Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.11.27 15:18 | aktualizacja: 2015.11.27 15:31

Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany

W miniony wtorek funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali w Krakowie 20-letniego mieszkańca Biłgoraja. Tomasz B. podejrzany jest o popełnienie przestępstwa handlu i posiadania bez zezwolenia broni i amunicji. Tego samego dnia przeszukano teren posesji zamieszkałej przez podejrzanego. Znaleziono m.in. aktywny pocisk przeciwpancerny.
Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany
Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany

fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył stosowne wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu wobec zastosował wobec 20-latka wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w Biłgoraju zajmowanych przez podejrzanego, ujawniono materiały wybuchowe w postaci dwóch pocisków o dł. 11,5 cm i szer. 37 mm. przeciwpancernych do armaty przeciwpancernej Bofors wz. 36 kal. 37 mm.

Po zakończeniu czynności minersko-pirotechnicznych okazało się, że jeden z przeciwpancernych pocisków jest bez ładunku, a drugi jest aktywny i posiada materiał wybuchowy.

Jak informuje Elżbieta Pikor rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ze względów bezpieczeństwa zabezpieczono posesję przed możliwością wejścia osób postronnych do czasu przybycia policji. Na posesję przybyli funkcjonariusze KPP w Biłgoraju (w tym z sekcji rozpoznania minersko-pirotechnicznego KPP w Biłgoraju) oraz funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej Zespołu Minersko-Pirotechnicznego KWP w Lublinie celem zabezpieczenia ujawnionych materiałów wybuchowych.

W związku z zagrożeniem życia i bezpieczeństwa ludzi zabezpieczony pocisk przewieziono do pobliskiej miejscowości i w bezpiecznym miejscu, na terenie kopalni piasku wykonano czynności minersko-pirotechniczne, mające na celu ich rozczłonkowanie w celu zabezpieczenia procesowego.

Wtorkowa akcja to ciąg dalszy sprawy z października, kiedy to funkcjonariusze Straży Granicznej, w okolicach Zamościa i Lublina zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o nielegalne posiadanie i handel bronią. W trakcie prowadzonych działań znaleziono 15 sztuk broni palnej w tym maszynową, 2 tys. sztuk amunicji, a także elementy specjalistycznego oprzyrządowania w postaci lunet i tłumików.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia pracowali nad sprawą od listopada ubiegłego roku. Wtedy mieli jedynie informację o tym, że w województwie lubelskim mogą działać osoby zajmujące się nielegalnym handlem bronią.

W trakcie szeroko zakrojonych czynności operacyjnych i śledczych zebrano materiały potwierdzające, że kilkanaście powiązanych ze sobą osób w wieku od 33 do 62 lat trudni się gromadzeniem, przerabianiem i sprzedażą broni i amunicji. Ostatecznie, funkcjonariusze dotarli do głównego podejrzanego: 56-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który kierował całym procederem.

Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. 56-letni mieszkaniec powiatu szefem gangu handlarzy bronią.

red./Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red./Bieszczadzki Oddział Straży Gr... dodany
 
Odsłon: 8248
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
7e8-0ca
~ bhgjhu  To on dostał dozór a morderczyni z Soli nikt nawet nie zatrzyma?Ci ludzie w togach powinni odpowiadać za swoje decyzje , bo jakieś samowładztwo
27 listopada 2015
+21
-1
PL
3c0-1e1
~ Wyborca  Nareszcie optymistyczna wiadomość.Po uchwaleniu przez radę miasta podwyżek za wywóz śmieci o 100% i opłat za wodę o 60% , wiadomość ,że nie wszyscy zachowują się jak stado strzyżonych baranów jest optymistyczna. Mam nadzieję ,że tych arsenałów jest więcej i jest dobrze ukryta. Krążą pogłoski, że jeden gość ma 2 tanki marki Tiger i jednego przedwojennego Mausa. A pod Tomaszowem w lesie stoi ukryte działo Gotfryd co Niemcom zginęło w 1943 roku pod Sewastopolem. Tylko czekać kiedy swoim wystrzałem da znak do powstania przeciwko rządom pana, wójta i plebana.
27 listopada 2015
+17
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
145-63e
~ kolo   od zawsze zbierał militaria,to moj sasiad ,razem z bratem zbierali,ciekawe co w nocy kilka dni przed akcja wywyozili z domu?
29 listopada 2015
brak ocen
PL
8e7-e67
~ Biłgorajak  do Drakkar   To były próbne ćwiczenia
28 listopada 2015
brak ocen
PL
8e7-e67
~ Biłgorajak  do ~ te wyborco   A co ty z PGK czy z UM??
28 listopada 2015
+1
-1
PL
f28-fdc
~ Damian   Przestańcie pisac takie głupoty każdy zdrowy obywatel na umyśle i po badaniach powinien mieć dostęp do broni do tego już w szkołach powinny być zajęcia obowiązkowe z tego i jak się bronić konstytucja mówi to jasno że każdy powinien mieć prawo do obrony a jak widać państwo Policyjne nam tego nie zapewnia !
28 listopada 2015
+7
-1
PL
d9a-181
~ dlatego była straż  do Drakkar   lekarz mówi do pacjenta masz dwa wyjścia
wyskakujesz z kasy
albo przez okno
to się nazywa terapią łagodną albo wstrząsową
a doktorka w Soli to z pacjentem na taką terapię się umówiła a że nie przeżył to się zdarza
28 listopada 2015
+3
-1
PL
ecf-794
~ ak®  do ~ ZwolennikBroniPalnej   Normalni ludzie ?
Ludzie to same debile .Ty popatrz tylko na Szpital w TV .
Toż tzw normalni ludzid to debile idioci kłamcy oszczercy a jeszcze jak by im kałachy dać to kto by opanował sytuacje w kranu .Ludzie to istny małpi gaj .
A teraz wspomne o majtkach niejakiej Krowiarki pociotki Tadeusza Chmiela co s@dy i prokuratora jej skorumpował skóli jej zasranych majtek . Jakie ta cuda roiła głupcom w tym prezesom w brwsa wujaszkowi i reszcie to psubraciarnia brwsa jest pikusiem. Bojówkami sie na mnie w budynku sądu zasadzali a kto sie okazał bojówkarą to ci dopiero hit.Za głupca mnie mieli bo myśleli ,że mam skleroze i że nie bywam w Biłgo często to nie poskładam i nie poznam .
Dać narodowi karabiny to sie nawzajem wystrzelają a sk....pierwsze by się w nie zaopatrzyli ci co ludzi wyzyskują oszukują wrabiają itd .
No i te jej majtki to miały stanowić zagrożenie rozczłonkowania mego fetyszystycznego członka na jej wdzięki .Debilom snuła opowieści a te łykali jak głodne pelikany jej rojenia . Co mogła im opowiadać żeby ciotka sędzia mnie chciała wrabiać albo nieobecny mrnda ptokurator łgał jak pies i podpisał zaocznie spreparowane cuda ssr strony oszczerczego śmiecia skorumpowanego przez Chmiela sedzia strona Kaczorowska ?
Ano sama się wygadała ,pedofila im ze mnie robiła to obce nieznane mi ludzie w tym psubraty i psusiostruncia druga pociotka pracownica Chmiela w brwsa łgali na mnie .Prawda sie wydała a ta .... ssr Kaczorowska celowo zniszczyła prawde i spreparowała dowody winy .
I jak by naród miał karabiny to by zap....takie sprzedajne oszczercze usłużne kłamliwe świnie razem ze zleceniodawcami korupcyjnymi .Burd...by powstał w narodzie nie do opanowania a wszelkie ludzkid śmieci dopiero by mieli raj na ziemi .
Karabiny urojond ,majtki ,detektywistyczne włamania do tego są zdolne pociotki Chmiela i przydupasy skorumpowanych organów .Pociotki Chmiela to nawet z pana Jezusa zrobili by terroryste i wiem co pisze.Tyle .
Ale na cholere im to żelastwo ? Pewnie na Ukraine przemycali ?
28 listopada 2015
+2
-3
PL
76f-316
~ yogi   a co tam się działo w szpitalu ?
27 listopada 2015
brak ocen
PL
f2b-240
~ te wyborco  do ~ Wyborca   tobie za pustostan mózgu powinni zrobić podwyżki 500% i tak twój pusty rozum tego nie ogarnie
27 listopada 2015
+1
-15
PL
3c0-1e1
~ Wyborca   Nareszcie optymistyczna wiadomość.Po uchwaleniu przez radę miasta podwyżek za wywóz śmieci o 100% i opłat za wodę o 60% , wiadomość ,że nie wszyscy zachowują się jak stado strzyżonych baranów jest optymistyczna. Mam nadzieję ,że tych arsenałów jest więcej i jest dobrze ukryta. Krążą pogłoski, że jeden gość ma 2 tanki marki Tiger i jednego przedwojennego Mausa. A pod Tomaszowem w lesie stoi ukryte działo Gotfryd co Niemcom zginęło w 1943 roku pod Sewastopolem. Tylko czekać kiedy swoim wystrzałem da znak do powstania przeciwko rządom pana, wójta i plebana.
27 listopada 2015
+17
-0
Drakkar   Czy biłgorajska napisze o wczorajszej akcji na terenie szpitala trzy jednostki straży pożarnej,policja,rozłożony skokochron?
27 listopada 2015
+3
-0
PL
3f3-01e
~ ZwolennikBroniPalnej   Jak by była legalna broń to by nie było czegoś takiego, a normalni ludzie mogli by posiadać broń i nie trafiała by w te złe ręce. Na tę akcje wydano mnóstwo pieniędzy, naszych pieniędzy.Rząd tworzy sam tą przestępczość- zakazem posiadania broni, a więc walczy z własnym pomysłem.
27 listopada 2015
+3
-3
PL
e6e-0ed
~ jajajakberety   hahahahaha co to za łeb? Dostanie usprawiedliwienie z prokuratury za nieobecność w szkole? :D
27 listopada 2015
+6
-1
PL
4c8-b10
~ blondyna   mój stary zawsze krzyczy że jego pocisk zaraz eksploduje
27 listopada 2015
+4
-3
PL
4b3-d90
~ Adam   Podajecie w artykule bezkrytycznie to co chce rzecznik policji. A policja podaje to tak żeby sobie chwały przypisać jakby ochronili nas przed wybuchem wojny. Robicie jak ostatnio rmf z rakietą dwóch hobbystów... Pozdrawiam z życzliwośc
27 listopada 2015
+5
-2
PL
7e8-0ca
~ bhgjhu   To on dostał dozór a morderczyni z Soli nikt nawet nie zatrzyma?Ci ludzie w togach powinni odpowiadać za swoje decyzje , bo jakieś samowładztwo
27 listopada 2015
+21
-1
PL
d9a-181
~ no proszę   myślałem że to u kogoś butla z gazem wybuchła
a to manewry wojsk radzieckich
27 listopada 2015
+0
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Kolizja w Biłgoraju. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Policjanci rozdawali prezenty
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:06 Tarnogród
Urząd Miejski szuka dyrektora
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 08:27 Józefów
Będzie remont synagogi
dzisiaj, 08:53 Łukowa
Folder o dunajowaniu gotowy!
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
dzisiaj, 07:55 Józefów
Powstanie sieć dróg dla pieszych
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
we wtorek, godzina 19:21 Biłgoraj
Prosto z Pol’and’Rock do Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
we wtorek, godzina 13:30 Biłgoraj
Mieszkańcy zdecydowali co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na co mieszkańcy Biłgoraja chcą wydać 200 tys. zł?
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
we wtorek, godzina 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl