Kierunek Zarządzanie - ogólne informacje o studiach
Zarządzanie to bardzo szeroka dziedzina wiedzy, która łączy ze sobą złożone zagadnienia ekonomiczne, kluczowe elementy prawa i przedsiębiorczości, a także elementarną wiedzę z zakresu marketingu i gospodarki rynkowej. Studia z zakresu zarządzania dotyczą szeregu złożonych procesów niezbędnych w trakcie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania zasobami ludzkimi lub zarządzania projektem czy grupą projektów. Zarządzanie jako przedmiot może obejmować również jeden z kilku sektorów gospodarki, m.in. Zarządzanie Startupem, Zarządzanie w Logistyce, w Turystyce czy w Zarządzanie w Administracji Publicznej. W zależności od wybranego kierunku przedmioty i zagadnienia tematyczne dostosowane są odpowiednio do danego kierunku studiów.
Studia licencjackie z zakresu Zarządzania - szerokie możliwości rozwoju zawodowego
Studia na kierunku Zarządzanie otwierają przed absolwentami rozmaite ścieżki kariery. Studia zapewniają zrozumienie złożonych procesów prawno-ekonomicznych mających wpływ na rozwój danego przedsiębiorstwa na rynku. Pozwalają również na poznanie najnowszych metod zarządzania oraz pokazują praktyczne zastosowanie poszczególnych narzędzi w procesie tworzenia i rozwoju przedsiębiorstwa. Zdobyta wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne umożliwiają sprawne prowadzenie własnej firmy, a także kierowanie przedsiębiorstwem lub jednym z jego działów. Studia na tym kierunku przygotowują do zawodu na stanowisku menadżera, analityka finansowego oraz doradcy biznesowego. Tym samym umożliwiają rozwój zawodowy w bardzo wielu sektorach, takich jak finanse, bankowość, ubezpieczenia, logistyka czy handel, oraz pracę w sektorze administracji publicznej. Więcej informacji o przebiegu studiów w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu znajdują się na stronie uczelni https://wsaib.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/zarzadzanie.
Zarządzanie - główne zagadnienia przedmiotowe
W trakcie studiów eksperci z poszczególnych dziedzin wiedzy oraz doświadczeni praktycy przekażą solidną wiedzę z ekonomii, psychologii i marketingu, a także rachunkowości oraz finansów. Dzięki poszczególnym zagadnieniom studenci będą potrafi zrozumieć złożone aspekty procesów ekonomicznych w określonym kontekście gospodarki rynkowej. Zdobyta wiedza umożliwi podejmowanie ważnych decyzji biznesowych i inwestycyjnych, analizę poszczególnych procesów pozwalającą na opracowanie optymalnych kierunków i planów rozwoju przedsiębiorstwa. Kompleksowe zagadnienia z zakresu psychologii pomogą rozwinąć umiejętność zarządzania ludźmi, budowania właściwych relacji, a także nauczą rozwiązywania konfliktów i trudnej sztuki kompromisu.