Nie takiego rezultatu derbowego meczu z Hetmanem Zamość spodziewali się kibice Łady Biłgoraj. W sobotę na stadionie przy ulicy Królowej Jadwigi w Zamościu nasza drużyna zagrała dużo słabiej od rywala i przegrała 0:3. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.
Mecze derbowe pomiędzy Ładą Biłgoraj a Hetmanem Zamość zawsze dostarczają emocji, przez co cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Podobnie było tym razem. Na trybunach stadionu w Zamościu, jak wynika z szacunków organizatorów, zasiadło około 3 tysięcy kibiców.
Od początku meczu przeważali zawodnicy Hetmana, którzy konstruowali groźne akcje na bramkę Łukasza Szawary. Obrona Łady umiejętnie rozbijała jednak ich ataki. Nasz zespół, ustawiony defensywnie, rzadko był w stanie poważnie zagrozić bramce rywala. Mimo to, już w 11 minucie Łada mogła stanąć przed szansą zdobycia gola. W polu karnym powalony na ziemię przez piłkarza gospodarzy został Marek Pyda. Sędzia jednak pozwolił na dalsza grę, nie decydując się na odgwizdanie "jedenastki". Zdecydowanie więcej klarownych sytuacji miał Hetman, ale bramkarz Łady był tego dnia w doskonałej formie.
Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie Łada szybko straciła bramkę (57' Rafał Turczyn) i od tej pory gra nabrała koloru. Zespół z Biłgoraja musiał się otworzyć dążąc do wyrównania, przez co zostawił więcej miejsca napastnikom gospodarzy. Hetman umiejętnie to wykorzystał aplikując rywalowi jeszcze dwa gole - w 71' i 88' na listę strzelców wpisał się Damian Kupisz.
Piłkarze Łady, mimo wielkich chęci, nie dali rady pokonać wyżej notowanego rywala. Hetman to drużyna, która w tym sezonie walczy o awans do wyżej klasy rozgrywkowej i ma na to duże szanse, ze względu na możliwości organizacyjno-finansowe, jakimi dysponuje. Priorytetem biłgorajskiego zespołu jest jak najlepsza gra i utrzymanie się na bezpiecznej pozycji w tabeli lubelskiej IV ligi. Póki co, Łada realizuje swój plan - po 8 kolejkach spotkań drużyna zgromadziła 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 przegrane) i plasuje się w środku tabeli.
W najbliższą niedzielę, 18 września podopieczni Ireneusza Zarczuka zmierzą się na własnym stadionie z Chełmianką Chełm. Początek spotkania o godzinie 16:00.
~ kibicdo~ Avw-ja Ale pan Prezes nawet z nimi przyjechał na mecz i razem z nimi kibicował.Prawda ze specificzne zachowanie pana Prezesa w tej desperacji powraca do korzeni.
12 września 2016
+4
-2
PL
6ea-9da
~ hmdo~ cos tam wiem. BRW chcalo wynajac obiekty osiru , zeby zlot jehowych zorganizowac osir czyli miasto odmowilo , cala szopka pojechala na ulice Krolowej Jadwigio :0 do Iczyna i tam tez sped sie odbyl :)
12 września 2016
+1
-1
PL
d17-0bf
~ cos tam wiem.do~ abc Ależ BRW chciało przejąć całościowo klub oraz wynająć obiekty od miasta. Miasto odmówiło. Koniec historii.
12 września 2016
+3
-1
PL
6ea-9da
~ Ave-jado~ Kibic najgorzej jak ktos wykorzystuje takie mecze do uprawiania wlasnej zenujacej polityki drobno-mieszczanskiej.
12 września 2016
+2
-1
PL
6ea-9da
~ Avw-jado~ ? jelsi chodzi o potencjalne kary ,za zachowanie sie pseudo kibicow , to pewnie jakies beda , ale spokojnie Lada organizowala spotkanie tydzien wczesniej, zaden kibic ani Lecznej ani naszej druzyny nie wniosl zadnych niepozadanych elementow na stadion,wiec organizator tutaj zawinil ,klub powinien sie odwolywac ,od takich decyzjii ale zobaczymy jak bedzie ,co do pseudo kibicow z naszego miasta , to swiadczy o nich jak bardzo kochaja "swoj"klub ze narazaja na takie konsekwencje .osobisic euwazam ,ze Lada nie ma kibicow jak chociazby z lat 80 i poczatek 90 tych ,pozniej to poprostu banda oszolomow ,ktora szukala tylko zadymy ,klub powinien sie jaknajszybciej odciac od pseudo-kibicowa ,zeby kochajacy kibice sami mogli zaplacic potencjalne kary aha uwazam tez , ze siedzacy prezes razem z kibolami na mlynie to porazka jego samego ,zamiast reprezentowac klub na glownej trybunie ,wolal dolaczyc do rzucajacych racami . ciagnie wilka do lasu jak kazdy pamieta ,tez byl niezly w te klocki :)))
12 września 2016
+6
-3
US
537-ee3
~ lccdo~ jaca Porównanie kibiców do srającego psa? No ciekawe, ciekawe ;)
11 września 2016
+4
-0
PL
a92-5db
~ abc No to zaczęła się seria meczów, która weryfikuje na co zespół stać. Realnie patrząc, to na chwilę obecną mamy zespół, który powinien się raczej bez problemu utrzymać, ale na nic więcej nie ma co liczyć. Taki porządny ligowy średniak.
11 września 2016
+10
-0
PL
cf9-d81
~ Taraaado~ ? TAKI MAMY KLIMAT!!!!!!!A ogólnie było zje...ście ten kto nie był to burak!!!
11 września 2016
+5
-13
CH
314-2fa
~ ostrożnydo~ fff Do szkoły dzieci też nie puszczaj !!!
11 września 2016
+8
-7
PL
29d-6a9
~ fff Fajnie, że informujecie o najbliższym meczu w Biłgoraju z Chełmianką, ale chyba powinniście dodać, że jeśli ktoś chce na mecz przyjść z małymi dziećmi, to powinien zabrać dla nich zatyczki do uszu, bo przez dużą część meczu pewnie będzie można usłyszeć, że: - Chełmianka to stara k***a - Chełmianka j****a jest - Chełmiankę trzeba p*******ć - wygramy, wygramy wygramy, k***y pokonamy - zero litości połamcie tej k****e kości - jak kibice Chełmianki nie będą śpiewać to usłyszymy: coście tak cicho, hej k***y coście tak cicho - jak Łada będzie przegrywać to usłyszymy: Łada grać k***a mać.
11 września 2016
+16
-7
PL
2f3-314
~ abcdo~ Kibic Łada była silna, bo Ambra dawała kasę. Przecież nawet klub się nazywał Łada Ambra Biłgoraj. Miasto raczej nie dawało więcej niż obecnie. Prawda jest taka, że gdyby takie BRW chciało wejść w piłkę, to Łada by może grała w Ekstraklasie tak jak Bruk Bet Nieciecza. W piłce na wyższym poziomie liczą się praktycznie tylko pieniądze. Czy w takiej Łęcznej gra ktoś pochodzący z Łęcznej? Wątpię.
11 września 2016
+12
-2
PL
52b-6af
~ Kibic Za Oleszczaka była silna Łada i trzecia liga. Zmienić trzeba Rosłana i będziemy wygrywać z Hetmanem.
11 września 2016
+10
-12
PL
9a4-196
~ jaca ciekawe ile podatnicy zapłacą za leczenie psychiczne twojej osoby, jesteś kolejnym znerwicowanym gościem który wszystkie swoje żale niepowodzenia i problemy wylewa w necie oczerniając innych. jak pies nasr... na chodniku to przecież ja zapłacę z podatku- nie może tak być!!!!
11 września 2016
+5
-11
BG
ab3-996
~ ? Ciekawe ile klub zapłaci kary za rzucanie rac na boisko przez kiboli. Tych rac na które kibice na ostatnim meczu w Biłgoraju w przerwie wrzucali datki na tzw. oprawę. No, a że chyba około połowa budżetu Łady to dotacja od miasta, to zapłcą w dużej części podatnicy.
11 września 2016
+14
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Koncerty gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców i turystów [NOWE ZDJĘCIA]
Nad zalewem Bojary w Biłgoraju trwa koncertowa część wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026". Wieczorne występy gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz gości z całego regionu.
w niedzielę, godzina 09:59
Goraj
Wkrótce zbiórka gabarytów. Jakie są zasady?
w sobotę, godzina 21:19
Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny rozpoczęta. Dżem i Skolim wystąpią w Biłgoraju
w piątek, godzina 13:24
Luchów Dolny
Mieszkanka powiatu świętuje 100. urodziny
W piątek 15 maja w gminie Tarnogród odbył się wyjątkowy jubileusz. Pani Zofia Szmołda z Luchowa Dolnego świętowała swoje 100. urodziny.
5 maja 2026
Kozaki
Ogromny pożar lasu w powiecie. Droga wojewódzka nr 849 nieprzejezdna
w niedzielę, godzina 08:32
Kraj
Ruszyły zwroty nadpłaconej składki
w niedzielę, godzina 11:36
Biłgoraj
Wielkie święto turystyki w Biłgoraju. Przed uczestnikami koncerty gwiazd i liczne atrakcje [NOWE ZDJĘCIA]
Po sobotniej inauguracji wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026" nad zalewem Bojary w Biłgoraju, niedziela upływa pod znakiem sportowych emocji i rodzinnych atrakcji. Od rana mieszkańcy oraz turyści korzystają z licznych aktywności przygotowanych w ramach imprezy, a wieczorem na scenie pojawią się m.in. Skolim i legendarny Dżem.
w niedzielę, godzina 13:47
Pływanie
Młodzi pływacy z Biłgoraja na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej
w sobotę, godzina 10:36
Aleksandrów
Zdarzenie drogowe w Aleksandrowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
we wtorek, godzina 11:49
Korytków Duży
Historia strażackiego Stara trafiła do ogólnopolskiej telewizji
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie Dużym przyjechała ekipa telewizji Polsat News, aby nagrać reportaż dotyczący trudnej sytuacji w jakiej znalazła się jednostka.
we wtorek, godzina 20:15
Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny już w najbliższy weekend
w piątek, godzina 08:07
Biłgoraj
Tłumy pojawią się nad biłgorajskim zalewem. Miasto wprowadza zmiany w ruchu i specjalne autobusy
10 maja 2026
Biłgoraj
Św. Maria Magdalena ogłoszona patronką Biłgoraja [NOWE ZDJĘCIA]
Msza święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, tłumy mieszkańców i barwny korowód ulicami Biłgoraja - tak przebiega główny dzień obchodów święta patronki miasta, św. Marii Magdaleny.
5 maja 2026
Gmina Łukowa
Tragedia podczas gaszenia pożaru. Rozbił się samolot gaśniczy
w niedzielę, godzina 08:39
Biłgoraj
Matematyczny sukces uczniów ONZ-etu
w czwartek, godzina 17:50
Nadleśnictwo Józefów
Ogromne straty w Puszczy Solskiej. Spłonęło ponad 1100 hektarów lasu
Lasy Państwowe podsumowały akcję gaśniczą po pożarze w Puszczy Solskiej. Ogień objął ponad 1100 hektarów lasów, w tym tereny planowanego rezerwatu przyrody. Leśnicy rozpoczęli ocenę strat i przygotowują się do wieloletniego procesu odbudowy zniszczonych obszarów.
w sobotę, godzina 08:44
Tarnogród
"Na przystanku" w Tarnogrodzie
w sobotę, godzina 18:29
Biłgoraj
Biłgorajska Noc Muzeów [NOWE ZDJĘCIA]
9 maja 2026
Gmina Józefów, gmina Łukowa
Internet zalały teorie spiskowe o pożarze Puszczy Solskiej
Akcja gaśnicza w Puszczy Solskiej nie dobiegła jeszcze końca, a w internecie już zaczęły pojawiać się teorie spiskowe dotyczące przyczyn pożaru. Sprawą zainteresował się m.in. Demagog - stowarzyszenie zajmujące się fact-checkingiem i walką z dezinformacją.
w środę, godzina 12:39
Biłgoraj
Starostwo szuka dyrektora
4 maja 2026
Biłgoraj
Dramatyczne zdarzenie w Biłgoraju. Nie żyje mężczyzna
we wtorek, godzina 13:07
Nadleśnictwo Józefów
Pożar ugaszony, ale las nadal groźny. Jest apel do mieszkańców
Pożar w Puszczy Solskiej został ugaszony, jednak zagrożenie wciąż nie minęło. Władze powiatu biłgorajskiego apelują do mieszkańców oraz osób przebywających na terenach leśnych o zachowanie szczególnej ostrożności.
10 maja 2026
Biłgoraj
Garażówka przyciąga tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 08:33
Dereźnia
Nowe oświetlenie w dwóch miejscowościach gminy Biłgoraj
3 maja 2026
Biłgoraj
Tak Biłgoraj świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [NOWE ZDJĘCIA]
W 235. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji w Biłgoraju zorganizowano uroczystości upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
w czwartek, godzina 14:23
Obsza
Mobilna zbiórka elektrośmieci już w piątek
11 maja 2026
Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na feralnym skrzyżowaniu w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
9 maja 2026
Biłgoraj
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pożaru lasów
Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wszczęła śledztwo dotyczące ogromnego pożaru lasów w pobliżu miejscowości Kozaki w gminie Łukowa. Postępowanie dotyczy nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz spowodowania znacznych zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym.
w sobotę, godzina 09:16
Biłgoraj
1000 km rowerem w 5 dni, czyli "Droga po Zwycięstwo" dla Adasia Iwanejko
6 maja 2026
Gmina Józefów
Sytuacja opanowana, ale nadal bardzo ciężka - przekazał minister