNIU:

1. Wymiana pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o./c.w.u. zasilane paliwem ekologicznym, w tym: gaz, biomasa.

2. Wymiana pieców lub kotłów węglowych na hybrydowy system grzewczy (do 20kW).

3. Wymiana wyeksploatowanych kotłów gazowych na wysokosprawne kotły gazowe.

4. Przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej.

5. Zakup i montaż kolektorów słonecznych.

6. Zakup i montaż pomp ciepła.

7. Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych (do 15kW).

8. Zakup i montaż mikroinstalacji wykorzystującej energię wiatru (do 15kW).

9. Zakup i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków.

Wnioski należy składać osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00, w  WFOŚiGW w Lublinie ul. Spokojna 7, 20-074 Lublin, tel. (81) 532 17 64 (wew. 16, 17).
Wszelkie dodatkowe informacje, formularz wniosku z załącznikami oraz regulamin dofinansowania są dostępne na stronie internetowej: www.wfos.lublin.pl.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Piece, kotły, pompy ciepła z dofinansowaniem, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5318
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
784-d23
~ Markinz   Jeśli chodzi o pompy ciepła to zdecydowanie polecam takie urządzenie. U siebie mam pompę od firmy Fonko i jestem z niego zadowolony. Jest ekonomiczne i bardzo skuteczne.
29 maja 2018
brak ocen
PL
d37-80b
~ abc  do ~ filemon   Aktualne pod jakim względem?
Program jest aktualny i będzie realizowany. Obecnie chyba trwa weryfikacja/ocena wniosków na poziomie województwa. Jak się zakończy to będzie opublikowana lista rankingowa i będzie wiadomo, które gminy dostały dofinansowanie dla swoich mieszkańców.
Jeśli chodzi o złożenie wniosku przez mieszkańca chętnego do udziału w projekcie, to już chyba we wszystkich gminach nabory się zakończyły i można się zapisać tylko na listę rezerwową.
13 listopada 2016
+2
-0
PL
f7e-cf1
~ filemon  do ~ abc   Jakieś informacje o programie samorządowym gdzie można znaleźć? Czy jeszcze jest to aktualne?
13 listopada 2016
brak ocen
PL
035-005
~ abc  do ~ Niko   Lokalny samorząd realizuje własny program finansowany z UE. Obecnie nic nie słychać, bo trwa ocena wniosków i trzeba czekać na listę rankingową.
To o czym jest mowa w tym artykule to "średnia" propozycja.
Aby wymienić kocioł/zainstalować OZE musisz wziąć od nich oprocentowaną pożyczkę, potem masz szanse na umorzenie 25-30%. A więc doliczając koszty pożyczki to realne dofinansowanie wyniesie pewnie 10-15%, czyli musisz sam sfinansować ~90% instalacji.
Tymczasem w programie realizowanym przez samorząd dofinansowanie będzie na poziomie 65-85%, czyli wkład własny 15-35%
12 listopada 2016
+3
-0
NO
882-a2a
~ Niko   Świetna sprawa. Jak się okazuje DASIĘ. Wojewoda działa. A co robi w tej sprawię lokalny samorząd? Tylko pytam, żeby nie było że się czepiam i atakuję politycznie stanowiska włodarza miasta i powiatu. Czy oprócz notki w lokalnym portalu internetowym, nie należało by dotrzeć do większości mieszkańców przygotować ulotki, czy zorganizować kilka spotkań z mieszkańcami radnymi i radami osiedlowymi?Czy to takie trudne? Chyba nam wszystkim powinno zależeć na czystym powietrzu w miasteczku.
12 listopada 2016
+3
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl