Działanie lasera podczas usuwania tatuażu
Wiązka światła rozbija barwnik, który znajduje się w skórze na mniejsze cząstki. Drobinki te następnie usuwane są z organizmu. Zabieg jest bezbolesny, jednak może wywołać uczucie dyskomfortu i pieczenia, które spowodowane są impulsami świetlnymi przenikającymi do skóry. W wyniki zabiegu powstają malutkie rany, w miejscu których w procesie gojenia tworzą się strupki. Bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich nakazów i zaleceń lekarza medycyny estetycznej, by zapobiec powstawaniu blizn. Konieczne jest zatem stosowanie wskazanych kremów i maści, a często nawet antybiotykoterapii. Zabrania się drapania ran, co prowadzi do powstania trwałych zmian na skórze.
Ile trwa zabieg i jaka jest jego skuteczność?
Czas trwania zabiegu oraz osiągniętych efektów uzależniony jest przede wszystkim od rozmiaru tatuażu oraz zastosowanych pigmentów. Należy wiedzieć, że ciemne pigmenty o wiele łatwiej jest usunąć, niż jasne. Zabieg w przypadku tych pierwszych jest również krótszy, ponieważ wiązka światła może być silniejsza. Jaśniejsze tatuaże usuwane są przy minimalnej sile impulsów. Całość w obu przypadkach trwa maksymalnie kilkanaście minut, a do zabiegu nie trzeba się przygotowywać. Warunkiem jego wykonania jest to, by na miesiąc przez nim nie opalać skóry oraz by kobieta nie była w ciąży. Laseroterapia wykorzystywana do usuwania tatuażu jest skuteczna, jednak po kilku, a nawet kilkudziesięciu sesjach. Proces polega na stopniowym rozjaśnianiu tatuażu, co przyczynia się do konieczności powtórzenia go w odpowiedniej liczbie, która zapewni pożądany efekt. Przeczytaj więcej na temat usuwania tatuażu na https://drparadowska.pl/zabiegi/laserowe-usuwanie-tatuazy/.
Jak wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej?
W usuwaniu tatuażu z wykorzystaniem laseroterapii bardzo ważny jest profesjonalizm zarówno sprzętu, jak i osoby, która się nim posługuje. Źle wykorzystany sprzęt i nieodpowiednio dobrane parametry mogą przyczynić się do powstania na skórze większych zmian, a w konsekwencji blizn. Należy zatem poszukać najlepszego specjalisty, który wykorzystuje narzędzia pochodzące od dobrych firm oraz który może pochwalić się nie tylko certyfikatami i ukończonymi szkoleniami, ale również efektami wykonywanej dotychczas pracy. W ocenie gabinetu pomogą również opinie innych klientów, którzy skorzystali z oferty.