Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2016.02.12 08:45

Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Dziś rusza policyjna akcja pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W całym kraju podczas prowadzonych działań funkcjonariusze będą reagowali nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale będą dyscyplinowali także kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Wzmożone działania policji ukierunkowane będą przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.
Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Jesień jak i zima to te pory roku kiedy wzrasta liczba zdarzeń z udziałem tej kategorii uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze, zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi, jak również niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych - w tym brak elementów odblaskowych sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, omijanie innych pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, jeżdżenie wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, ale również będą zwracali uwagę, czy także piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Działania potrwają do godz. 22.00

Ogólnopolska akcja ma przypomnieć niechronionym uczestnikom ruchu, by nie lekceważyli własnego bezpieczeństwa. Piesi i rowerzyści w przeciwieństwie do kierujących pojazdami pozbawieni są jakiekolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd w wielu przypadkach nie mają żadnych szans na przeżycie. Aby uniknąć tragicznych zdarzeń zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i pamiętajmy także o noszeniu odblasków, dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierujących. Nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować życie.

KWP
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
KWP dodany
 
Odsłon: 3588
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
f58-90d
~ piotr  do ~ piechotką   Poruszam się autem, rowerem, piechotą mniej więcej w równych proporcjach. Więc mnie nie pouczaj, bo nie wiesz jak się zachowuję. Nie mam pretensji, że piesi czasem wchodzą mi przed maskę, gdy jest sznur aut, bo innego wyjścia nie mają. Nie będą przecież czekać do końca świata, żeby przejść przez jezdnię. Ale smarki pod elektrykiem, to odrębny rozdział. Kaptur na łep, ręce w kieszeni i włażą pod koła od razu. Wcale nie rozglądając się, nie zwalniając, wchodząc wprost pod koła. A to się nazywa wtargnięcie na jezdnię !!! smark ma się rozejrzeć w prawo i w lewo i ocenić czy można przejść. A wyłażenie wprost pod koła, jak święta krowa, pomimo że nikt więcej nie jedzie jest oznaką braku rozumu, które trzeba tępić. A dlaczego ? A dlatego, że ja wiem że muszę tam uważać wyjątkowo bo to zagłębie debili, ale już ktoś przejeżdżający przez biłgoraj z innego miasta, może tego nie wiedzieć i rozjedzie idiotę. Narobi sobie problemów z nie swojej winy. Tylko z winy bezmózgowego smarka, który wyłazi wprost pod jadący JEDEN samochód. Poczułeś różnicę wreszcie ??!!!
PS nie odnoś się do moich zdolności za kierownicą, ponieważ kompletnie nie masz do tego kompetencji, co łatwo wywnioskować z twoich głupich wpisów.
14 lutego 2016
+1
-0
PL
382-1cd
~ seba  do ~ piechotką na rowerze   Bystry jak woda w klozecie, ale takie g... jak ty zawsze spłucze.Pozdrawiam.
14 lutego 2016
+2
-0
PL
d86-6b8
~ piechotką  do ~ haha   Mnie nic nie musisz. Oddaj prawo jazdy swojemu instruktorowi jazdy albo egzaminatorowi z WORDu, i powiedz mu, że na nie po prostu nie zasługujesz, że któryś z nich popełnił błąd pozwalając tobie na poruszanie się po drogach publicznych. Pierwszy Cię nie douczył a drugi nie odpowiednio przeegzaminował.
A przy okazji jak się korzysta z przejścia? Czy przed wejściem należy uklęknąć? Przeżegnać się? Ukłonić się w pół jaśnie panu w samochodzie? A może krokiem tanecznym?
14 lutego 2016
+0
-2
PL
d86-6b8
~ piechotką  do ~ Ja   Dlaczego? Wyjaśnij.
A może bardziejsze byłoby - "Nie korzystaj z telefonu gdy prowadzisz samochód, albo nie gap się w telefon, nie baw się radiem, albo komputerkiem samochodowym gdy zbliżasz się do przejścia dla pieszych, zwolnij i rozglądaj się, wyszukuj pieszych w okolicach aby w razie czego móc zatrzymać bezpiecznie samochód".
14 lutego 2016
+0
-2
PL
d86-6b8
~ piechotką na rowerze  do ~ seba   Gratuluję dedukcji panie Sherlocku. To prawda zmieniam hasła jak rękawiczki. Ja ci już dawno mówiłem, że jesteś bystry jak woda w klozecie. Powinieneś jakiś szybki kurs zrobić i do milicji na detektywa.
14 lutego 2016
+0
-2
PL
382-1cd
~ seba  do ~ piechotką   Zmieniłeś hasło z narowerze na piechotkę,często zmieniasz te hasła ale i tak cię rozpoznam, idź pedałować. Pozdrawiam
14 lutego 2016
+1
-0
PL
d86-6b8
~ piechotką  do ~ seba   Najbardziej ukarać pana seba, za całokształt.
13 lutego 2016
+0
-3
PL
d86-6b8
~ piechotką  do ~ jerry   Przede wszystkim jestem człowiekiem. Bywam pieszym, rowerzystą, kierowcą. Kolejność nie przypadkowa.
No i co to znaczy dla wszystkich? Czy Ty to ci wszyscy?
13 lutego 2016
+0
-1
PL
f58-90d
~ haha  do ~ piechotką   tobie mam oddać ?
smarki mają korzystać z przejść zgodnie z przepisami, a jak nie wracajcie na swoją wieś, tam przejść nie macie... :))))
13 lutego 2016
+1
-0
PL
4a1-ad1
~ jerry   do piechotka=jesli naprawde jestes pieszym to lepiej dla wszystkich niech tak zostanie.
13 lutego 2016
brak ocen
PL
84a-735
~ Ja  do ~ piechotką   powinni zrobic akcje niekozystaj z telefonu na pasach rozgladaj sie.
12 lutego 2016
+3
-0
PL
b30-393
~ aza  do ~ piechotką   "zielona strzałka" omal mnie nie pozbawiła życie-ja na pasach a jakiś kretyn skręca..otarłam się o samochód..
12 lutego 2016
+2
-0
PL
538-b60
~ seba   Najbardziej karać tych co jeżdżą rowerami po chodnikach. Pozdrawiam
12 lutego 2016
+8
-1
PL
d86-6b8
~ piechotką  do ~ kierowca   Naucz się jeździć "kierowniku". Jeżdżenie samochodem to nie tylko wciskanie gazu i operowanie wajchą.
Kierowanie pojazdem mechanicznym takim jak samochód wymaga kilku zasad i specyficznej wiedzy:
- o przepisach
- o samym pojeździe
oraz zdolności:
- opanowania pojazdu
- przewidywania
- obserwacji i postrzegania.
Dlatego ktoś kto skręcając w prawo w drogę którą przecina ścieżka rowerowa, czy ogólnie zbliżając się do przejścia, czy skrzyżowania nie jest w stanie przewidzieć że pojawi się tam rowerzysta czy pieszy czy inny pojazd nigdy nie powinien prowadzić pojazdu...
Smarkacze mu przeszkadzają pierwszy raz tą trasę pokonujesz, i co masz problem z dostosowaniem się do warunków, oddaj prawo jazdy.
12 lutego 2016
+1
-4
PL
d86-6b8
~ piechotką   Nazwa akcji jest nie adekwatna do sposobu prowadzenia tej akcji. Prawidłowa nazwa wnioskując z postępowania policji powinna być: "Zasadzki i łapanki niechronionych". Jak gestapo w czasie 2WŚ, albo za najlepszych czasów komuny.
To, że taka akcja jest upokarzająca dla pieszych, pokazuje w żenujący podejście policji do spraw bezpieczeństwa. Prowadzenie w ten sposób akcji jest antyludzkie. Zamiast chronić policja nakłada mandaty. Ukaranie pieszego za przejście przez pustą jezdnię, gdy obok cały chodnik zastawiony szrotami, policja nazywa dbaniem o bezpieczeństwo niechronionych"? To naturalne, że człowiek omija samochody na chodniku i skraca sobie drogę często zmuszony do łamania przepisów. Panowie policjanci miasto jest dla ludzi.
Ja tylko jestem ciekaw statystyk czynności jakie wykonali policjanci po takiej akcji i domagam się jej upublicznienia. Ile mandatów nałożono na kierowców popełniających wykroczenia: zastawione chodniki, przejścia dla pieszych, łamanie ograniczeń prędkości, wyprzedzanie "na żyletkę", a ile wystawionych mandatów pieszemu przechodzącemu w tzw "niedozwolonym miejscu". Dopiero porównując te wartości i statystyki będziemy mieli jasność jak policja chroni "niechronionych". Czy policja dba o bezpieczeństwo czy tylko czy robi sobie kpinę z obywateli.
Zamiast się cieszyć i promować ruch pieszy i zezwalać na większą swobodę pieszym w tak w zaczopowanym samochodami miasteczku, kara się człowieka za to, że używa nóg do poruszania się? To wszystko pokazuję jak daleko w tyle mentalnie jesteśmy za krajami zachodnimi w kwestii bezpieczeństwa na drogach. Gdzie dajmy na to w takich Niemczech, kraju dwa razy większym od Polski na drogach ginie trzy razy mniej pieszych niż w Polsce.
W związku z tym czekam na statystki i pytam kiedy akcja: "Zastawione chodniki", "Stop pirat", "Zielona strzałka", "Niebezpieczny manewr wyprzedzania rowerzysty", "Przejeżdżanie po piętach na przejściu dla pieszych"
12 lutego 2016
+6
-2
PL
b30-393
~ aza   niechronieni to są piesi na przejściach koło biedronki (Kościuszki), gdy już we wczesnych godzinach wieczornych wyłączają sygnalizację świetlną..
12 lutego 2016
+2
-0
PL
5f8-5b2
~ pol   http://bilgo-raj.com.pl/
PANOWIE DO DZIEŁA OJCZYZNA WZYWA !!!
http://bilgo-raj.com.pl/
12 lutego 2016
+5
-0
PL
440-429
~ nmhj   I po co te wstawki o policji?Ktoś widział kiedyś patrol pieszy? Ciągle ta sama płyta od lat a kiedy jakiś inspektor pracy zajmie się mobbingiem w zakładach pracy?
12 lutego 2016
+7
-0
PL
f58-90d
~ kierowca   Smarki pod elektrykiem nauczycie korzystać z przejścia ?
12 lutego 2016
+10
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
dzisiaj, 19:59 Tereszpol
Procesja w Tereszpolu
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
dzisiaj, 08:45 Powiat
Od soboty przerwy w dostawie prądu w powiecie
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 13:18 Kraj
Policjanci w akcji
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w komendzie
Wraz z końcem maja dotychczasowy komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Marek Jamroz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Ryszard Smoluch. Przekazanie obowiązków odbyło się w środowe przedpołudnie 29 maja.
we wtorek, godzina 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
we wtorek, godzina 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
we wtorek, godzina 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
22 maja 2024 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w środę, godzina 21:46 Frampol
Nagrody dla działaczy kultury [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl