Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.03.23 18:09 | aktualizacja: 2016.03.24 10:03

Męka Pańska w Domu Kombatantów

W środowe popołudnie, 23 marca br. mieszkańcy i pracownicy biłgorajskiego Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów, zaprezentowali Misterium Męki Pańskiej.
Męka Pańska w Domu Kombatantów
Męka Pańska w Domu Kombatantów

Na kilkadziesiąt minut mieszkańcy i pracownicy biłgorajskiego Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów zostali aktorami. Ta szczególna rekonstrukcja męczeństwa i śmierci Jezusa Chrystusa, unaocznienie Jego męki, pobudza wyobraźnie uczestników i zmusza do refleksji.
Inscenizacja została zorganizowana w Wielką Środę, 23 marca br.
Wszystkich mieszkańców i gości witała dyrektor placówki Maria Piętak. W uroczystość uczestniczyli m.in. starosta Marian Tokarski, członek Zarządu Powiatu Adam Banak, ks. Andrzej Niedużak oraz dyrektorzy jednostek podległych Starostwu Powiatowemu m.in. Danuta Łagożna, Dorota Skakuj.
- Niech to krótkie Misterium będzie refleksją, nad tym czym odwdzięczę się Jezusowi za to, że przyjął na siebie mój grzech, że przez śmierć na krzyżu i otworzył nam drzwi do nieba. Jaką postawę przyjmę wobec cierpienia Jezusa ? Czy będę śpiący? czy będę bał się przyznać, że jestem uczniem Jezusa? Czy będę jednym z żołnierzy, którzy popychają Jezusa? czy będę jak święta Weronika czy Szymon z Cyreny? A może będę jak święty Jan, który wytrwał przy Jezusie, do końca gdy umierał na krzyżu? - mówiła na zakończenie inscenizacji dyrektor Piętak.

Po Misterium zebrani uczestniczyli w mszy św. sprawowanej w kaplicy DPS dla Kombatantów.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Męka Pańska w Domu Kombatantów, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4050
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d3c-189
~ Jasio   Czy tym schorowanym ludziom ! Brak męki Pańskiej ! Kto mógł wpaść na taki, pomysł ? Pytanie ? Gdzie taka inscenizacja powinna się, odbyć ? W jakim Urzędzie ?
25 marca 2016
+2
-0
PL
87d-618
~ xx   wczoraj był 1 kwietnia...mnie się wydaje ze to jeszcze marzec.....
24 marca 2016
brak ocen
CA
9ad-d58
~ Stefan N.   Męka Pańska w Domu Kombatantów to pewnie jest i dla tych doświadczonych życiem ludzi.Dlaczego jeszcze ich doświadczają ,jak zwykle "zasłużeni" i jak zwykle W PIERWSZYCH rzędach dyżurni KORYCIARZE nawet z takiej okazji pokazując im plecy z pierwszego szeregu ? Nie można z okazji takiego wydarzenia zorganizowanego dla kombatantow RAZ usiąśc z tyłu, pozwolić z bliska tym ludziom takie przedstawienie obejrzeć.Chamstwo i tyle.
24 marca 2016
+4
-0
PL
38c-b6c
~ piter   Od kiedy żona piłata w mini i obcasach to chyba nie ta epoka
23 marca 2016
+4
-0
PL
2e5-3e7
~ uuu   redakcjo dzis jest 23.03 a nie 1.04 to nie pryma aprylis
23 marca 2016
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl