Wnioski mogą składać wyłącznie szkoły lub placówki prowadzące kształcenie zawodowe, ich organy prowadzące z terenu województwa lubelskiego lub inne podmioty w partnerstwie z ww. instytucjami. W jednym projekcie powinny się znaleźć, co najmniej 3 szkoły lub placówki prowadzące kształcenie zawodowe i co najmniej 30% uczniów z każdej z tych szkół. - Istniejąca oferta kształcenia zawodowego często odbiega od oczekiwań przedsiębiorstw działających w naszym regionie - mówi Iwona Nakielska, dyrektor Departamentu EFS w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.
- Oferta powinna być dostosowana do coraz nowszych wyzwań i potrzeb tutejszej regionalnej i krajowej gospodarki. Dzięki realizacji projektów szkoły dysponujące przestarzałymi pracowniami czy warsztatami będą mogły je znacząco odnowić. - Założyliśmy, że w tym przypadku na zakupy środków trwałych będzie można przeznaczyć nawet 40% wartości całego projektu - podkreśla Nakielska.
Do dyspozycji wnioskodawców jest 25 milionów złotych. Zrealizowane za te pieniądze projekty powinny pomóc połączyć edukacji szkolnictwo zawodowe z przedsiębiorstwami z Lubelszczyzny. Czy jest to korzystna propozycja dla przedsiębiorców? - O, tak. Badania przeprowadzone wśród nich pokazały, że wielu z taką współpracą wiąże spore nadzieje - mówi Nakielska. - Dzięki współpracy ze szkołami mogą wyszukać najlepszych uczniów z danej branży, dodatkowo ich wyszkolić, a w przyszłości zatrudnić.
Dokumentacja konkursowa dla konkursu otwartego nr 2/POKL/9.2/2012 dostępna jest w Punkcie Informacyjnym i Naboru Wniosków, Departament EFS UMWL, ul. Czechowska 19,20-072 Lublin, pokój nr 1 i na stronie internetowej www.efs.lubelskie.pl w zakładce KONKURSY. Więcej informacji także pod nr telefonu 81 - 441 68 43 i nr bezpłatnej infolinii 0-800 888 337.Wnioski będzie można składać od 20 lutego. Nabór potrwa do końca bieżącego roku.