Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.02.03 09:16

Pomóżmy małemu Jasiowi z Biłgoraja!

Jasio urodził się ze szczątkowym śladem gałek ocznych. Jest niewidomy. Jest szansa na odbudowanie oczu, jednak wymaga to kilku operacji i wszczepów. Niestety, takie zabiegi medyczne nie są refundowane przez NFZ. Całkowity koszt to 75 tys. zł. Rodzice są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i nie stać ich na tak drogi zabieg i proszą o wsparcie. Akcję zbiórki swoim patronatem objął Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Pomóżmy małemu Jasiowi z Biłgoraja!
Pomóżmy małemu Jasiowi z Biłgoraja!

Państwo Tomasz i Ewelina Śmiglewscy - rodzice małego Jasia z Biłgoraja, to młode małżeństwo. Ślub wzięli 31 XII 2014 r., a niedługo potem, w styczniu dowiedzieli się, że będą rodzicami. Było to dla nich miłym zaskoczeniem gdyż lekarze mówili o problemie zajścia w ciążę. Pod koniec stycznia pojawiły się problemy ze zdrowiem i pani Ewelina trafiła pierwszy raz do szpitala.

Wszystkie jednak wyniki były prawidłowe. Lekarz wyznaczył termin porodu na 2 września. Szczęśliwe małżeństwo uczęszczało do szkoły rodzenia przygotowując się do tzw. rodzinnego porodu. W marcu podejrzewano cholestazę, którą również wykluczono. Po za mocno opuchniętymi nogami i rękami nic niepokojącego się nie działo, aż do sierpnia. W siódmym miesiącu ciąży pojawiły się skurcze i pani Ewelina ponownie trafiła do szpitala. 11 IX 2015 r. po kilkukrotnych, nieudanych próbach wywołania porodu za pomocą kroplówki z oksytocyny i cofnięciu się akcji porodowej p. Ewelina urodziła dziewięć dni po terminie, przez cesarskie cięcie synka. Po porodzie p. Tomasz - tatuś dziecka dowiedział się, że Jasio ma zrośnięte powieki i prawdopodobnie nie ma oczu.

Na piątą dobę przewieziono matkę z dzieckiem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie na Oddział Patologii Noworodków. Rodzice poinformowali rodzinę o tym, że Jasio ma wrodzony zanik gałek ocznych. Mały Jasio został przebadany kardiologicznie, neurologicznie, endokrynologicznie i okulistycznie. W klinice okazało się, że dziecko ma zaburzenia hormonalne, częściowo zrośnięte powieki i szczątkowe gałki oczne oraz inne problemy. Przez cały okres pobytu w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oboje rodzice na zmiany troskliwie zajmowali się Jasiem. Podczas pobytu kontaktowali się z Ośrodkiem dla Niewidomych w Laskach pod Warszawą, którzy doradzili im co mają robić w obecnej sytuacji. Po wypisie umówili wizyty do specjalistów i załatwiali formalności związane z orzeczeniem o niepełnosprawności. W Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dostali takie orzeczenie na okres 1 roku i usłyszeli, że gałki oczne być może odrosną. Złożyli odwołanie i w styczniu dostali orzeczenie na okres 4 lat.

Rodzice szukali pomocy w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", gdzie dopełnili formalności związanych z przyjęciem ich synka. Niestety operacja, która czeka ich dziecko, nie jest refundowana, a fundacja dopiero po przedstawieniu faktur zwraca jej koszt. Znaleźli w Internecie kontakt do lekarza z Kliniki w Katowicach i zapisali wizytę. 20 stycznia pojechali do Chorzowa do dr Jaworskiego, który zajmuje się od wielu lat wszczepieniem ekspanderów i protez oczu. Lekarz po badaniu wyjaśnił dokładnie co i jak należy zrobić, aby Jasio mógł normalnie funkcjonować jako osoba niewidoma. Podczas badania okazało się również, że te szczątkowe gałki zmniejszyły się, czyli po prostu zanikły. W Centrum Okulistyki Dzieci i Dorosłych w Chorzowie dostali również zaświadczenie i kosztorys. Koszt całościowy tego wieloetapowego zabiegu wynosi około 75 tys zł plus późniejsza plastyka powiek. Wstępnie na początek marca ustalono termin pierwszej operacji ( około13 tys. zł ), rodzice Jasia czekają tylko na ekspandery i starają się uzbierać pieniądze na te zabiegi.

Z racji wyjazdów do lekarzy oboje nie pracują, choć szukają pracy dorywczej. Zajmują jeden z pokoi w mieszkaniu należącym do rodziców Eweliny, a w drugim mieszkają mama z jej najmłodszą 10-letnią córką. Obecnie starają się również o mieszkanie z zasobów Urzędu Gminy Biłgoraj. Ich jedyny dochód to zasiłek pielęgnacyjny, rodzinny i macierzyński. Po ustabilizowaniu sytuacji z synkiem zamierzają podjąć stałą pracę. Chcą również odwiedzić Ośrodek dla Niewidomych w Laskach i niejako przygotować się do odpowiedniego wychowywania dziecka. Pogodzili się częściowo z chorobą Jasia i żyją nadzieją, że uda im się zapewnić mu pomoc.

Dla wszystkich, którzy chcą pomóc małemu Jasiowi, Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej uruchomiło specjalne konto na które można wpłacać pieniądze: 28 1020 5356 0000 1302 0177 1633 z dopiskiem: "Dla Jasia".

RED.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Pomóżmy małemu Jasiowi z Biłgoraja!, 0.0000 out of 5 based on 1 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 12130
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
dcf-050
~ Fantom  do ~ mama Jasia   No i to jest konkret. Pieniążki przelane. :-) Zdrówka!
21 maja 2016
brak ocen
PL
3de-b88
~ mama Jasia  do ~ do-~ aaa   Z kościołem różnie bywa. Jednak jako wspólnota wiele pomogli ludzie, a i proboszcz z mojej parafii nie chciał niczego w ramach daru od dzieci pierwszokomunijnych tylko wsparli mojego synka
20 maja 2016
brak ocen
PL
3de-b88
~ mama Jasia  do ~ Jjj   Można podarować Jasiowi 1% podatku. Wystarczy
w druk PIT wpisać KRS fundacji 0000037904 i koniecznie cel szczegółowy 1%: 28169 Smiglewski Jan oraz zakreślić w pozycji 125.Wyrażam zgodę- X.
Jasio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Prosimy o pomoc finansową na podane poniżej konto:
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
w tytule podając dopisek "28169 Smiglewski Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
DZIĘKUJĘ
20 maja 2016
brak ocen
PL
3de-b88
~ mama Jasia  do ~ Fantom   Można podarować Jasiowi 1% podatku. Wystarczy
w druk PIT wpisać KRS fundacji 0000037904 i koniecznie cel szczegółowy 1%: 28169 Smiglewski Jan oraz zakreślić w pozycji 125.Wyrażam zgodę- X.
Jasio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Prosimy o pomoc finansową na podane poniżej konto:
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
w tytule podając dopisek "28169 Smiglewski Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
DZIĘKUJE
20 maja 2016
brak ocen
PL
45a-601
~ Fantom   Miałem już wpłacać, ale zobaczyłem, że zbiera caritas i zmieniłem zdanie. Podajcie jakieś inne konto, a pieniążki się pojawią.
20 maja 2016
+2
-0
PL
beb-8d1
~ QWERTY 89   Mam prośbę do ojca Jasia - Tomasza SMIGLEWSKIEGO zacznij w końcu płacić alimenty na swoje dzieci z poprzednich związków i przestań ukrywać się przed komornikiem !!!
12 kwietnia 2016
+2
-0
PL
95a-08e
~ Jjj   Ja chciałbym oddać 1% z podatku ale widzę że nie ma numeru KRS, dlaczego nikt nie pomógł tej rodzinie założyć? Przecież dużo ludzi w ten sposób by pomogło.
10 lutego 2016
+1
-0
PL
d1e-016
~ do-~ aaa   Do puszek przy kościele ale taca dla kleru, zawsze tak jest jak jakaś siostra zakonna żebra na jakiś klasztor to pod kościołem ale taca święta ona dla kleru
4 lutego 2016
+2
-0
PL
041-317
~ :)   Puszki już są dostępne w Żłobku i Przedszkolu Integracyjnym "BAMBINI", gdzie również rodzice zebrali bardzo dużo ubranek, zabawek i innych potrzebnych rzeczy. Do akcji dołączył się Miejski Zespół Szkół oraz Samorządowe Przedszkole nr 3.
4 lutego 2016
+3
-0
PL
7c4-7c6
~ aaa  do ~ 123   Nie, akurat w Puszczy ogłaszał ksiądz że ma być zbiórka do puszek przy kościele w najbliższą niedzielę 07.02.2016.
4 lutego 2016
brak ocen
PL
52b-6af
~ ...   Proszę Was o pomoc każdy grosz się liczy nie bądźmy obojętni Dziękuje.
3 lutego 2016
+6
-0
PL
7d8-427
~ huyt   No właśnie tyle PIS kracze ,że markety zyski swoje wysyłają za granicę a ile nasze parafie wysyłają do Watykanu?Tu są potrzebne pieniądze potrzebującym a nie dla pasibrzuchów w Watykanie , gdzie złote kible maja
3 lutego 2016
+4
-1
PL
86b-d51
~ mamapo prostu   Gratuluję elokwencji i znajomości medycyny lekarza orzecznika,
Mój syn też według naszego PC Orzecznictwa jest "za mało chory"
tylko współczuć tym rodzicom i pomóc jak tylko można.
3 lutego 2016
+5
-0
CZ
89c-c3e
~ 123   Taca z jednej tylko niedzieli ze wszystkich biłgorajskich parafii w znacznym stopniu rozwiązałaby problem finansowy! Dla dziecka byłaby to ogromna szansa na "normalniejsze" życie. Tylko prawdopodobnie nie będzie takiej woli od strony parafii, zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie...
3 lutego 2016
+8
-0
PL
d9a-181
~ kilo   Czy całe pieniądze wpłacone do caritas pójdą dla Jasia czy zostanie pobrana prowizja? Pytam poważnie bo nie wiem czy wpłacić czy dać do puszki w niedzielę.
3 lutego 2016
+6
-1
PL
a3d-ab0
~ j23   TACĘ NA MSZACH ZBIERAĆ NIKT, NIE SCHUDNIE Z TEGO POWODU.
od czego jest ten nasz kościół jak od pomagania
3 lutego 2016
+9
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 18:49 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
dzisiaj, 09:53 Turobin
Gala finałowa konkursu Miss Polski z udziałem mieszkanki powiatu
dzisiaj, 09:22 Biłgoraj
26-latka padła ofiarą oszustwa na BLIK
7 stycznia 2021 Biłgoraj
Mateusz potrzebuje pomocy w walce z rakiem
Mateusz Filist z Biłgoraja walczy z guzem neuroendokrynnym. W 2020 roku musiał rozpocząć chemioterapię. Dojazdy, konsultacje, badania, leki, suplementy sporo kosztują, dlatego została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Celem jest 35 tys. zł.
dzisiaj, 08:20 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie IMGW. Do kiedy będzie trzymać taki mróz?
w sobotę, godzina 10:28 Różaniec
Szczeniaki czekają na swoje rodziny
11 stycznia 2021 Żurawnica
42-latek z powiatu oskarżony o zastrzelenie wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego
Skrupulatna i skuteczna praca dochodzeniowców z zamojskiej policji oraz śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziła do ustalenia podejrzanego o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Noclegownia w Biłgoraju nie działa. Co z bezdomnymi?
w sobotę, godzina 15:16 Biłgoraj
Właściciel pilnie poszukiwany
6 stycznia 2021 Biłgoraj
Kapsuła czasu na biłgorajskim rynku
Po przebudowie biłgorajskiego Placu Wolności pojawił się właz z napisem "kapsuła czasu". Czemu będzie służyć to miejsce i co zostało lub zostanie schowane w środku?
dzisiaj, 10:52 Lubelszczyzna
Zaledwie 3 tys. nowych zakażeń w kraju
w czwartek, godzina 08:20 Huta Turobińska
Rekordowo przeładowany dostawczak
6 stycznia 2021 Nowa Wieś
Zrzutka na odbudowę domu po pożarze
Pan Leszek, mieszkaniec gminy Turobin stracił swój dobytek w pożarze. Z pomocą ruszyli przyjaciele i bliscy mężczyzny. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu.
w sobotę, godzina 09:06 Tereszpol
Ulga dla posiadaczy kompostowników
w środę, godzina 10:02 Korytków Duży
Mężczyzna wpadł do studni
10 stycznia 2021 Goraj
Gorajski kalendarz w stylu glamour
Kalendarz stylizowany na 2021 rok "Glamour w każdym wieku" wydawany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już jest dostępny! 9. edycja kalendarza została wydana w nakładzie 600 sztuk.
w środę, godzina 11:40 Gmina Księżpol
Zwłoki ujawnione w gminie Księżpol
w niedzielę, godzina 11:25 Lubelszczyzna
Ponad 6 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce
8 stycznia 2021 Powiat
Mniej pożarów, więcej ofiar śmiertelnych
W minionym roku biłgorajscy strażacy interweniowali 930 razy. To o 113 więcej niż w 2019 roku. Spadła za to liczba pożarów. Niestety w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas miejscowych zagrożeń życie straciło 9 osób.
w piątek, godzina 11:21 Biłgoraj
Policjanci poszukują właścicieli jednośladów
we wtorek, godzina 11:33 Żurawnica
Nowe informacje o śmierci Kosego. Podejrzany przyznał się do winy?
4 stycznia 2021 Biłgoraj
2020 rok w statystykach USC - więcej zgonów, mniej małżeństw
Biłgorajski Urząd Stanu Cywilnego podsumował już 2020 rok. Z przekazanych danych wynika, że w ubiegłym roku zanotowano najmniejszą liczbę urodzeń od co najmniej 5 lat, w ciągu minionych już 12 miesięcy zmarło więcej mieszkańców Biłgoraja niż się urodziło. Szczegółowe statystyki przedstawiamy poniżej.
dzisiaj, 11:18 Biłgoraj
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy znów przedłużony
9 stycznia 2021 Biłgoraj
Wandalizm w parku na Placu Wolności
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl