Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.29 10:05

Stanowisko komendanta powiatowego policji obsadzone

Już wiemy kto będzie szefem biłgorajskiej Komendy Powiatowej Policji. W czwartkowy poranek nastąpiło wprowadzenie nowego komendanta. Dotychczas pełniącym obowiązki komendanta był podinsp. Marek Jamroz.
Stanowisko komendanta powiatowego policji obsadzone
Stanowisko komendanta powiatowego policji obsadzone

W kwietniu br. na emeryturę przeszedł dotychczasowy komendant Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju insp. Ryszard Piłat, który swoją pracę w KPP rozpoczął w 2011 roku. Pełnienie obowiązków komendanta powiatowego komendant wojewódzki insp. Robert Szewc powierzył podinsp. Markowi Jamrozowi.

W czwartkowy poranek, w obecności zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie insp. Radka Bąchóra odbyło się uroczyste odczytanie rozkazu powołania na stanowisko komendanta powiatowego policji w Biłgoraju podinsp. Marka Jamroza.

Uroczystość z uwagi na trwające w budynku komendy prace modernizacyjne odbyła się w kameralnym gronie. Nowo powołany komendant od początku swojej służby związany był z biłgorajską jednostką. Służbę rozpoczął w 1996 roku jako policjant służby patrolowej. Przez kolejne lata związany był z pionem prewencji i zajmował stanowiska wykonawcze a następnie kierownicze. Służbę pełnił między innymi jako dzielnicowy i dyżurny. Następnie piastował funkcję min. Naczelnika Wydziału Prewencji a od października 2015 roku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju.

Podczas uroczystości komendant Bąchór życzył obejmującemu stanowisko podinsp. Markowi Jamrozowi sukcesów w kierowaniu jednostką. Do życzeń dołączyli również zaproszeni goście, policjanci i pracownicy biłgorajskiej komendy.

Przypomnijmy także, że wraz z powierzeniem podinsp. Jamrozowi najwyższego stanowiska w komendzie zwolniło się stanowisko zastępcy komendanta. Pod koniec maja, I zastępcą komendanta powiatowego policji w Biłgoraju decyzją przełożonych został mł. insp. Ryszard Smoluch, który swoją karierę w służbach mundurowych rozpoczął w 1991 r. Najpierw pracował w prewencji, następnie w wydziale kryminalnym zamojskiej komendy, a następnie (od 2016r.) jako p.o. zastępcy tamtejszego komendanta nadzorował pracę funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Pisaliśy o tym w artykule pt. Nowy zastępca komendanta powiatowego policji.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 9331
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
def-1b5
~ lary  Do roboty !!
Przywrócić patrole piesze i rowerowe !! a nie tylko wożenie w klimatyzowanych autach.
Może trochę więcej będzie widać z innej perspektywy.
29 czerwca 2018
+38
-0
5af-2c3
~ Klak  No to Panie do roboty- faktycznie Park Solidarności to miejsce, gdzie wieczorami i nocą te patrole chyłkiem niezauważalnie przemykają - a dużo tam się dzieje. Ale oczywiście co oni tam zrobią skoro jest tam zazwyczaj tłum pijanej gawiedzi a tych niebieskich para - samobójcami nie są a recepta jest prosta zamiast wozić tych pseudokibiców powinni większymi siłami tam się pojawić i nikomu nie pobłażać.
I mały kamyczek do niebieskich z białymi czapkami\ zresztą nie tylko\ - weźcie się za rowerzystów którzy, przejeżdżają przez przejścia dla pieszych - jest to tak masowe zjawisko, że wcześniej czy później dojdzie do tragedii.
29 czerwca 2018
+27
-0
51c-fd6
~ do hudy  Widzę go często z rodziną w kościele więc nie pleć.
29 czerwca 2018
+28
-2
Ostatnio dodane komentarze
e36-31c
~ MJ   zapowiada się dobry komendant.
30 czerwca 2018
+15
-7
18a-9dd
~ J21   A czy ktoś widział białe czepki o 3 godz. w nocy na ulicach miasta ? - raczej nie bo pewnie pracują jak Straż Miejska.
29 czerwca 2018
+21
-2
5af-2c3
~ Klak   No to Panie do roboty- faktycznie Park Solidarności to miejsce, gdzie wieczorami i nocą te patrole chyłkiem niezauważalnie przemykają - a dużo tam się dzieje. Ale oczywiście co oni tam zrobią skoro jest tam zazwyczaj tłum pijanej gawiedzi a tych niebieskich para - samobójcami nie są a recepta jest prosta zamiast wozić tych pseudokibiców powinni większymi siłami tam się pojawić i nikomu nie pobłażać.
I mały kamyczek do niebieskich z białymi czapkami\ zresztą nie tylko\ - weźcie się za rowerzystów którzy, przejeżdżają przez przejścia dla pieszych - jest to tak masowe zjawisko, że wcześniej czy później dojdzie do tragedii.
29 czerwca 2018
+27
-0
51c-fd6
~ do hudy   Widzę go często z rodziną w kościele więc nie pleć.
29 czerwca 2018
+28
-2
0fc-5a4
~ .   Może z tej okazji policja się na wieczorny spacer po Małpim Gaju, Skwerze Saskim i Skwerze za UM i Parku Solidarności, bo jakoś dziwnie tych lokalizacji bardzo policja unika.
29 czerwca 2018
+23
-0
8b8-75b
~ hudy   Jedyny katolik w rodzinie .Będzie dobrym szefem.
29 czerwca 2018
+2
-28
63d-a7f
~ tak   właściwy oficer na właściwym stanowisku.
29 czerwca 2018
+28
-7
d45-08b
~ j64   99 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego
Posted by Marucha w dniu 2018-06-28 (czwartek)
99 lat temu, 28 czerwca 1919 roku, podczas paryskiej konferencji pokojowej podpisany został niezwykle ważny dla Polaków traktat wersalski. Dokument przywracający Polsce niepodległość i suwerenny byt państwowy po 123 latach niewoli i upokarzających rozbiorów podpisali Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski.
18 stycznia 1919 roku w Paryżu rozpoczęły się obrady konferencji pokojowej, w której uczestniczyli przedstawiciele 27 państw sprzymierzonych i stowarzyszonych. Polska była reprezentowana przez całkowicie poświęconego świętej sprawie polskiej dra Romana Dmowskiego i premiera oraz ministra spraw zagranicznych Ignacego Jana Paderewskiego.
Państwa pokonane w I wojnie światowej nie zostały dopuszczone do konferencji podobnie jak Rosja Sowiecka, która nie została zaproszona, gdyż mocarstwa Ententy słusznie nie uznawały „rządu bolszewickiego.
Teoretycznie najważniejszym organem konferencji było zgromadzenie plenarne delegatów. W praktyce jednak o nowym porządku światowym decydowały Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Francja, Wielka Brytania, Japonia i Włochy, które utworzyły Radę Najwyższą.
29 stycznia na posiedzeniu Rady Najwyższej dr Roman Dmowski- świetny krasomówca i polemista wygłosił znakomite pod względem merytorycznym, improwizowane ponad pięciogodzinne przemówienie w języku francuskim i angielskim, w którym po raz pierwszy przedstawił polskie stanowisko i nasze oczekiwania.
Jako punkt wyjścia do dalszych uwag przyjął rok 1772, czyli datę pierwszego rozbioru Polski. Rozpatrzeniem polskich wniosków zajęła się Komisja Terytorialna pod przewodnictwem przychylnego sprawie polskiej- byłego ambasadora Francji w Berlinie Jules’a Cambona. Polska delegacja skierowała do niej dwie noty: o granicach zachodnich Polski i projektowanych granicach wschodnich.
19 marca 1919 roku komisja przedstawiła Radzie Najwyższej raport zawierający propozycje dotyczące granicy polsko- niemieckiej. Uwzględniały one w dużej mierze polskie postulaty; przewidując przekazanie Polsce całego Górnego Śląska, Wielkopolski, Pomorza Gdańskiego, Gdańska, czterech powiatów na prawym brzegu Wisły, a także części Dolnego Śląska oraz przeprowadzenie nieszczęsnej jak się później okazało instytucji plebiscytu na Mazurach.
Raport ten spotkał się z bardzo krytyczną oceną brytyjskiego liberalnego premiera Davida Lloyd George’a, który stwierdził, iż nie uwzględniono w nim oczekiwań oraz argumentów strony niemieckiej! Niestety człowiek ten stał się podczas obrad zaprzysięgłym i jawnym wrogiem Polski oraz zagorzałym sojusznikiem pokonanych Niemiec i środowisk żydowskich, nie chcąc by główny sprawca tej strasznej wojny został nadmiernie osłabiony. W związku z tym doprowadził on do istotnych zmian na niekorzyść Polski Gdańsk już przyznany Polsce przez Wilsona i Clemenceau otrzymał status „Wolnego Miasta pod protektoratem Ligi Narodów, a na Górnym Śląsku, Warmii i Mazurach miały zostać przeprowadzone plebiscyty.
Traktat pokojowy został podpisany 28 czerwca 1919 roku w Sali Lustrzanej pałacu wersalskiego. Dmowski we wspomnieniach napisał, że udało mu się wywalczyć 90% tego czego pragnął. W pierwszej części dokumentu liczącego łącznie 440 artykułów zapisano powołanie Ligi Narodów mającej być strażnikiem i policjantem europejskiego pokoju. Dalsze części dotyczyły losów Niemiec, które w wyniku układu utraciły część terytoriów na rzecz Francji, Belgii, Danii, Czechosłowacji i Polski, której przypadło więcej ziem dotychczas niemieckich niż wszystkim razem wziętym państwom Ententy.
Utworzono „Wolne Miasto Gdańsk”, Kłajpedę i okręg Saary, które zostały poddane pod międzynarodową kontrolę. Na terenie Szlezwiku, Górnego Śląska, Warmii i Mazur zostały przeprowadzone plebiscyty. Wprowadzono demilitaryzację strefy nadreńskiej, wyraźnie ograniczono liczebność bitnej armii niemieckiej, wprowadzono zakaz posiadania czołgów, bojowego lotnictwa, okrętów podwodnych oraz nałożono sprawiedliwy obowiązek wypłaty odszkodowań reparacji wojennych.
Traktat Wersalski oddawał Polsce większą część Wielkopolski tej niezwykle cennej dla Polaków kolebki państwowości polskiej oraz część byłych Prus Królewskich, z niewielkim, aczkolwiek bardzo ważnym dostępem do Morza Bałtyckiego.
Po plebiscycie na Górnym Śląsku w 1921 roku i zwycięskim III Powstaniu Śląskim do II Rzeczpospolitej przyłączono część bezcennego górnośląskiego zagłębia przemysłowego z Katowicami i Chorzowem.
Co o Śląsku mówił „zbawca Polski Józef Piłsudski? „Śląsk to stara kolonia niemiecka. W ***** mam cały ten Śląsk”.
Dodatkowo, system wersalski nakładał na wiele nowych i młodych państw, w tym na duże państwo polskie (obszar to 379 tysięcy kilometrów kwadratowych przy 312 tylko tysiącach kilometrów kwadratowych obecnej III Rzeczpospolitej Polskiej) obowiązek ochrony praw mniejszości narodowych, w istotnym stopniu ograniczający suwerenność tych krajów tak zwany mały traktat wersalski.
31 lipca 1919 roku po burzliwej debacie, Sejm Ustawodawczy RP ratyfikował traktat, który wszedł w życie 10 stycznia 1920 roku. Ustalający nowy porządek terytorialny i polityczny układ pokojowy przetrwał niecałe dwadzieścia lat w wyniku ogromnych błędów dyplomatycznych Wielkiej Brytanii i Francji wobec bandyckiej III Rzeszy i Adolfa Hitlera.
Wersal jest znakomitym przykładem i owocem mądrej, dalekowzrocznej i roztropnej walki o polskie interesy narodowe oraz polską rację stanu. Wielką zasługą Romana Dmowskiego i Narodowej Demokracji był powrót do realizmu antropologicznego i politycznego, który przypominał oraz utrwalał wśród Polaków, podzielonych trzema zaborczymi kordonami, właściwą hierarchię władz człowieka, gdzie jego wola, uczucia i emocje muszą być podporządkowane ocenie rozumu, a wszystkie decyzje, zwłaszcza te najważniejsze, dotyczące przyszłości Ojczyzny oraz narodu i podejmowanych w jej interesie działań, muszą być poddawane gruntownej i trzeźwej analizie, opartej na rozsądnych oraz wyważonych argumentach.
Słusznie uważają ludzie mądrzy i świadomi, że Roman Dmowski to twórca, sternik i realizator autentycznie polskiej polityki, która w konsekwencji doprowadziła do zjednoczenia narodu i odbudowania Polski po okresie ponad stuletniej niewoli. Wersal to wielki dyplomatyczny sukces Polaków i osobiście Romana Dmowskiego, który był wielkim mężem stanu, wspaniałym polskim patriotą, wizjonerem i znakomitym publicystą oraz dyplomatą.
Cześć i chwała bohaterom!
Wojciech Jurczyk
http://owp.org.pl
29 czerwca 2018
+5
-7
def-1b5
~ lary   Do roboty !!
Przywrócić patrole piesze i rowerowe !! a nie tylko wożenie w klimatyzowanych autach.
Może trochę więcej będzie widać z innej perspektywy.
29 czerwca 2018
+38
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
w środę, godzina 12:36 Biłgoraj
Tu będzie plac budowy
W środę 20 listopada przekazano plac budowy pod inwestycję obejmującą modernizację ulicy Knappa oraz budowę drogi I.B. Singera w Biłgoraju. Zgodnie z umową na realizację zadania wykonawca ma 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.
dzisiaj, 08:56 Krytków Duży
Zderzenie osobówek na drodze powiatowej [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:03 Tarnawa
Tragiczny wypadek w powiecie. Nie żyje kobieta
16 listopada 2024 Biłgoraj
Jubileuszowy Wieczór Darczyńcy [NOWE ZDJĘCIA]
W sobotę 16 listopada odbyła się kolejna edycja Wieczoru Darczyńcy, organizowanego przez fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Tegoroczne wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ wpisało się w obchody 25-lecia działalności fundacji.
dzisiaj, 10:57 Biłgoraj
Mikołaje pobiegną ulicami Biłgoraja
w niedzielę, godzina 20:53 Borki
Pożar budynku - straty oszacowano na 150 tysięcy złotych
w piątek, godzina 09:12 Biłgoraj
Będzie zmiana stawek podatkowych?
Rada Miasta Biłgoraja przygotowuje się do wprowadzenia zmian w podatkach od nieruchomości. Nowe stawki zostały określone w projekcie uchwały, która ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Poniżej przedstawiamy szczegóły planowanych zmian.
w niedzielę, godzina 08:29 Dyle
Gminny Dzień Pracownika Socjalnego
w piątek, godzina 09:57 Stary Lipowiec
Remont drogi zakończony
we wtorek, godzina 11:18 Lubelszczyzna
Pierwszy przypadek wścieklizny u psa w województwie
Do dzisiaj w województwie lubelskim potwierdzono 20 ognisk wścieklizny. Po raz pierwszy chorobę stwierdzono u psa. Służby przypominają, że obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy po ukończeniu 3 miesiąca życia.
w piątek, godzina 20:16 Biłgoraj
Biznes Ziemi Biłgorajskiej w jednym miejscu
dzisiaj, 08:07 Lekkoatletyka
Złoty Marcin Kusz i drużynowe srebro dla Znicza
w sobotę, godzina 10:14 Biłgoraj
Radni zdecydują o podwyżkach opłat za śmieci
Na najbliższej sesji Rady Miasta Biłgoraja, która odbędzie się 27 listopada, radni podejmą decyzję dotyczącą zmiany wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Proponowana podwyżka jest związana z rosnącymi kosztami utrzymania systemu gospodarki odpadami oraz spadkiem liczby mieszkańców objętych opłatą. Nowe stawki mają wejść w życie 1 stycznia 2025 roku.
w niedzielę, godzina 11:15 Rzeczyce
Jest wniosek o ZRID dla oczekiwanej inwestycji
dzisiaj, 08:12 Józefów
Nowa inwestycja dla najmłodszych
w środę, godzina 13:55 Biłgoraj
Biłgorajski basen odzyska dawny blask
Kryta pływalnia, jeden z symboli Biłgoraja, wkrótce przejdzie kompleksową modernizację. W środę, 20 listopada, przedstawiciele Zarządu Powiatu podpisali umowę z wykonawcą na realizację II etapu remontu obiektu, który będzie służył zarówno mieszkańcom, jak i lokalnym stowarzyszeniom sportowym.
w sobotę, godzina 20:33 Bukowina
Zderzenie dwóch samochodów w Bukowinie
w niedzielę, godzina 16:33 Biłgoraj
Scena dla seniorów
we wtorek, godzina 15:28 Babice
Upamiętnienie biskupa z Babic
We wtorek, 19 listopada przy szkole w Babicach odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia kamienia upamiętniającego biskupa płk. Mateusza Siemaszko, duchownego i żołnierza, który zapisał się w historii Polski.
w niedzielę, godzina 16:10 Biłgoraj
Ku czci św. Cecylii
17 listopada 2024 Powiat
11 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj i Tarnogród
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball