Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.02 08:20

Siłownia pod chmurką

Biłgorajanie są coraz bardziej aktywni fizycznie. Jeżdżą na rowerze, biegają, uprawiają nordic walking. Jeszcze w tym roku miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu będą mogli skorzystać z plenerowej siłowni. To inicjatywa grupy mieszkańców. Udało się już zebrać kilkanaście tysięcy zł. 10 tys. zł dołożył samorząd Biłgoraja.
Siłownia pod chmurką
Siłownia pod chmurką

Mieszkańcy Biłgoraja wpadli na pomysł wykonania w mieście siłowni napowietrznej.

Wystąpili do Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej z prośbą o dofinansowanie na ten cel. Środki zostały przyznane, ale aktywni mieszkańcy nie spoczęli na laurach, znaleźli sponsora. W sumie obecnie mają kwotę ok. 7 tys. zł. Poszukiwania kolejnych darczyńców trwają.

Przychylnie do propozycji grupy mieszkańców nastawiony jest także samorząd Biłgoraja, który postanowił wspomóc tę niecodzienną inicjatywę.

- Z budżetu miasta proponujemy przekazanie kwoty 10 tys. zł - wyjaśnił wiceburmistrz Michał Dec. Zmiany w budżecie zatwierdzające przekazanie tej sumy radni zaakceptowali podczas środowej sesji Rady Miasta.

Gdzie siłownia będzie zlokalizowana? Miasto pod inwestycję użyczy terenu przy ul. Poniatowskiego, przy skręcie w ul. Myśliwską. Teren zielony, na którym staną urządzenia, znajduje się blisko ścieżki rowerowej, z której korzysta wielu mieszkańców. - Każdy będzie mógł skorzystać z siłowni. Zobaczymy jak wpisze się ona w pejzaż miasta - mówi Michał Dec i zaznacza: - To oddolna inicjatywa, a uważam, że takich inicjatyw nie nie wolno torpedować, trzeba wręcz pomagać.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Siłownia pod chmurką, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6003
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
422-380
~ Katol  do ~ Jan   Dopomóż w tym, Panie!
4 maja 2016
+0
-1
PL
d69-06c
~ janosik   Wszystko spoko tylko może jaśnie pan Korniak wreszcie zadbałby o to by ul Myśliwska była zamknięta z wyjazdu na Poniatowskiego !!!!! Totalnie niebezpieczne miejsce !!!! Auta wyjeżdżają na chodnik i ścieżkę rowerową !!! Kilka moich telefonów nie odniosło żadnego skutku !!!.....
4 maja 2016
+1
-1
PL
52b-6af
~ Jan   Zmienić Roslana i to szybko.
3 maja 2016
+2
-2
PL
20e-0a2
~ abc   Gdybyśmy mieli w Biłgoraju budżet obywatelski tej jak ma większość miast to takich siłowni pewnie już by kilka było w mieście.
Ale nie, w Biłgoraju to urzędnicy zawsze wiedzą lepiej i tylko oni mogą decydować jak wydać pieniądze podatników.
Nie mówię tu o jakichś milionach, ale w małej części dać mieszkańcom decydować na co w najbliższej okolicy chcą wydać swoje podatki.
Dla przykładu taki Tomaszów Lubelski, ma BO w wysokości 200 tysięcy (przy ogólnym w wysokości 60 milionów), to jest 0,33%. Biłgoraj ma budżet w wysokości 80 milionów, więc gdyby tak jak w Tomaszowie przeznaczyć choćby te 0,33% na BO to było by to 250 tysięcy. Czy 1/300 budżetu to tak dużo? czy nie warto dać mieszkańcom o czymś samemu zadecydować?
Pewnie władze powiedzą, że nie ma na to środków. No ale na Straż Miejską co roku 400 tysięcy to się znajdzie, a jakie wyniki ich pracy każdy sam widzi.
3 maja 2016
+2
-1
DE
640-6f0
~ edek   ja proponuje zrobic jeszce jedna na 5tce obok placu na ktorym bylo lodowisko
2 maja 2016
+3
-4
PL
d1a-646
~ paker   bedo sie chuderlaki napinać---kasa w błoto
2 maja 2016
+2
-6
PL
ad3-55a
~ ...   Bardzo dobra inicjatywa. Takich siłowni plenerowych w Biłgoraju powinno być co najmniej 5-6 w różnych częściach miasta. Przydały bys się jeszcze: nad zalewem, w Parku Nowakowskiego, w parku za Urzędem Miasta, gdzieś w Puszczy, gdzieś w centrum.
Niedawno radni podjęli decyzję, że co roku ma powstawać 1 profesjonalny plac zabaw na jakimś osiedlu, to może zrobić podobnie i co roku budować po jednej takiej siłowni.
2 maja 2016
+10
-2
PL
d10-a75
~ bhjygj   A co z Sylwestrem w mieście powiatowym?Na Singera kasa jest ale dla goi podatników Sylwka nie ma
2 maja 2016
+11
-4
PL
52b-6af
~ marek   Fajny pomysł, a może zrobić siłownię nad zalewem, więcej osób odwiedzających. Taka siłownia jest nad zalewem w Janowie Lubelskim.
2 maja 2016
+9
-4
PL
62f-250
~ bhtti67t76   Władza powinna umieć wpłynąć na fabrykantów w mieście żeby bardziej się angażowali do rozwoju miasta , a nie braciszki finansują gazetki heretyckie a ich apostołowie nauczają za kasę ,w innych miastach banki, firmy organizują maratony dla biegaczy czy rowerzystów rajdy , a tu od czasu do czasu model coś zrobi i to jak ogłoszą coś to już miejsc nie ma ,kiedy jakaś kontrola zainteresuje się co się dzieje z kasą socjalną roboli? a co w tym roku z zalewem znowu sińce ?
2 maja 2016
+8
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl