W czwartek do Korchowa przyjadą zespoły disco polo. Impreza, podczas której wystąpią Solaris, Megustar, Shantel, Malibu oraz DJ W-YU odbędzie się w remizie OSP w Korchowie I. Start o godz. 20.00. Na wydarzenie zaprasza miejscowa OSP.
Fundacja Piszczałka, Fundacja Stara Droga, OSP Zakłodzie, Stowarzyszenie Przyjazna Wieś w Zakłodziu, OSP Gaj Czernięciński, OSP Żurawie oraz KGW w Żurawiu zapraszają na dwa dni z muzyką Roztocza w dwóch formach z nią obcowania - muzycznej fury rowerowej oraz wieczornych potańcówek. W piątek godz. 14.00 w Żurawiu wystartuje rajd rowerowy. Rowerzyści przejadą do Gaju Czernięcińskiego, a towarzyszyć im będą muzycy Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej oraz Kapeli Butrynów, być może także niespodziewani goście! W planie przystanki przy okolicznych sklepach, punktach widokowych i miejscach, w których ktoś ręką zamacha, żeby zatrzymać peleton. Potrzebny sprzęt: własny rower, woda, kask. Wieczorem zaś w remizie w Gaju Czernięcińskim odbędzie się się impreza taneczna z muzyką tradycyjną regionu z udziałem wyżej wymienionych kapel i gości. Początek o godz. 19.00. Z kolei w sobotę rajd rowerowy i potańcówka odbędą się w Zakłodziu, w gminie Radecznica.
W sobotę 10 czerwca w Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych. W tym roku na scenie letniej BCK zagrają: Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, "Taaka paka" z Parczewa, "Uroczysko" z Krasnegostawu i "Wygibusy" z Biłgoraja. W wykonaniu kapel usłyszymy dawne teksty i melodie folkloru miejskiego, a także utwory nawiązujące do dzisiejszych czasów, poruszające aktualne problemy danych miast, czy osiedli. Start o godz. 17.00, wstęp wolny.
W tym roku przypada 80. rocznica wysiedlenia Aleksandrowa. Uroczystości rocznicowe, na które złoży się część artystyczna, msza święta i złożenie wiązanek pod pomnikiem przy Urzędzie Gminy, odbędą się w niedzielę 11 czerwca. Uczestnicy uroczystości zbiorą się o godz. 11.00 przed kościołem parafialnym w Aleksandrowie.
W niedzielę 11 czerwca w godzinach: 12.00-15.00 na miejskim targowisku "Mój Rynek" odbędzie się druga w tym roku biłgorajska wyprzedaż garażowa. Zgodnie z ideą wyprzedaży odwiedzający będą mogli upolować najróżniejsze rzeczy w niskich cenach, a wystawcy będą mogli pozbyć się zbędnych przedmiotów oferując je kupującym w atrakcyjnych cenach (ewentualnie za darmo lub na wymianę). Podczas wydarzenia tradycyjnie prowadzona będzie zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt.
Tradycyjnie od mszy świętej o godz. 12.00 w kościele filialnym w Bukowinie i wykładu akademickiego rozpoczną się tegoroczne Spotkania Akademickie. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 czerwca. W tym roku prelekcję wygłosi rektor Akademii Zamojskiej dr hab. prof. AZ Paweł Skrzydlewski. Następnie o godz. 15:00 w agroturystyce Kary Mustang rozpocznie się piknik naukowo-rozrywkowy. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Zaplanowano m.in. występy artystyczne, pokaz mody “Co noszono w czasach Zamoyskich?", czy porady z zakresu konserwacji zabytkowych przedmiotów.
W niedzielne popołudnie w Goździe Lipińskim odbędzie się piknik rodzinny. Na wydarzenie zaprasza społeczność Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. W programie m.in. część artystyczna przygotowana przez uczniów i przedszkolaków, gry i zabawy, loteria fantowa, dmuchańce, czy pokazy sprzętu strażackiego. Początek o godz. 14.00.
Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu, Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju oraz Stowarzyszenie aktywnych Mieszkańców Gminy Księżpol zapraszają na Festiwal Tradycji Tanwiska. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 czerwca na plaży przy rzece Tanew w Kucłach. W programie m.in. przesłuchania konkursowe, teatr ognia, puszczanie wianków na wodzie i potańcówka pod gwiazdami. Początek o godz. 14.00.
W niedzielne popołudnie w Łukowej rywalizować będą strażacy ochotnicy z gmin Aleksandrów, Łukowa, Obsza i Tereszpol. Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze odbędą się na miejscowym stadionie. Druhowie wystartują w trzech konkurencjach: musztrze, sztafecie 7 x 50 metrów i ćwiczeniach bojowych. Początek o godz. 14.00.
Z kolei w Biłgoraju niedziela to barwne święto tańca, muzyki i śpiewu czyli Dzień Polskiego Folkloru. Widowisko folklorystyczne, które przybliży dziedzictwo kulturowe różnych zakątków Polski, rozpocznie się na scenie letniej BCK o godz. 17.30. W tym roku wystąpią: Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kryczera" z Legnicy, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Markowianie" oraz gospodarze czyli Grupa Folklorystyczna “Pokolenia". Dzień Folkloru Polskiego to nie tylko tańce. To także spotkanie z muzyką podczas koncertu kapel oraz uwielbianym przez widownię i wywołującym salwy śmiechu pokazie mody inspirowanym folklorem, czyli "Folkiem na wybiegu". Koncert poprzedzi wspólne odtańczenie poloneza wokół fontanny na Placu Wolności. Początek o godz. 17.00.