Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
To już pewne! Powstanie film o Biłgoraju! Trwa nietypowy casting.
"Mamy prawo godnie żyć"
Budynek LOK sprzedany
home > Start > Aktualności > "Obudź się Polsko"
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.21 22:14 | aktualizacja: 2015.10.22 17:30

"Obudź się Polsko"

Pod takim hasłem, w środowy wieczór, odbyło się spotkanie z kandydatami na posłów. Startującego z naszego okręgu Marcina Duszka wspierała reprezentująca okręg siedlecki prof. Krystyna Pawłowicz. Organizatorem spotkania było stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej.
"Obudź się Polsko"
"Obudź się Polsko"

Wydarzenie zostało zorganizowane w środę, 21 października. Posłowie spotkali się z mieszkańcami Biłgoraja w sali konferencyjnej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

- Chcemy dziś zaprezentować kandydata do Sejmu, obecnego posła Marcina Duszka, a w ten sposób ułatwić państwu decyzję dotyczącą wyboru swojego reprezentanta w parlamencie - mówił na wstępie przedstawiciel stowarzyszenia Jedność Ziemi Biłgorajskiej Mirosław Lipiński.

Wsparcia kandydatowi PiS udzieliła obecna na środowym spotkaniu prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości VII kadencji.

- Jestem tu, by wesprzeć kolegę, posła, którego nie da się nie lubić. Niewielu jest miłych, normalnych ludzi, z którymi po prostu można pogadać. On taki jest. To człowiek, którego warto poprzeć - przekonywała prof. Pawłowicz.

Podkreślała także, że 4. miejsce, które na liście wyborczej zajmuje poseł Duszek, wcale nie musi oznaczać mniejszych szans na dostanie się do parlamentu. - Oczywiście jest tak, że ci niezorientowani głosują zazwyczaj na pierwszego na liście, ale warto wybierać świadomie swoich przedstawicieli - mówiła posłanka, która sama znalazła się na 5. miejscu w swoim okręgu. Przypomniała także o tym, jak istotny jest sam udział w wyborach. Tylko w ten sposób możemy wybrać posłów, którzy będą podzielali nasze poglądy. Nie głosując, nie mamy wpływu na kształt parlamentu. Wiele osób ma przekonanie, że jeden głos nic nie zmieni.

- Nie można mieć takiego podejścia, a już na pewno nie podczas tych wyborów, bo one zdecydują o przyszłości Polski. Tylko mając większość w parlamencie będziemy mogli zmienić konstytucję, a tym samym zrobić porządek z wymiarem sprawiedliwości. To nie jest zabawa - grzmiała profesor. Dodała, że że problemem jest fakt powoływania sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez siły polityczne, jak również możliwość uchylania ustaw przez Trybunał. Uznała, że takie działanie nie ma nic wspólnego z demokracją.

Pawłowicz przekonywała, że tylko samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości pomogą sprawnie działać państwu, wspomagając wybranego wiosną prezydenta Andrzeja Dudę. - To jedyna szansa na normalność. Nie możemy myśleć o koalicjach, bo one oznaczają rezygnację z części swoich postulatów - wyjaśniła.

Posłanka odniosła się także do kwestii uchodźców, którzy są wg niej zagrożeniem dla chrześcijaństwa, na pytanie o media katolickie uznała, że jedynie TV Trwam i Radio Maryja przekazują prawdziwe informacje, a telewizja publiczna oraz TVN stały się sztabem wyborczym obecnej władzy.

Podczas spotkania mieszkańcom Biłgoraja zaprezentował się poseł Marcin Duszek. Wyjaśnił, że w wyborach do parlamentu powinniśmy stawiać na osoby poważne, rozsądne, wrażliwe i odpowiedzialne. Jak sam mówił o sobie właśnie takie cechy sam prezentuje. - Wierzę, że nie wszystkie szanse zostały zmarnowane, wierzę, że jeszcze wszystko można naprawić - mówił odnosząc się do złej kondycji państwa polskiego. Uznał, że kluczową sprawą jest rozwój gospodarczy kraju, bo tylko dzięki temu będzie można powstrzymać emigrację młodych ludzi i dać szansę na normalne funkcjonowanie tym, którzy postanowili układać sobie życie w Polsce.

Podkreślił też, że nie walczy z lokalnymi kandydatami Prawa i Sprawiedliwości, a jedynie zabiega o głosy tych niezdecydowanych. - Startuję z naszego okręgu. Mam poczucie odpowiedzialności za całą Polskę wschodnią. Mam także nadzieję, że pomożecie wygrać PiS i razem będziemy mogli zmieniać rzeczywistość, a jest co zmieniać. Nie boimy się odpowiedzialności za kraj i jego przyszłość. Swoją pracę w Sejmie traktuję jako misję - podsumował poseł Duszek.

Wybory już w najbliższą niedzielę, 25 października.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Obudź się Polsko", 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 3160
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (28)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
60f-003
~ Deutschland erwache!   Z tym budzeniem to chwytliwe hasło. W latach '30 zadziałało, teraz również. Alleluja i Drang nach Warschau. Gott przecież mit uns. Jełopy, nieuki... http://www.warrelics.eu/forum/attachments/flags-banners-pennants/746007d1411912581-ww2-german-flag-top-deutschland-erwache_115768983.jpg
27 października 2015
brak ocen
PL
c33-970
~ Fata   Ja też.Nowoczesna jest najlepsza dla gospodarki. A ideologie mam gdzieś.
23 października 2015
+1
-2
PL
a18-1b0
~ Benek   Czytam i nie wierzę. Oni w tym PISIE już się kłócą. Wybieram Nowoczesną. Podobał mi się wywiad z tym Ćwikiem.
23 października 2015
+2
-3
PL
00b-729
~ ale film   ale cyrk poseł za kierowce baneru Olszówki
piotrolszowka.pl
23 października 2015
+1
-0
DE
f9e-1d1
~ pragmatyk  do ~ Do mac   ...hahahahahahahaha
22 października 2015
+1
-0
DE
f9e-1d1
~ pragmatyk  do ~ bvkgu   Powołujesz się na super express ...ale naprawdę, nie no żartujesz naprawdę ? buahahahahhahaha
22 października 2015
brak ocen
PL
e92-19b
~ J56   Prawie dobre hasło, tylko powinno dotyczyć wyborców by się obudzili, zrzucili klapki z oczu i przestali wierzyć starym kawalerom i pannom. Niech ci ludzie nie mówią o zwiększeniu dzietności, seksie, małżeństwach takich czy innych jak sami nie mają pojęcia o tych sprawach. Niech się piekarz nie wypowiada na tematy ślusarstwa czy spawalnictwa - jako fachowiec i oni też
22 października 2015
+3
-1
PL
c33-970
~ Gośka   Biłgoraj bastionem ciemnoty i zacofania. PiS przecież też już rządził i ma swoje afery.Nikt tu nie myśli.Wszysccy chcą powtórek?
22 października 2015
+4
-2
PL
a18-1b0
~ qwerty   Lepiej sobie przeczytajcie ten tekst niżej - Odświeżmy Sejm - przynajmniej jakiś normalny typo. Zna się na prawie i biznesie - takich nam trzeba. Ja na niego głosuję chociaż typ z Zamościa.
22 października 2015
brak ocen
PL
d71-bb9
~ obserwator   Ta borowiecowa niech sie za robote weznie a nie w sejmie darmowych pieniedzy szuka co ona w zyciu osiagnela niewiadomo kto ja wepchal pewnie jej brat łukasz ogniska organizowal zeby podpisow nazbierac na nia tak jak on to kiedys robil ale skonczylo mu sie teraz kombinuja z kad tu jeszcze kasy sie nachapac to tylko do smiechu warte dac material na nia to chyba jakies niespelna rozumu beda glosowac!!!!!
22 października 2015
+2
-0
PL
556-7da
~ Kamil   Głosujemy na Piotra Olszówkę miejsce nr 8 ,nasz Biłgorajski Lider PiS
22 października 2015
+5
-13
PL
d92-d93
~ jb jhohuo   Rodacy obudźcie sie PO wraz z PSLem zabili nam ojczyznę sa nowe tasmy czytajcie i podajcie dalej WALCZMY Z MAFIĄ PO PSL O NASZA POLSKĘ KOCHANI NIE KŁÓĆMY SIĘ NIE CHCECIE GLOSOWAĆ NA BOPROWCOWA TO SA PRZECIEŻ INNI KANDYDACI NIE GŁOSUJCIE NA PO, PSL, SLD I PETRU BO TO JEST JEDNA I TA SAMA PARTIA STARUSZKA PZPR TYLKO DLA POZORÓW ROZBITA NA CZTERY PETRU TO SOWIECKI ŚPIOCH!!! RODACY ZJEDNOCZMY SIĘ OJCZYZNA W POTRZEBIE!!!http://niezalezna.pl/72137-znamy-tresc-nowych-nagran-z-afery-tasmowej-o-czym-kulczyk-rozmawial-z-politykami-platformy?page=1
22 października 2015
+3
-6
PL
f32-e90
~ bvkgu   Informator Super Expressu twierdzi, że marszałek latał czasem do domu, żeby doglądać gospodarstwa i... pobawić się z psem. Samolot traktował jak taksówkę? Zdarzało się, że marszałek leciał w trakcie posiedzenia Senatu do Gdańska, by... wyprowadzić psa na spacer. Bo akurat nie miał kto tego zrobić. Latał też, żeby po prostu zajrzeć do domu mówi informator "Super Expressu".
22 października 2015
+4
-1
PL
532-85a
~ znajoma   Plotek się nie komentuje tylko fakty proszę zadzwonić do CBA i zapytać czy kiedykolwiek znajomy Agaty miał coś wspólnego z CBA tel (22) 437 33 00 to oczywiście kolejna bzdura wymyślana przez sztab Olszówki,Szeligi,Szerlipa i Kozine którzy widzą interes w Olszówce i dlatego go popierają.
Zapytajcie sie Szeligi czy to prawda ze latał po wszystkich kandydatach na posła ze namówi 2 tys ludzi zeby głosowali na danego kandydata jak otrzyma umowę prace na 5600 zł miesięcznie. Zapytajcie syna szefa ganku Andrzeja Kozine czy chciał przed wyborami isc do notariusza żeby podpisać akt notarialny w zamian za poparcie otrzyma prace u przyszłego posła zapytajcie czy Andrzej Szarlip ze powiedział ze zrobi wszystko żeby Agata się nie dostała te wszystkie komentarze oczerniające rodzinę Borowców wychodzą ze sztabu Olszówki żeby zniszczyć Agate a ona jako jedyna nie kandyduje dla pieniędzy i pracy bo ona to ma ona całą diete rozdała potrzebującym osobom z powiatu Biłgorajskiego. A celem sztabu Olszówki są posady a wy barany czytajcie i słuchajcie Szeligi bo jemu fiut jeszcze staje i chciałby na koszt podatników sobie popieprzyć idzcie i głosujcie jak wam szeliga każe lista Pis Olszówka. więcej info http://piotrolszowka.pl/
22 października 2015
+2
-5
PL
62f-66e
~ Jan   Dlaczego przed organizowanymi spotkaniami nie ogłasza się , że jest takie spotkanie? Sam poszedłbym i zadał Lipińskiemu pytanie: Dlaczego on nie jest na strajku nauczycieli z terrorystą strajkowym Broniarzem w Warszawie. Przecież on tak marnie zarabia, ledwie 80 tyś zł rocznie wyciąga, musiał się jeszcze na radnego załapać bo zdechłby z głodu albo musiał by w koszu na śmieci przed biedronką grzebać i nadpsute banany wcinać.
22 października 2015
+4
-1
PL
532-85a
~ warto zobaczyć obłudę i zakłamanie Olszówki polecam http://piotrolszowka.pl/   warto zobaczyć obłudę i zakłamanie Olszówki polecam http://piotrolszowka.pl/
22 października 2015
brak ocen
PL
532-85a
~ http://piotrolszowka.pl/   http://piotrolszowka.pl/
22 października 2015
brak ocen
PL
532-85a
~ vg   Panie Olszówka, obiecywał pan złote góry a okazuje się że:
1) Szeliga stoi za panem, temu panu "już dziękujemy"
2) Kozina aktywnie pana popiera, jego rodzina czerpała zyski finansowe z handlu bronią i materiałami wybuchowymi
3) Jest pan bezrobotny, z kredytem 388 000,00
4) Program który pan dzisiaj przedstawił to tak na prawdę program wyborczy posła Szeligi. Mógł pan przynajmniej szyk zdań zmienić...
5) Pana kampania jest finansowana - niewiadome przez kogo. Obok handlarz bronią...
6) Nie przedstawił pan żadnego własnego pomysłu
7) Na ulotce pokazał pan że ma pan rodzinę i trójce dzieci i NIC WIĘCEJ,
8) Okazało się, że sprzedawał/sprzedaje pan jajka po targach
9) Nie reaguje pan kiedy okazuje się ze pana najbliżsi współpracownicy Marian K. i jego syn Andrzej są uwikłani w handel broni. ZERO REAKCJI
10) Zakleił pan powiat banerami, i mysli pan ze ludzie zaglosują bo baner wisi
22 października 2015
+2
-4
PL
1cb-6de
~ Rodzina B   Łukasz ma wyrok za kradzież ksera to złodziej
22 października 2015
+8
-1
PL
1ae-8a5
~ vbfergrg   on jest okreg wyborczy chelm a nie bilgoraj.
glosujmy na swoich
22 października 2015
+3
-1
PL
d92-d93
~ g   idz z tą babą i z tym koniuszkiem w holere bladż
22 października 2015
+4
-2
PL
d71-bb9
~ obserwator   To jest ta baba co żała w sejmie napewno na pisowskich i po nie glosuje
21 października 2015
+5
-1
PL
2ab-524
~ mnh iu   - Każdy, kto głosował za podniesieniem wieku emerytalnego, pójdzie oczywiście do więzienia. To, mam nadzieję, w wolnej Polsce będzie rozliczone - powiedział lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke w programie #dziejesienazywo.
21 października 2015
+6
-1
PL
66c-efc
~ Do mac   Mac co ty wiesz o kulturze.Byłem na tym spotkaniu i mogę stwierdzić,że prof. Pawłowicz jest osobą bardzo kulturalną,elokwentną z dużym poczuciem humoru.A jej sposób wypowiadania się o niektórych osobach w sposób jednoznaczny,nie oznacza braku szacunku dla innego człowieka,bo jest to nazywanie rzeczy po imieniu.
21 października 2015
+2
-10
PL
2ab-524
~ 24+887   Czemu PIS za swoich rządów nie wprowadził podatku od marketów?Przecież mogli opodatkować Lidla , Kauflanda, Biedronki itd...Tak samo za banki mogli się zabrać . czy reformę sądów
21 października 2015
+8
-4
PL
2a3-87b
~ Andrzej   Poseł Duszek ma mój głos!
21 października 2015
+5
-11
PL
548-32c
~ mac   To se gościu zaprosiłeś eksperta. Ta pani nie dość że cały gada głupoty, "żre" na sali plenarnej Polskiego Sejmu to jeszcze charakteryzuje sie brakiem kultury i szacunku dla swoich oponentów. Czy ta pani bezdzietna przyjechała do Biłgoraja aby nauczać jak należy wychowywać dzieci??
21 października 2015
+11
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • "Wszystkim nam po drodze"
 • Dzisiaj mijałem 3 rowerzystów, którzy jechali ulicą (Krzeszowska i Poniatowskiego) mimo, że obok była ścieżka rowerowa. Widziałem też babkę obładowaną ...
  ~ ??? 5 minut temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • Wczoraj w Biłgoraju doszło do zderzenia dwóch rowerzystek. Obie kobiety z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Kobiety w wieku ...
  ~ zxc godzinę temu
  czytaj dalej
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • Czemu nasza władza w mieście nie chce programu mieszkanie + ?Czy chodzi o to żeby nie psuć interesu deweloperom i ...
  ~ 248ko 2 godziny temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • A kto głosuje na tych rządzących?Sami się nie zieli ,jacy wyborcy taka władza
  ~ il24 2 godziny temu
  czytaj forum
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • czy ci goście z zespołu AlcoholicA maja problemy z alkoholem?Może jakiś narkomanów zaproszą to dopiero będzie zaszczyt dla zlotu.A ...
  ~ w23hth 2 godziny temu
  czytaj dalej
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl