Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.02 19:52 | aktualizacja: 2016.05.02 20:12

Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny

W parafii pw. Marii Magdaleny trwają obchody 400-lecia objawień. W pielgrzymce do biłgorajskiej parafii przyjechała dziś rodzina Radia Maryja, a msza była transmitowana przez Telewizję Trwam.
Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny
Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny

Uroczystości rozpoczęły się dziś po południu. Najpierw, w sali Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II, spotkały się Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z ojcem z RM. - Jest to jedyna święta, której objawienia nastąpiły w Polsce, mamy czym się szczycić i musimy o tym pamiętać. Niech ta wiadomość idzie w świat. Pierwsze objawienie było w 1603 roku. Był słyszany głos dzwonów objawiła się święta Maria Magdalena pastuszkom z Soli, w 1615 roku kolejny raz, wtedy objawiła się bartnikowi. Po tym zdarzeniu nastąpił szereg cudów, które opisane są w tablicach św. Marii Magdaleny, które są w tej chwili w kapliczce przy ul. Tarnogrodzkiej. Zachęcam wszystkich do jej odwiedzenia i napicia się wody z cudownego źródełka - mówi Stanisław Schodziński, współorganizator obchodów.

Zgromadzeni w kościele obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. "Łaska spłynęła na nas… o cudach za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny" w wykonaniu młodzieży KLO. Następnie proboszcz parafii ks. Witold Batycki przywitał zgromadzonych gości i w kilku zdaniach przypomniał historię parafii. - Znajdujemy się w szczególnym miejscu. Jak czytamy w kronikach, miejscu które zostało wybrane i upodobane przez samego Boga. W 1615 roku, a więc 400 lat od tych zdarzeń obchodziliśmy w ubiegłym roku, pewien mieszkaniec Soli usłyszał orędzie, aby oddawać tu chwałę Bogu i Marii Magdalenie. Wówczas zarządca Soli, z mieszkańcami, postawił w tym miejscu krzyż. A żyjący w pobliżu pustelnik Wojciech postawił kaplicę. 1624 roku zostali na to niezwykłe miejsce sprowadzeni, przez ordynata Zamojskiego, zakonnicy z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zwanych franciszkanami. Oni opiekowali się kaplicą. Po powstaniu styczniowych wielu z nich musiało opuścić klasztor. Kult naszej patronki, potwierdzony znakami, początkowo związany był więc z mała kapliczką i kamienną studnia z cudowną wodą. Cuda za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny są udokumentowane na tablicach tam umieszczonych - podkreślił proboszcz Batycki.

Uczestnicy obchodów 400 -lecia objawień uczestniczyli także w mszy św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam pod przewodnictwem ks. bpa prof. dr. hab. Jana Śrutwy, z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji. Msza była na żywo transmitowana przez Telewizję Trwam. Na godzinę 21.30 zaplanowano natomiast "Rozmowy niedokończone" na temat 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny z udziałem ks. prof. Tadeusza Guza, dziekana ks. kan. Witolda Batyckiego, Mariana Kurzyny i Stanisława Schodzińskiego, które będą transmitowane przez Radio Maryja.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 8030
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
74a-613
~ Witt  Ta woda to chyba cudowna nie jest. Stach Schodek przed wyborami samorządowymi codziennie wypijał szklaneczkę i gusła odprawiał a głosów potrzebnych do załapania się na kolejną kadencję do rady powiatu nie otrzymał. Poległ też całkowicie przy kandydowaniu na burmistrza. Mimo tego, że w wyborach obstawiał dwa samorządowe korytka to klapa była całkowita. Kurzyna też poległ jak i Stach. Pozostało im teraz tylko radio Maryja i jak tej wody wypiją kilkaset litrów to może w następnej kadencji cud jakiś będzie i na samorządowym stołku się usiędzie.
2 maja 2016
+14
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
52b-6af
~ lobo   schodek nabija akumulatory od jago który juz wiekowy i trochę zelżył,klika razy mial podać wspołpracowników ze SB ale strachota go odstraszyła,staś schodek wpycha się i jak kamery to wodę rozdaje,stań na codzień i dawaj to ja też przyjdę i inni nie graj pod publikę po to może działa na ciebie a inni na to sie nie nabiorą.Buduj drogi nie działaj iluzorycznie ,szeliga też się z cibie śmieje chociaż z niego jest wiecej cyrku,obaj są tam gdzie dużo publiki a na wzajem sie nie znoszą,a gdzie dekalog panowie.
7 maja 2016
+1
-0
PL
52b-6af
~ lobo   schodek nic nie wniosłes ,jeżdziłeś c 4 4 lata ,gdzie jeżdziłeś,co załatwiłeś,ile kilometrow przejechałeś przez 4 lata,ponad 120.000 km nic nie załatwiłeś,tylko dęby pielgrzymki,witanie pielgrzymek słuzbowym samochodem w dąbrowicy.staszowie,itp,a pieszo z pątnikami nie można było razem iść witać można by było sie co chwila.
7 maja 2016
+1
-0
PL
f9e-732
~ xyz   Rydzyk na telekonferencji pozdrawiał BIAŁOGARD lol
6 maja 2016
brak ocen
PL
bbc-5ab
~ :)  do ~ qqq   Stopnie zgodne są ze stopniami jakie otrzymali panowie będąc w wojsku - wiadomo, dla mało bystrych, odpowiednik ułański.
3 maja 2016
+3
-3
PL
131-b3e
~ Marian   Schodziński myśli że ludzie są głupi i go wybiorą? Nie głosujcie już na niego.
3 maja 2016
+5
-2
PL
cd7-296
~ COSSINI  do ~ AGA   Dzielny akowiec ps "Płyta" trzyma zawsze reke w kieszeni, bez znaczenia w czyjej, to taki odruch bezwarunkowy u takich typów. Ale za to ma tupet jakiego cały Rejon AK nie ma!
3 maja 2016
+4
-0
PL
b10-f76
~ seba  do ~ qqq   To są tzw. słoneczniki. Kapral ze sznurem oficerskim. Pozdrawiam.
3 maja 2016
+2
-3
PL
688-ab1
~ qqq   Co to są za ułani z Biszczy? W ogóle mogą oni nosić odznaczenia i stopnie wojskowe czy to są po prostu przebierańcy?
3 maja 2016
+4
-2
PL
b10-f76
~ seba  do ~ AGA   On gra w bilarda kieszonkowego. Pozdrawiam.
3 maja 2016
+5
-1
PL
52b-6af
~ Marian   Olszówka gruby na twarzy jak bąk. Słyszałem że koledzy już go opuścili bo szybko poznali się na nim. Zrobili go posłem a później wielu z nich oszukał.
3 maja 2016
+6
-1
PL
945-ed9
~ AGA   płyta ksiązek z ręką w kieszeni. Czy do urzędu na zebraniach też ma ręke w kieszeni? a szacunek dla Najwyższego
3 maja 2016
+7
-1
PL
74a-613
~ Jan   To do Stacha Schodka
Lis i kozioł
Już był w ogródku, już witał się z gąską
Kiedy skok robiąc-wpadł w beczkę wkopaną
Gdzie wodę zbierano;
Ani pomyśleć o wyskoczeniu.
Chociaż wody nie było i nawet nie grząsko;
Studnia na półczwarte łokcia,
Za wysokie progi na lisie nogi;
Zrąb był tak gładki, nigdzie nie wścibić paznokcia.
Postaw się w tego lisa położeniu!
Inny zwierz pewnie załamałby łapy
I bił się w chrapy,
Wołając gromu, ażeby go dobił:
Nasz lis takich głupstw nie robił;
Wie, że rozpaczać jest to zło przydawać do zła.
Zawsze maca wkoło zrębu,
A patrzy w górę;jakoż wkrótce ujrzał kozła
Stojącego tuż nad zrębem
I patrzącego z ciekawością w studnię.
Lis wnet spóścił pysk na dno udając, że pije;
Cmoka mocno, głośno chłepce
I tak sam do siebie szepce:
,,Oto mi woda, takiej nie piłem jak żyję!
Smak lodu a czysta cudnie.
Chce mi się całemu spłukać,
Ale mi jej szkoda zbrukać.
Szkoda
Bo cóż też to za woda!"
Kozioł, który tam właśnie przyszedł wody szukać:
Ej!-krzyknął z góry-Ej, ty ryży kudła,
Wara od źródła!"
I hop w dół. Lis mu na kark, a z karku na rogi,
A z rogów na zrąb i w nogi- do Starostwa.
A za nim Kolekcjoner płyt w szmateksie, Bywalec salonów rozpusty, itd itd.
3 maja 2016
+5
-3
PL
c51-fce
~ Kola   Maria Magdalena wniosła ogromny wkład ! W powstanie chrześcijaństwa ! O czym piszą zaginione Ewangelie !
3 maja 2016
+6
-3
PL
25a-497
~ i PiotruS   I PiotruS, ale właściwie postać Marii Magdaleny do niego pasuje
3 maja 2016
+2
-3
PL
e06-322
~ j23   A człowiek z 5 kolumny pisał smsy podczas mszy św.Sprawdźcie na zdjęciach.
2 maja 2016
+4
-3
PL
b94-b1c
~ e   a gdzie giermek posła;D;D;D;D;D
2 maja 2016
+3
-0
PL
8a9-441
~ Hrabia   Schodek nigdzie się już nie załapie. I tak za dużo lat był w powiecie. Zgubiła go pazerność startowania na dwa stanowiska.
2 maja 2016
+9
-1
PL
74a-613
~ Witt   Ta woda to chyba cudowna nie jest. Stach Schodek przed wyborami samorządowymi codziennie wypijał szklaneczkę i gusła odprawiał a głosów potrzebnych do załapania się na kolejną kadencję do rady powiatu nie otrzymał. Poległ też całkowicie przy kandydowaniu na burmistrza. Mimo tego, że w wyborach obstawiał dwa samorządowe korytka to klapa była całkowita. Kurzyna też poległ jak i Stach. Pozostało im teraz tylko radio Maryja i jak tej wody wypiją kilkaset litrów to może w następnej kadencji cud jakiś będzie i na samorządowym stołku się usiędzie.
2 maja 2016
+14
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
dzisiaj, 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 10:53 Lubelszczyzna
Ponad 900 nowych zakażeń
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w sobotę, godzina 09:27 Biłgoraj
Wystawa grzybów. Podstawowa zasada - nie znasz nie zbierasz!
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
we wtorek, godzina 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
18 września 2021 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
w piątek, godzina 12:00 Biłgoraj
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower
dzisiaj, 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
19 września 2021 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl