Joanna Olech - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek zarz ądu Polskiej Sekcji IBBY. Jest również współautorką podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów oraz ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Swoje teksty ( nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w "Tygodniku Powszechnym"," Rzeczpospolitej", "nowych Książkach" i wielu innych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in.: nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im.Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.
Podczas spotkania autorka opowiedziała dzieciom m.in. o tym jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty rewelacyjnej i bardzo lubianej przez dzieci "Dynastii Miziołków". Mówiła, że aby napisać książkę nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy - niezależnie od wykonywanego zawodu. Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy z wiedzy o twórczości autorki nagradzane słodyczami. Dzieci mogły sprawdzić swoją kreatywność, na poczekaniu wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach. Jako ilustratorka książek zwróciła uwagę uczestników na światowe nowinki graficzne, czyli picture booki inaczej "książki obrazkowe". Uczestnicy spotkania zadawali dużo pytań dotyczących twórczości pisarki jak i pytań związanych z życiem osobistym. Dzieci dowiedziały się, m.in. że pisarka za najlepszą swoją książkę uważa "Dynastie Miziołków", że pisze od 20 lat a do twórczości literackiej inspirują ją jej własne dzieci oraz to, że kończy pisać dalszy ciąg książki "Poppintrokowie ". Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał tradycyjnie autograf pisarki wraz pamiątkowymi pieczątkami z Miziołkiem lub ze smokiem Pomponem. Spontaniczność Joanny Olech, jej doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że to spotkanie było niezwykle ciekawe i minęło w przyjemnej i wesołej atmosferze. Współorganizatorem spotkania była biblioteka szkolna.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Instytut Książki w Warszawie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Dyskusyjnych Klubów Książki.