Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Trwa rozbudowa targowiska
Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej
Sprzątają przy zalewie
Zlot Kapel Podwórkowych
home > Start > Aktualności > Miał szczęście, że zauważył go policjant
Rozmiar tekstu:
AAA
POTOK GÓRNY
2015.12.14 11:26

Miał szczęście, że zauważył go policjant

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. W gminie Potok Górny wyziębiony starszy człowiek miał szczęście, że zauważył go policjant. 71-latek szybko otrzymał niezbędną pomoc.
Miał szczęście, że zauważył go policjant
Miał szczęście, że zauważył go policjant

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w tracie patrolu rejonu służbowego, dzielnicowy, przy kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Gózd Lipiński a Wólka Biska zauważył mężczyznę, który dwukrotnie przewrócił się na polu i nie mógł o własnych siłach wstać. Kiedy policjant szybko do niego podbiegł okazało się, że to starszy, zmarznięty i wycieńczony człowiek. Był to 71-letni mieszkaniec gminy Potok Górny, który najprawdopodobniej zabłądził. Mężczyzna ten znajdował się kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania. Policjant nie mógł z nim dojść do porozumienia, był słaby, kontakt był z nim utrudniony i zachowywał się nieracjonalnie. Człowiek ten mieszkał samotnie, nie miał osób bliskich, którzy mogliby mu pomóc. Wobec tego szybko zawiadomił karetkę pogotowia, a zziębniętego starszego człowieka zabrał do ogrzanego radiowozu, gdzie czekali do przybycia pogotowia, które zabrało go do szpitala. Gdyby nie nadeszła pomoc, nigdy nie wiadomo co mogłoby się wydarzyć.

Co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na sytuację osób, które mogą cierpieć z powodu zimna. Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby bezdomne, nietrzeźwe oraz osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego my również możemy powiadomić miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Dlatego potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Informujmy ośrodki pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia, a nawet uratować czyjeś życie.

KPP Biłgoraj
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Miał szczęście, że zauważył go policjant, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
KPP Biłgoraj dodany
 
Odsłon: 2734
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
550-0a6
~ tak   W rzeczywistości wypity alkohol wcale nie ogrzewa, za to zwiększa ryzyko hipotermii.
14 grudnia 2015
+2
-0
PL
d21-f7c
~ bvhy   Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę?-A jak ktoś dostaje wypłatę i mu nie starczy żeby utrzymać rodzinę to co ?Jest skazany kraść po godzinach?A gdzie miłosierdzie tzw fabrykantów?Mają ulgi i zwolnienia podatkowe po to żeby lepiej płacili
14 grudnia 2015
+2
-1
PL
3b4-9a8
~ blondyna   często jestem zaczepiana przez podchmielonych aby dać przysłowiowych"pare złotych" i nigdy nie odmawiam bo wiem że taki człowiek jak wypije coś mocniejszego to nie zamarznie bo alkohol rozgrzewa i nie zamarza
14 grudnia 2015
+2
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl