Robert, Ola, Magda, Roksana, Kamila, Arek, Marcin, Sebastian i Paulina - to odtwórcy głównych ról w filmie, który stworzyli niespełna rok temu. Film profilaktyczny pt. "Antidotum" jest historią opartą na faktach - opowiada o młodzieży z tzw. blokowiska, która sieje postrach w mieście. Dla nich codziennością są alkohol, narkotyki, bójki, imprezy. Film promujący walkę z uzależnieniami został wielokrotnie obsypany oklaskami, a młodzi aktorzy uhonorowani gratulacjami od wielu autorytetów.
Biłgorajska grupa PaT otrzymała zaproszenie na Galę Finałową PaT/e która odbyła się 25 listopada 2013 r. w Warszawie. Wraz z opiekunem grupy Maciejem Książkiem oraz sierż. szt. Hubertem Bździuchem z KPP w Biłgoraju, na scenie warszawskiego Multikina w obecności wielu znamienitych gości, nasza młodzież została wyróżniona za swój rewelacyjny projekt, który zrobił ogromne wrażenie i załapał się do pakietu filmów edukacyjno-profilaktycznych, które będą rozsyłane do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto nasi Patowicze zostali zaproszeni do prezentacji swojego filmu również na terenie innych województw. Za swój wkład, poświęcenie, ogrom pracy jaką włożyli w stworzenie tego filmu, młodzież zebrała mnóstwo gratulacji m.in. od I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Ministra Tadeusza Sławeckiego. Nie zabrakło również słów uznania i podziękowań ze strony najlepszego przyjaciela Patowiczów z całej Polski, insp. Grzegorza Jacha, Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji i bezpieczeństwa publicznego.
Pomimo wielu wyróżnień nasza grupa PaT nie spoczywa jednak na laurach. Powstaje ich kolejny film, którego premiera odbędzie się już wkrótce. W całym przedsięwzięciu jakim jest ogólnopolski program pn. "Profilaktyka a Ty?" najważniejsi są właśnie Ci młodzi ludzie, którzy za pośrednictwem stworzonego przez siebie filmu promują modę na życie bez uzależnień. Poświęcając swój wolny czas, chętni do działania na rzecz profilaktyki rówieśniczej, przybliżają swoim kolegom różne sposoby wyrażania siebie oraz to, że można bawić się bez upijania i zażywania narkotyków. Z pomocą w realizacji ich pomysłów, przychodzą im opiekun biłgorajskiej grupy PaT oraz policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Biłgoraju.