Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.02.28 11:05 | aktualizacja: 2016.04.13 16:29

Drogowcy korzystają z pogody

Remonty cząstkowe, które po zimie wykonują zarządcy dróg, w tym roku rozpoczęły się wcześniej. Miejska Służba Drogowa już zaczęła "lepić dziury", natomiast Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na wybór firmy, która przeprowadzi remonty cząstkowe ulic i dróg powiatowych.
Drogowcy korzystają z pogody
Drogowcy korzystają z pogody

Tegoroczna, łagodna zima, nie poczyniła dużych szkód w nawierzchni ulic, a dzięki stosunkowo dużym, jak na tę porę roku, temperaturom, drogowcy wcześniej rozpoczęli prace. W ubiegłym tygodniu pracownicy Miejskiej Służby Drogowej wykonali przegląd ulic miejskich pod kątem pozimowych zniszczeń. - W tym roku nie zanotowaliśmy znacznych ubytków asfaltu. Wykonaliśmy pierwsze prace w zakresie uzupełnienie ubytków, m.in. na ulicach: Pocztowej, Sienkiewicza, Spokojnej, Zwierzynieckiej. Wykonujemy je masą bitumiczną na zimno. To pierwsza tura prac w tym zakresie. Ponadto pogoda pozwala już na pozimowe oczyszczanie ulic. Na większości ulic wykonane zostały te prace, a w marcu będziemy wykonywać dalsze uzupełnianie ubytków. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznych już teraz mamy możliwość wykonywać roboty, które co roku realizujemy w kwietni u - informuje Ryszard Kostrubiec dyrektor Miejskiej Służby Drogowej w Biłgoraju i dodaje, że dzięki łagodnej zimie zaoszczędzone zostało ok. 300 ton mieszanki piaskowo-solnej do posypywania ulic. W przyszłym roku o taką ilość zmniejszony zostanie jej zakup, a za te pieniądze (30 tys. zł) mogą zostać zakupione płyty drogowe typu jomb, do utwardzenia dróg gruntowych.

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na remonty cząstkowe ulic i dróg powiatowych. Procedura jeszcze nie została zakończona, więc ostateczna kwota nie jest jeszcze znana. Przetarg obejmuje cztery zadania: Remont cząstkowy ulic i dróg powiatowych położonych na terenie miasta Biłgoraj i gminy Biłgoraj oraz na terenie trzech obwodów drogowych. Remonty mają być wykonane mieszanką mineralno-bitumiczną na gorąco oraz emulsją i grysami. Ponadto wyrównanie mechaniczne zaniżeń na przepustach, frezowanie nawierzchni, a także wyrównanie mechaniczne zaniżeń i kolein mieszanką mineralno-bitumiczną na gorąco. W ubiegłym roku na remonty cząstkowe ok. 600 km dróg powiatowych przeznaczone zostały środki w wysokości 1.255.000 zł.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Drogowcy korzystają z pogody, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 2238
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
bec-fdf
~ narowerze  do ~ abc   Podbijam. Syf który tam zalega, piach, jak popada błoto to nie jest najlepsza nawierzchnia pod koła roweru. Dlatego dochodzi do takich sytuacji, że rowerzyści zmuszeni są korzystać z jezdni, co niektórym niedowartościowanym "szoferom - szeryfom" się nie podoba i śmią zwracać w dość niewybredny, a często też niebezpieczny sposób uwagę. Narażają zdrowie rowerzystów swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, czego świadkiem byłem niejednokrotnie.
Uwaga jest stosowna, bo pomimo tego, że zima się nie skończyła, to to błoto należy usnąć.
29 lutego 2016
+3
-1
PL
52b-6af
~ fgh   Miejska Służba Drogowa już zaczęła "lepić dziury"... weż człowieku wyjdż
28 lutego 2016
+2
-0
PL
58c-335
~ jablko   Nowakowskiego rozje*ana tak ze ludzie zatrzymują sie i zbieraja czesci podwozia a wy piszecie ze drogowcy wzieli sie do pracy proszę....
28 lutego 2016
+3
-1
PL
f01-ca9
~ TO JA   Nie jestem dyrektorem MSD i nie znam technologii LEPIENIA
dziur w drogach. Wiem, że mój imiennik faktyczny dyrektor tej technologii też nie używa. Lepić to można bałwana, ale
po co? Żeby było ich więcej?
28 lutego 2016
+3
-2
PL
2a3-87b
~ Mamoń   Kostrubiec jest dyrektorem msd?
28 lutego 2016
+4
-0
PL
8aa-c89
~ oczyszczanie przed świętami   będzie tzw. oczyszczanie pozimowe ulic, na razie jeszcze trzeba będzie posypywać i to nie jeden raz, bo zima nie odpuściła jeszcze na 100 %
28 lutego 2016
+3
-1
PL
c15-d80
~ abc   Prośba do ZDP o pozamiatanie ul. Sikorskiego, a szczególnie pasów rowerowych, tak samo ul. Moniuszki od torów do Gromady.
28 lutego 2016
+3
-3
PL
d9a-181
~ Obserwator   Do redaktora:Zdp też "lepi dziury o wiele więcej niż MSD i o wiele wcześniej zaczęli niż MSD !!!
28 lutego 2016
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl