Z powodu epidemii koronawirusa niedzielna uroczystość ograniczyła się do symbolicznego złożenia wieńców i zapalenia zniczy przy pomnikach ofiar niemieckiego terroru podczas II wojny światowej w Różańcu Pierwszym i w Różańcu Drugim.
Uroczystą mszę świętą w intencji pomordowanych mieszkańców Różańca odprawił i homilię wygłosił ks. Wiesław Banaś, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Różańcu.
W obchodach bolesnej dla całej miejscowości rocznicy uczestniczyli: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych z przewodniczącym Rady Miejskiej w Tarnogrodzie Dariuszem Dołomisiewiczem i zastępcą burmistrza Tarnogrodu Tomaszem Legieciem na czele, radni Rady Miejskiej Mariusz Grasza i Czesław Larwa (zarazem sołtys Różańca Drugiego), sołtys Różańca Pierwszego Marian Strus, delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, reprezentowana przez dyrektora szkoły Jadwigę Patro i nauczycieli oraz mieszkańcy Różańca.
- Z roku na rok jest coraz mniej naocznych światków wydarzeń, które dotknęły mieszkańców Różańca w latach 1939 - 1945, a zwłaszcza tragicznych wydarzeń z dnia 18 marca 1943 r.. Musimy spełniać swój obywatelski obowiązek i oddać należny hołd pomordowanym, tym bardziej że była to ludność cywilna, która nie miała najmniejszych szans do jakiejkolwiek obrony przed jednostki niemieckiego Wehrmachtu, SS i żandarmerii. Społeczność Różańca poniosła najwyższą cenę w walce z okupantem o wolną i niepodległą ojczyznę m.in. za pomoc partyzantom i zbiegłym z obozów jeńcom sowieckim, za co miejscowość Różaniec została odznaczona Krzyżem Partyzanckim. My jako ludzie młodzi musimy przekazywać z roku na rok patriotyczną lekcję historii młodemu pokoleniu o tamtych tragicznych wydarzeniach - podkreśla zastępca burmistrza Tomasz Legieć.