Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.07.08 14:05

Zalew Bojary otwarty

Na terenie powiatu biłgorajskiego funkcjonuje kilka miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Wszystkie zostały w czerwcu sprawdzone pod względem jakości wody. Okazało się, że jedynie zalew w Biłgoraju nie może zostać dopuszczony do użytku ze względu na zakwit sinic. Dziś już ten zakaz nie obowiązuje - woda jest zdatna do kąpieli.
Zalew Bojary otwarty
Zalew Bojary otwarty

Każdego roku, na dwa tygodnie przed otwarcie sezonu wakacyjnego, biłgorajska Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna pobiera próbki wody z miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Badane są zbiorniki w Biszczy, Józefowie, Frampolu i Biłgoraju. W trzech pierwszych zbiornikach woda okazała się zdatna do kąpieli.

Inaczej było w przypadku biłgorajskiego akwenu. Zalew Bojary nie został dopuszczony do kąpieli ze względu na wykwit sinic. Taka sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że w przypadku zachłyśnięcia się zakażoną wodą mogą pojawić się mdłości i wymioty, biegunka, bóle brzucha, wzdęcia, przykurcz mięśni i kolka.

Minęło kilka tygodni, woda została ponownie zbadana. Tym razem okazało się, że nie zagraża ona zdrowiu użytkowników obiektu.

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju z dnia 8 lipca stwierdza, że woda w zalewie Bojary jest zdatna do kąpieli.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zalew Bojary otwarty, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10633
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
b68-e6e
~ bajoro otworzyli !!!  pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
8 lipca 2015
+15
-0
Ostatnio dodane komentarze
GB
ac9-a3e
~ forum   Kilka pytań dotyczących funkcjonowania zalewu Bojary i sumiennego wypełniania obowiązków przez pracowników:
- zgodnie z regulaminem zbiornika Bojary:
obowiązuje: "całkowity zakaz połowu ryb na zbiorniku w czasie jego otwarcia od godz. 9.00 do 19.00"
Zbiornik jest otwarty dla celów rekreacynych w okresie wakacji, w tym roku chyba od 29.06 do 31.08.
Dlaczego więc w godzinach otwarcia zbiornika wędkarze nagminnie łamią ten przepis i to często w okolicach molo. Czy pracownicy OSIR coś z tym robią?
- zgodnie z regulaminem zalewu w okresie wakacyjnym obiekty OSIR nad zalewem (wypożyczalnia, zjeżdżalnia) powinny byc czynne codziennie w godzinach 10-18. Tak samo kąpielisko owinno być strzeżone przez ratowników w godzinach 10-18.
W związku z tym pytanie:
dlaczego w dniu dzisiejszym (gdy woda jest zdatna do kąpieli) zalew został opuszczony przez pracowników i ratowników tuż po godzinie 17-tej?
Czy w OSIR nad zalewem jest prowadzona jakakolwiek kontrola czasu pracy pracowników? Czy sami mogą decydować, o której zakończyć pracę danego dnia?
10 lipca 2015
+2
-0
PL
619-88e
~ Józef  do ~ ja   Z Twoim wykRZtałceniem też nie jest najlepiej.
9 lipca 2015
+1
-2
NL
473-0e4
~ xexe   W tym OSiR to chyba jacyś analfabeci pracują/pracowali.
Fragment Regulamiu korzystania ze zbiornika wodnego Zalew Bojary:
http://i.imgur.com/C17YieM.png
Źródło:
http://osir.lbl.pl/regulaminy
8 lipca 2015
+2
-0
PL
c0c-0f4
~ abc  do ~ Marek   Teoretycznie.
W praktyce jak jest, każdy wie. Przynoszą ze sobą te wiadra paszy, lepią kule i rzucają tam gdzie chcą łowić. A jak byś takiemu zwrócił uwagę to od razu z mordą wyskakuje i zaczyna grozić, że ma kolegów i Cię znajdzie.
Inne przepisy też są "martwe".
Przypominam wędkarzom, że zgodnie z regulaminem zbiornika wodnego Bojary, w sezonie letnim, kiedy zalew jest otwarty dla wypoczywających obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ połowu ryb w godzinach 9.00-19.00.
8 lipca 2015
+2
-0
PL
efe-85f
~ Marek   Wędkarzom na biłgorajskim zalewie nie wolno nęcić ryb!
8 lipca 2015
brak ocen
PL
a2b-b74
~ ja  do ~ A-ve jaaaaa   No niestety takich mamy wykrztalconych projektantow,tyle lat nauki a zwykly chlop lepiej by zaprojektowal.To jeden z krajow gdzie liczy sie papierek ,anie wiedza.
8 lipca 2015
+3
-1
PL
dd1-661
~ htv67v   Tam nigdy nie będzie porządku jak przez okres wakacyjny nie zrobi się zakazu łowienia ryb dla wędkarzy , zawsze jakiś świństw tam nawrzucają ,Powinien burmistrz się postarać o pieniądze żeby połączyć zalew z tym drugim bajorem jak się jedzie na Rapy Dylańskie ,to by była atrakcja i kajakiem mona by było popływać a tak to zwykła kałuża ,nigdy tu turystyki nie będzie , gór nie mamy,zabytków też nie , więc do czego maja tu ludzie jechać?W Zwierzyńcu przynajmniej lody
8 lipca 2015
+8
-0
PL
f0e-01c
~ opinia   kiła mogiła
8 lipca 2015
+3
-0
PL
27d-ae1
~ ...   Ten zalew to szambo na brzegu nieraz leżą ludzkie odchody woda syf
8 lipca 2015
+8
-1
PL
b68-e6e
~ bajoro otworzyli !!!   pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
8 lipca 2015
+15
-0
ID
d0e-9f1
~ Gelo   Rosłan każe kąpać się ludziom w zalewie z sinicami. Zobaczycie ile będzie zachorowań. Rosłan poleciał z Marylą na Majorkę i śmieje się z nas.
8 lipca 2015
+11
-1
PL
b7a-742
~ A-ve jaaaaa   Zalew bubel stadion bubel ,kto to odbiera ,jak nie sinica to zegar zle ustawiony , a i Dyurektor osiru nie jest 100% chyba komputer wylosowal ,albo mamusia ustalila z Burmistrzem zasady przyjmowania ,na to stanowisko bez ogloszenia konkursu , dziwne troche poniewqaz na referenta ,bylo i kazdy wie jak wyszlo :0 wpadka goni wpadke!!!! jak sie wczoraj chwalil jeden z pracownikow osiru , odplyw zle ,zainstalowany.
8 lipca 2015
+11
-2
PL
da2-a54
~ as   Ja pitole tylko się cieszyć!! Ale jestem Polakiem, i nie chce mi się jechać :)
8 lipca 2015
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w czwartek, godzina 14:01 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania 22-latka
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
Szukają strażaków
25 marca 2023 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
w czwartek, godzina 17:55 Majdan Sopocki
Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje mieszkaniec powiatu [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 20:43 Lipiny Dolne
Przedstawiciele Fundacji ECPU Polska ujęli mieszkańca powiatu
w piątek, godzina 08:06 Biłgoraj
44 rodziny będą miały nowe lokum
Miasto jest o krok bliżej budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych, które mają stanąć przy ul. Matrasia w Biłgoraju. - Łączna kwota finansowania zwrotnego oraz bezzwrotnego uzyskanego z instytucji zewnętrznych wyniosła 20 783 920, 75 zł - przekazał podczas marcowej sesji Rady Miasta burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.
dzisiaj, 08:06 Gliny
Przedświąteczne porządki w Glinach
w piątek, godzina 10:00 Józefów
Samochód i wyposażenie garażu zniszczone w pożarze
23 marca 2023 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w poniedziałek, godzina 12:48 Biłgoraj
Koniec akcji poszukiwawczej
w poniedziałek, godzina 19:27 Sól
Wypadek w Soli. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
24 marca 2023 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
25 marca 2023 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
w czwartek, godzina 08:47 Komodzianka
Palił się dom jednorodzinny
we wtorek, godzina 15:56 Lubelszczyzna
Kolejne miliony zł na budowę dróg przyznane. Kto i ile dostał?
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik. Umowy podpisały 52 samorządy (11 powiatów; 41 gmin). Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki.
w piątek, godzina 10:44 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
w czwartek, godzina 12:56 Biłgoraj
Biłgoraj stał się stolicą tańca
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
22 marca 2023 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
we wtorek, godzina 07:25 Zastawie
Drugi przetarg na remont drogi wojewódzkiej
w środę, godzina 12:48 Turobin
Kolejna próba. Tym razem Turobin zostanie miastem?
Pod koniec ubiegłego roku gmina Turobin przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące przywrócenia praw miejskich miejscowości Turobin. Wyniki jasno pokazały, że mieszkańcy popierają ten pomysł. Wójt gminy zapowiedział złożenie wniosku do wojewody lubelskiego w tej sprawie.
w czwartek, godzina 08:12 Biłgoraj
Do Lublina pojedziemy pociągiem. PKP ogłosiło przetarg z programu Kolej+
w czwartek, godzina 19:42 Biłgoraj
O bezpieczeństwie na osiedlu Rapy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl