Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wstrząs odczuwalny w powiecie
Spłonął motocykl
Tragedia na drodze [AKTUALIZACJA]
Kandydaci do Rady Powiatu Biłgorajskiego
home > Start > Aktualności > Inauguracyjna wystawa w Domu Singera
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.02.17 19:04

Inauguracyjna wystawa w Domu Singera

Do końca marca można oglądać w Biłgoraju prace Alana Metnicka - żydowskiego artysty urodzonego w Chicago, którego prace prezentowane są w licznych kolekcjach i muzeach m.in. Metropolitan Museum of Art w Nowym Yorku. Wystawa znajduje się w Domu Singera, a w środę 17 lutego odbył się wernisaż.
Inauguracyjna wystawa w Domu Singera
Inauguracyjna wystawa w Domu Singera

Oficjalne otwarcie Domu Singera w Miasteczku na Szlaku Kultur Kresowych zaplanowane jest na koniec kwietnia. Zanim to nastąpi Fundacja Biłgoraj XXI udostępniła obiekt artyście, który od 40 lat tworzy obrazy i przedmioty, używając wielorakich technik takich jak fotografia, sitodruk, witraż, malarstwo, rysunek oraz tekstylia. Jak można dowiedzieć się z jego biografii katalizatorem dla jego twórczości są konteksty historyczne, biblijne oraz osobiste. W swoim dorobku posiada wiele wystaw zarówno grupowych, jak i samodzielnych a jego prace znalazły miejsce w licznych kolekcjach i muzeach, między innymi Metropolitan Museum of Art, New York.

Wernisaż prac Alana Metnika otworzył Tadeusz Kuźmiński, prezes Fundacji Biłgoraj XXI, natomiast Stefan Szmidt dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury dokonał krótkiego wprowadzenia do twórczości artysty. Sam artysta podziękował za przybycie i podkreślał, że przyjeżdżając do Polski "spotyka anioły" - tak o Polakach z którymi spotyka się w kraju przodków mówił Alan Metnick. - To, czego doświadczam przyjeżdżając do Polski, to pewnego rodzaju błogosławieństwo. Nie wiem jak mógłbym inaczej to nazwać - mówił Alan Metnick.

Oprócz mieszkańców Biłgoraja w otwarciu wystawy wzięła udział delegacja ze Sławatycz, na czele z wójtem Grzegorzem Kiecem. Ta miejscowość to rodzinne strony artysty, z którymi do tej pory jest związany. Wystawa prac Alana Metnika będzie dostępna dla zwiedzających do końca marca. Natomiast już teraz Fundacja Biłgoraj XXI zaprasza na uroczyste otwarcie Domu Singera, które odbędzie się 23 kwietnia.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Inauguracyjna wystawa w Domu Singera, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 3972
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
fab-f60
~ prawiehistoryk   I tak tworzy się "nową historię" Starego Biłgoraja. Dom Singera w kształcie i formie jaka nie istniała NIGDY w Biłgoraju. Przypominam - nie dom im. Singera, a Dom Singera. Podrostka, który w Biłgoraju spędził w czasie I w.ś. parę lat. Który kątem mieszkał u swojej rodziny, z opisów ani specjalnie majętnej, ani wielce znaczącej, powtarzam wielce znaczącej. Ot, biednej rabinackiej. A tu nagle, taaaki pałac. Dom Singera!!!
20 lutego 2016
+2
-0
PL
a53-63d
~ do 1974   To społeczeństwo dobre to ty?
19 lutego 2016
+2
-1
PL
90f-00b
~ 1974   poziom tak niski że nie warto się przyłączać, ale zakompleksionym gojom przesyłam pozdrowienia i kubeł zimnej wody. Ludzi, którzy mają tyle nienawiści w sobie powinno się izolować od społeczeństwa- może Księżyc?
19 lutego 2016
+1
-3
PL
78d-6e9
~ cfgdg   Ja chce być Ickiem i dostawać 100 euro dodatku od Polskich gojów za Holokaust ,a czy prawda ,że u Żydów można dać żonie list rozwodowy i już po rozwodzie?Mojżesz im tak pozwolił , a u gojów latami sprawy w sądach kłótnie wydatki a u starszych braci wystarczy list i po sprawie
18 lutego 2016
+4
-2
PL
be0-f7c
~ Ja   To Kuźmiński dał się obrzezać?
18 lutego 2016
+5
-4
PL
6c1-8eb
~ 80400   - "Goje zostali stworzeni, by służyć Żydom jako niewolnicy" (Midrasch Talpioh 225).
- "Stosunek seksualny z gojem jest jak stosunek ze zwierzęciem" (Ketubot 3b).
- "Żyd może obrabować i zamordować goja. Za zamordowanie goja nie może być kary śmierci" (Sanhedrin 57a)
18 lutego 2016
+3
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl