Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW
2016.03.24 09:15

Są oszczędności - będzie więcej lepszych dróg

W ciągu dwóch miesięcy Gmina Józefów przebuduje 7 dróg. Przetarg na wykonanie robót już jest rozstrzygnięty, a umowa w tej sprawie zostanie podpisana w najbliższych dniach.
Są oszczędności - będzie więcej lepszych dróg
Są oszczędności - będzie więcej lepszych dróg

Prace będą prowadzone na drogach w Stanisławowie w kierunku Malewszczyzny, w miejscowości Długi Kąt-Osada przy spółdzielni mieszkaniowej, w części Majdanu Nepryskiego zwanej "Zachoiny", a także w Siedliskach oraz ulicach Cichej, bocznej od ul. Romanowskiego i ulicy, prowadzącej do stanicy wędkarskiej. Wszystkie remonty mają być wykonane do połowy maja.

Burmistrz Józefowa Roman Dziura cieszy się, że cena robót okazała się znacznie niższa od planowanej. - W budżecie zapisaliśmy na ten cel 300 tysięcy złotych, a wydamy o 1/3 mniej. Takich cen nie było chyba od początku lat 90-tych minionego wieku - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Burmistrz Dziura. Dzięki oszczędnościom samorząd już rozpoczyna kolejne inwestycje. Tym razem chodzi o wykonanie podbudowy tłuczniowej na trasach od Górnik do Górnik Starych, od Tarnowoli do drogi wojewódzkiej w kierunku Biłgoraja i ul. Nowej w Józefowie w kierunku Fryszarki.

Gmina czeka również na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie przebudowy ponad 7 kilometrów drogi powiatowej z Borowiny przez ulice Leśną, Bartoszewskiego, Górniczą i Batalionów Chłopskich w Józefowie do Hamerni.

- Kosztorysowa wartość tej inwestycji to prawie 4 miliony 200 tysięcy złotych, które chcemy przeznaczyć nie tylko na nową nawierzchnię, ale również budowę chodników i ścieżek rowerowych - wylicza Roman Dziura. Do 3 milionów złotych na ten cel możemy otrzymać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek o dotację został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego na początku stycznia, ale decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Są oszczędności - będzie więcej lepszych dróg, 0 out of 5 based on 0 ratings
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 2963
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b23-327
~ etam   Oświetlenie by się przydało drogi na wsi Długi Kąt od kościoła w stronę Stanisławowa bo wieczorem można jakiegoś pieszego potrącić tym bardziej że dużo pijaków ze sklepu wraca.
29 marca 2016
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl