Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.08.13 09:03

W gminie Biłgoraj będzie bezpłatny Internet

Do końca listopada cała gminy Biłgoraj zostanie objęta zasięgiem bezpłatnej sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu. Około 20 sierpnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Inwestycja warta ponad 3,7 mln złotych zostanie w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych.
W gminie Biłgoraj będzie bezpłatny Internet
W gminie Biłgoraj będzie bezpłatny Internet

Budowa sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu z dostawą sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz serwisem, to kolejna inwestycja w gminie Biłgoraj realizowana ze środków unijnych. Obejmuje ona m. in.: budowę 13 wież i innych konstrukcji wolnostojących dla stacji bazowych i punktów retransmisyjnych, instalację 33 punktów Hot-Spot, dostawę 45 komputerów wraz oprogramowaniem dla rodzin wykluczonych cyfrowo, dostawę 86 komputerów stacjonarnych i 18 laptopów do jednostek użyteczności publicznej. Poza 45 rodzinami oraz jednostkami użyteczności publicznej dla wszystkich odbiorców dostępny będzie tzw. Internet socjalny, czyli z określonymi przez dyrektywę unijną limitami prędkości.

Realizacja zadania, na które przetarg został ogłoszony jeszcze w marcu, zostanie rozpoczęta w najbliższych tygodniach. Wprawdzie już 3 lipca w postępowaniu przetargowym został wyłoniony wykonawca, jednak kolejny oferent odwołał się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. Po powtórnym badaniu ofert i uwzględnieniu wyroku KIO nastąpiła ponowny wybór najkorzystniejszej oferty. Zadanie zrealizuje konsorcjum firm. Liderem jest Viatelecome Sp. z o. o. z Wrocławia, a partnerem firma Sotronic Sp. z o. o. z Balic. - W/w Wykonawca spełnił wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a oferta odpowiada wszystkim wymogom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia - informuje wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński w piśmie skierowanym do wszystkich uczestników postępowania.

Inwestycja zostanie zakończona przed końcem listopada, jej koszt to 3.724.400,00 zł. Całość zadania zostanie sfinansowana w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
W gminie Biłgoraj będzie bezpłatny Internet, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 7459
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
a4c-38d
~ www   najgorszy internet to :orange:nie beirzcie tego gowna
20 sierpnia 2015
brak ocen
PL
d92-d93
~ ja   Kiełbasa wyborcza wójta! ludzie nie głosujcie na PSL oni razem z PO podwyższyli nam wiek emerytalny, wprowadzili rakotwórcze GMO, zabrali rok dzieciństwa naszym dzieciom i niszczą nasz kraj przecież mówili na nagraniach od sowy ze Polska istnieje tylko teoretycznie i zostało H, D.. i kamieni kupa! zastanówcie się nim oddacie swój głos . Jeśli kochacie Polskę nie głosujcie na nich!
15 sierpnia 2015
+7
-1
PL
619-d89
~ BANTER   a i jeszcze najlepsze
-daj obywatelom darmowy internet
-wez od nich pieniadze w podatkach na ten internet (np vat, dochodowy, akcyza)
-mow im ze jest bezplatny XD
14 sierpnia 2015
+6
-1
PL
619-d89
~ BANTER   zaloze botnet na tych hotspotach i enjoy wasze rozj*** androidy w telefonach :)
14 sierpnia 2015
+0
-2
PL
8e7-1a4
~ QWE  do ~ abc   Niech sobie darują tę inwestycję...
Pieniądze w błoto...
13 sierpnia 2015
+7
-0
PL
565-325
~ abc   Dokładnie, nie nastawiajcie się na nie wiadomo co.
Ten internet będzie nawet gorszy niż Aero 2.
Tutaj fragment decyzji UKE dotyczącej Gminy Biłgoraj:
Decyzją Prezesa UKE został ustalony zakres i warunki świadczenia usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 33 hotspotów:
obszar, na którym będzie świadczona usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat będzie obejmował teren Gminy;
funkcjonowanie poszczególnych hotspotów będzie zgodne z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo - odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. z 2007 r., Nr 138, poz. 972 z późn. zm.);
maksymalna przepływność łączy dla wysyłania, jak i odbierania danych nie może być wyższa niż 512 kbit/s;
czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 45 minut w trakcie pojedynczej sesji, przy czym przerwa pomiędzy poszczególnymi sesjami nie będzie krótsza niż 15 minut (ograniczenie połączenia dotyczyć będzie: urządzenia końcowego lub użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany);
miesięczny limit transferu danych (tj. suma danych wysyłanych oraz odebranych) będzie wynosił 750 MB dla urządzenia końcowego lub użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.
https://www.uke.gov.pl/decyzja-dla-gminy-bilgoraj-15151
13 sierpnia 2015
+6
-0
PL
565-325
~ bbb  do ~ QWE   Internet socjalny nie może być konkurencją dla dostawców komercyjnych, więc na więcej niż 512 kb/s bym nie liczył.
13 sierpnia 2015
+3
-0
PL
c8c-575
~ viakomput  do ~ hjju   projekt unijny więc ona płaci i trwa już od kilku lat więc nikt tu się nie wysila,trzeba trochę wiedzy żeby pyskować bo inaczej wychodzi się na durnia
13 sierpnia 2015
+2
-2
PL
c8c-575
~ viakomput   Niech tylko ktoś sobie nie pomyśli że socjalnym zastąpi komercyjne łącze.Niestety, gmina by chciała ale uregulowania nie pozwalają na rozsądną prędkość i czas usługi.UOKIK nie pozwoli a komercyjni dostawcy podnieśli by krzyk że nieuczciwa konkurencja i ...mieli by trochę racji.Chciało by się ale ...
13 sierpnia 2015
brak ocen
PL
7cc-ed2
~ vbjyghj   Przed wyborami Wiesi będzie wiele dawał a i Tokarska sobie przypomni o zalewie na Brodziakach , a ten internet nie będzie wiecznie bezpłatny , nie znacie umowy
13 sierpnia 2015
+7
-0
PL
4fc-feb
~ hmm   Jak się wysmaruje błotem i pojde do ZUSu mówiąc że jestem z Afryki to dostane zasiłek od ręki?
13 sierpnia 2015
+1
-1
PL
8e7-1a4
~ QWE   O jakich limitach mówimy ?
Bo jak będą jakieś śmiechowe to biore ze światłowodu od Hiszpanów :)
13 sierpnia 2015
brak ocen
AT
e10-022
~ lolo   A komputery dostaną rodziny wielodzietne , bo im się należy hahahaha, dobre
Idźcie zobaczyć jak takie rodziny se żyją , domy po same chmury po 3 auta na podwórku .Gdzie tą bide widać .Dostają żarcia tyle że nie mogą przeżreć i gdzie tu sprawiedliwosc??
13 sierpnia 2015
+8
-1
US
aeb-474
~ mkfd  do ~ ojeju   Wam w mieście nic się nie należy. Bo prostakom co wybierają cały czas sitwę i takiego burmirabina w wyborach nic nie powinno się dać tylko remont ulic, żeby żyd was miał gdzie wywalić z domów. "Wasze ulice nasze kamienice..."
13 sierpnia 2015
+10
-3
PL
382-75f
~ Kolo  do ~ ojeju   Miasto Biłgoraj tworzy odrębną jednostkę administracyjną jako Gmina Miasto Biłgoraj, zatem musisz się przeprowadzić do Soli lub Dereźni.
13 sierpnia 2015
+2
-0
BG
f18-708
~ mkfd   no i co wieśniaki-biłgorajaki? zatkało kakało? możecie co najwyzej poskakać jak wam burmistrz z żydkami zagra.
13 sierpnia 2015
+10
-12
PL
69f-667
~ ojeju   Czyli mogę olać netię i już więcej konsultanci nie będą mnie nagabywać już trzy miesiące przed końcem umowy?
Miasto Biłgoraj leży w gminie Biłgoraj?Czy nie jest to tak logicznie proste?
13 sierpnia 2015
+1
-0
PL
8df-20c
~ hjju   Na pewno ktoś za to zapłaci bo nie ma nic za darmo , a jakość tego tak zwanego to za pewne mulasta, ale wymyślaj Wiesiu przed wyborami na posła każdy pomysł dobry
13 sierpnia 2015
+7
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl