Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju zaprosił mieszkańców na kolejną otwartą debatę społeczną. Tym razem tematem spotkania była "Rola dzielnicowego w społeczeństwie - poznaj swojego dzielnicowego". Spotkanie odbyło się 23 czerwca, w Biłgorajskim Centrum Kultury. Część debaty dotyczyła także nowego programowi MSWiA - "Dzielnicowy bliżej nas".
Debaty społeczne były organizowane przez KPP w Biłgoraju już wielokrotnie. Zawsze poruszały kwestie związane z bezpieczeństwem mieszkańców. Na kolejne tego typu spotkanie policjanci zaprosili w czwartkowe popołudnie, 23 czerwca, do Biłgorajskiego Centrum Kultury. Udział w spotkaniu wzięli samorządowcy, jak również funkcjonariusze policji.
Celem otwartych debat jest przyjęcie konstruktywnych wniosków w zakresie podejmowanych tematów, jest to również okazja do wspólnej dyskusji nad przyczynami poruszanych problemów i wypracowania propozycji nowych rozwiązań.
Przedsięwzięcie to jest realizacją rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" i ma na celu ograniczenie skali zjawisk oraz zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.
Tym razem dyskutowano głównie o roli dzielnicowego w społeczeństwie, gdyż spotkanie odbyło się w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas", którego założeniem jest wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek. Resort MSWiA chce, żeby dzielnicowi mieli pod swoją opieką zbliżoną liczbę mieszkańców. Nowe zarządzenie w tej sprawie wejdzie w życie z początkiem przyszłego roku.
- Dzielnicowy to kanał przepływu informacji od społeczeństwa do policjantów. To on ma za zadanie ustalenie problemu, jakim funkcjonariusze powinni się zająć na danym terenie. Teraz, nowym zarządzeniem, ministerstwo kładzie jeszcze większy nacisk na działania dzielnicowych, którzy będą odpowiadać za rozwiązywanie problemów w dłuższej perspektywie czasowej, mają mieć też bliższy kontakt z mieszkańcami - mówił I zastępca komendanta powiatowego policji w Biłgoraju Marek Jamroz. Komendant już zapowiada wzrost liczby dzielnicowych.
Działania policjantów będą jednak podejmowane w oparciu o wyniki konsultacji społecznych. Wszystko po to, by dzielnicowy nie był policjantem "od wszystkiego", a funkcjonariuszem znanym w miejscu gdzie będzie pracował, żeby każdy, kto zobaczy coś niepokojącego wiedział do kogo się zgłosić.
Podczas czwartkowej debaty była okazja do poznania dzielnicowych, pracujących na terenie powiatu, numery telefonów i adresy mailowe znajdą Państwa na załączonych zdjęciach.
Policjanci już mają plan organizacji kolejnej debaty, odbędzie się ona w grudniu.
red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Jaką rolę pełni dzielnicowy?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d13-d15
~ JAK Wychodzicie na zewnątrz ,bo przełożeni Was mobilizują,przesłuchajcie sobie rozmowy z dyżurnymi,których dziennie jest mnóstwo,tam dowiecie się jak policja odnosi się do potrzebujących,albo na takim spotkaniu odegrajcie np. rozmowy z jednego wieczoru i żeby byli obecni dyżurni ich uczestnicy i wiecej nie potrzeba,odrózniamy tych co są w potrzebie rzeczywistej a nie prowokatorów,tu zmieńcie bo często zachowanie po stronie policji fatalne,rozliczajcie dyżurnych bo to robicie nienależycie albo wcale,
24 czerwca 2016
+1
-0
PL
a98-702
~ pieczotkąnarowerze Drogi komendancie. Zacznę od drobnej uwagi, zadam też Panu kilka pytań. Nie musi Pan tutaj odpowiadać , bo nikt w to nie wierzy, że Pan to zrobi. Pan odbierze to jako krytykę. Niech tak będzie. 1. Czas debaty " społecznej". W ciągu dnia, w samo południe. Spodziewał się Pan tłumów? 2. To była debata społeczna, czy policyjno - samorządowa? 3. Skąd Pan czerpie wzory dla dobrych praktyk w prowadzeniu debaty i dialogu między społeczeństwem a organami porządkowymi. Gdzie się to odbywa w podobny sposób, i jakie przynosi efekty i skutki. Może 3 przykłady. 4. Dlaczego, KPP Biłgoraj nie wykorzystuje portali społecznościowych? Jeśli debata musi odbyć się w godzinach urzędowych, to może ludzie na na takim popularnym FB popisali by, a komendant, lub człowiek zatrudniony do tego czytywał by i analizował wpisy. W końcu mamy takie narzędzia więc z nich korzystajmy. Nie dociekam i nie szukam powodów dla których komendant "nie chce" prowadzić debaty na Fb, moje pytanie to raczej propozycja i zachęta. Wielu szanujących się osobistości w ten właśnie sposób udowadnia swoją otwartość i przejrzystość zamiarów. To może wzbudzać zaufanie, ale też kreować doby wizerunek organizacji. Puki co to nasza "Koemenda" zachowuje się delikatnie mówiąc nie poważnie. Zgłaszanie przez telefon spraw, to jest poziom z lat '80. Chamskie odzywki, brak kultury, problem z zasięgnięciem informacji. Komendancie, tak policja w Polsce już nie pracuje. Polecam jakieś szkolenia, może w Niemczech, Dani lub Francji.
24 czerwca 2016
+2
-0
PL
063-215
~ xyz Tłumy ludzi na debacie .Widocznie takie zaufanie do policji mają mieszkańcy.Brawa dla Policji.
24 czerwca 2016
+2
-0
PL
9ad-7b9
~ Stefania Moim dzielnicowym jest Wójcik. Bardzo go szanuje, chętnie doradzi i pomoże. Jest to profesjonalista i nie zamieniłabym go na innego dzielnicowego. pozdrawiam
23 czerwca 2016
+1
-3
Drakkar Pozostaje pogratulować organizującemu ową debatę wyboru czasu spotkania.W środku tygodnia i o godzinie kiedy ludzie dopiero kończą pracę lub się właśnie do niej zbierają.Policjantów na spotkaniu więcej niż społeczeństwa.Czyżby własnie o to chodziło żeby nie słuchać głosu ludu?Grudniową debatę proponuje zrobić w Wigilię albo w Boże Narodzenie wtedy z pewnością dopisze frekwencja społeczeństwa.
23 czerwca 2016
+4
-0
PL
856-713
~ o a gdzie uczestniczy tej debaty, obywatele, mieszkańcy? komedia
23 czerwca 2016
+4
-0
GB
fd4-730
~ george GDZIE MOZNA DONIESC NA DZIELNICOWEGO KTOREGO CHARAKTERYZUJE LENISTWO ALBO INDOLENCJA
23 czerwca 2016
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
W środę 20 listopada przekazano plac budowy pod inwestycję obejmującą modernizację ulicy Knappa oraz budowę drogi I.B. Singera w Biłgoraju. Zgodnie z umową na realizację zadania wykonawca ma 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.
w sobotę, godzina 20:33
Bukowina
Zderzenie dwóch samochodów w Bukowinie
w piątek, godzina 09:57
Stary Lipowiec
Remont drogi zakończony
16 listopada 2024
Biłgoraj
Jubileuszowy Wieczór Darczyńcy [NOWE ZDJĘCIA]
W sobotę 16 listopada odbyła się kolejna edycja Wieczoru Darczyńcy, organizowanego przez fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Tegoroczne wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ wpisało się w obchody 25-lecia działalności fundacji.
w piątek, godzina 20:16
Biłgoraj
Biznes Ziemi Biłgorajskiej w jednym miejscu
w sobotę, godzina 17:42
Biłgoraj
Karting wraca do Biłgoraja
w sobotę, godzina 10:14
Biłgoraj
Radni zdecydują o podwyżkach opłat za śmieci
Na najbliższej sesji Rady Miasta Biłgoraja, która odbędzie się 27 listopada, radni podejmą decyzję dotyczącą zmiany wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Proponowana podwyżka jest związana z rosnącymi kosztami utrzymania systemu gospodarki odpadami oraz spadkiem liczby mieszkańców objętych opłatą. Nowe stawki mają wejść w życie 1 stycznia 2025 roku.
w sobotę, godzina 11:31
Biłgoraj
Nowe wiaty oddane do użytku
w piątek, godzina 19:34
Biłgoraj
Współpraca, która zmienia lokalną rzeczywistość
w piątek, godzina 09:12
Biłgoraj
Będzie zmiana stawek podatkowych?
Rada Miasta Biłgoraja przygotowuje się do wprowadzenia zmian w podatkach od nieruchomości. Nowe stawki zostały określone w projekcie uchwały, która ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Poniżej przedstawiamy szczegóły planowanych zmian.
17 listopada 2024
Powiat
11 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj i Tarnogród
w piątek, godzina 08:04
Aleksandrów
Wyróżnienia dla pracowników socjalnych z Aleksandrowa
w środę, godzina 13:55
Biłgoraj
Biłgorajski basen odzyska dawny blask
Kryta pływalnia, jeden z symboli Biłgoraja, wkrótce przejdzie kompleksową modernizację. W środę, 20 listopada, przedstawiciele Zarządu Powiatu podpisali umowę z wykonawcą na realizację II etapu remontu obiektu, który będzie służył zarówno mieszkańcom, jak i lokalnym stowarzyszeniom sportowym.
w czwartek, godzina 12:46
Biłgoraj
Spotkanie przedsiębiorców Ziemi Biłgorajskiej
17 listopada 2024
Bukowa
Tragiczny pożar w gminie Biłgoraj. Nie żyje mężczyzna
we wtorek, godzina 11:18
Lubelszczyzna
Pierwszy przypadek wścieklizny u psa w województwie
Do dzisiaj w województwie lubelskim potwierdzono 20 ognisk wścieklizny. Po raz pierwszy chorobę stwierdzono u psa. Służby przypominają, że obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy po ukończeniu 3 miesiąca życia.
w piątek, godzina 11:07
Biłgoraj
Punkt paszportowy wróci do Biłgoraja?
w czwartek, godzina 10:04
Biłgoraj
Odznaczenia i awanse strażaków [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
we wtorek, godzina 15:28
Babice
Upamiętnienie biskupa z Babic
We wtorek, 19 listopada przy szkole w Babicach odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia kamienia upamiętniającego biskupa płk. Mateusza Siemaszko, duchownego i żołnierza, który zapisał się w historii Polski.