Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.10.06 09:16

Docenili zdolną młodzież

66 uczniów i studentów otrzymało pomoc finansową na łączną kwotę 112 tys. zł. 5 października br. wręczono po raz 17-ty granty z lokalnego programu stypendialnego Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
Docenili zdolną młodzież
Docenili zdolną młodzież

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 5 października br. w auli LO im. ONZ. Miejsce to wybrano ze względu na największą liczbę stypendystów pochodzących własnie z tej szkoły.

W uroczystości udział wzięli Irena Gadaj, prezes Fundacji FLZB, dyrektorzy szkół średnich: Adam Balicki, Stanisław Sitarz i Marian Klecha. gospodarz miejsca. Fundację reprezentowali także członkowie Zarządu: Gabriela Figura, Stefan Oleszczak, Paweł Furmanek. Władze powiatowe reprezentowała Małgorzata Liwosz - Rudy, miejskie Bogdan Kowalik.

O działalności Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej opowiedzieli prezes Irena Gadaj i współzałożyciel Fundacji Stefan Oleszczak. We wrześniu 2000 r. FLZB uruchomiła Biłgorajski Fundusz Stypendialny.- Pomoc w formie stypendiów skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów i ponadpodstawowych oraz studentów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, mających inne szczególne osiągnięcia w szkole lub na uczelni oraz dla których pomoc finansowa jest niezbędna dla dalszego kształcenia - podkreśliła pani prezes. Gratulując młodym ludziom sukcesów w nauce podkreśliła jednak, że nauka nie jest najważniejsza - Nauka jest oczywiście ważna, ale pamiętajcie, że zawsze trzeba być człowiekiem i umieć współpracować. Wiedza otwiera drzwi do zatrudnienia, pracy, ale przyczyną zwolnienia jest najczęściej to, że nie potrafimy poradzić sobie w grupie - mówiła Irena Gadaj.

Opowiadając o działalności Fundacji Stefan Oleszczak podkreślił, że unikatowym pomysłem na terenie powiatu jest współorganizowany z firmą Model Opakowania konkurs "Wymodeluj Swoje Marzenia". Tam także młodzież ma szanse na zdobycie pieniędzy na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Największym darczyńcą Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego jest Fundacja im. Stefana Batorego z Warszawy, która prowadzi Program Równe Szanse - Lokalne Programy Stypendialne. Od początku istnienia Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego stypendia fundują także firmy: Model Opakowania, Ambra SA, a także osoby indywidualne m.in. prof. Solski. Od kilku lat zbierane są także fundusze na stypendia podczas mikołajkowej zbiórki 6 grudnia oraz z odpisów 1%. W tym roku ponadto stypendia dla młodzieży uzdolnionej matematycznie ufundował mBank. Ogółem w latach 1999 - 2016 Fundacja przekazała uzdolnionej młodzieży kwotę ponad 1,2 mln zł.

Szczegółowe wyniki konkursu stypendialnego znajdą Państwo tutaj: http://www.flzb.lbl.pl/d/o_fundacji/aktualnosci/435

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Docenili zdolną młodzież, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3041
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
da2-677
~ Jaś   Zapomniałem złożyć Maryjanowi Klesze życzeń z okazji 70 rocznicy urodzin. Przegapiłem po prostu. A 70 lat niezniszczalny Maniek obchodził 12 września. Umówił się z drugim Maryjanem -PSL-owskim oprycznikiem z Biszczy, że będzie trwał na stanowisku następne 5 lat. Nie chce iść na emeryturę, bo by musiał przed biedronką w śmietniku grzebać i nadpsute banany wyciągać, bo cóż to on bierze za emeryturę. W 2015 ledwie 63 156,84 zł otrzymał. Ale jak dodać do tego pobory dyrektora LO im ONZ -89 102,08 zł to on już dziadem śmietnikowym nie jest. A dodać jeszcze trzeba dietę przewodniczącego rady miasta 22 260 zł to on nawet może o swojej działalności partyjnej w PRL-u zapomnieć. Jeszcze kasuje 1038,40 zł ze spółki do zagospodarowania wspólnoty gruntowej./Wszystko dochody roczne/ Ciekawe gdzie te grunty? Bo chyba nie w Biłgoraju? W Biłgoraju to paru cwaniaków w latach 70 dopisało się do wspólnoty i póżniej sądy miały zajęcie. No i jeszcze jest małorolnym chłopem z 10,69 hektarami pola. Dopłat chyba nie bierze? Bo jak to tak-prawie milionerowi / ma w/g złożonego oświadczenia chyba z pół uciułane/ mieli by się składać emeryci z 800 złotowych dochodów i robotnicy co pracując po 10 godz dziennie przy układaniu kostki i asfaltu wyciągają na miesiąc 1500zł. Ale nic nie wiadomo z tymi dopłatami. Nie od dziś wiadomo, że milioner to nawet 10 groszy nie popuści. Tak że Maryjanowi, życzę aby go starosta Tokarski trzymał na stanowisku do 100 lat. Fidel Castro to do 90 lat rządził Kubą aż wchodząc na scenę wywalił się na całą długość a jak łyżką do gęby nie mógł trafić to rządy przekazał bratu Raulowi Castro. Myślę, że przewodniczący rady miasta też ma brata...
9 października 2016
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl