Materace termoelastyczne - kosmiczna technologia
Materace termoelastyczne wykonuje się ze specjalnego rodzaju pianki: Fit Foam, Visco lub pianką leniwej. Mówi się, że materiał ten powstał w laboratoriach NASA i, jak wszystkie wykorzystywane tam produkty, musiał być szalenie wytrzymały, trwały i funkcjonalny. Początkowo nikt nie myślał o wykorzystaniu pianki termoelastycznej w sypialni, z czasem jednak okazało się, że jej specyficzne jakości czynią ją wprost wymarzonym materiałem do produkcji materacy. Kluczowy jest tu fakt, że pod wpływem temperatury zmienia ona swoją plastyczność, co zapewnia inteligentne dopasowanie się podłoża do kształtu ciała.
Materace termoelastyczne - zasada działania
Materace termoelastyczne odróżnia od pozostałych przede wszystkim dwufazowy sposób działania. W pierwszej fazie działają one tak samo, jak wszystkie inne materace - dopasowują się do nacisku, jaki wywiera na ich powierzchnię ciało wypoczywającego. I tutaj działanie tradycyjnych materacy się kończy, ale w przypadku materacy termoelastycznych, to dopiero wstępny pokaz ich możliwości. Po nim następuje druga faza, która jest nieco bardziej rozciągnięta w czasie. Pod wpływem ciepła emitowanego przez leżącego pianka stopniowo mięknie i tym samym dopasowuje się do kształtu ciała, jednak, co istotne, oddziaływanie cieplne jest zróżnicowane w różnych punktach kontaktu ciała z podłożem, dlatego pianka mięknie najbardziej w najgorętszych punktach, a najmniej w najchłodniejszych zapewniając leżącemu optymalne podparcie.
Zalety materacy termoelastycznych
Pianka termoelastyczna tak dobrze dostosowuje się do kształtu ciała, że na jej powierzchni tworzy się "odlew" sylwetki śpiącego. Dzięki temu niwelowane są wszelkie nadmierne uciski, co wpływa korzystnie na krążenie krwi i podtrzymanie właściwej ciepłoty organizmu. Ponadto materace termoelastyczne tworzą miliony punktów podparcia, czego efektem jest najlepsza wśród wszystkich tego typu produktów elastyczność powierzchni wypoczynkowej. Gwarantuje to tak ważne dla komfortowego wypoczynku odciążenie kręgosłupa i stawów, a tym samym przyspiesza regenerację organizmu. Ponadto materace termoelastczne posiadają specyficzną, porowatą strukturę, dzięki czemu idealnie odprowadzają wilgoć i parę wodną, co ma pozytywny wpływ na mikroklimat sypialni. Dodatkowo są one antyalergiczne - nie rozwijają się w środku żadne grzyby, pleśnie ani drobnoustroje.
Dla kogo materace termoelastyczne?
Materace termoelastyczne są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób cierpiących z powodu poważnych problemów zdrowotnych, jak i zupełnie zdrowych, dbających o swoje samopoczucie i komfort. Jak informuje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, powszechnie zaleca się ich stosowanie w przypadku wszelkich schorzeń i urazów kręgosłupa, stawów, kości i czaszki, po zabiegach ortopedycznych, w terapii przeciwodleżynowej oraz dla osób cierpiących na dyskopatię. Dobrze też sprawdzą się dla ludzi, które dużo pracują fizycznie oraz sportowców, ponieważ dzięki swojej miękkości zapewnią najlepszy z możliwych relaks zmęczonym mięśniom. Ponadto materace termoelastyczne będą doskonałym wyborem dla dzieci. Pozwolą na rozwinięcie i utrwalenie korzystnych dla zdrowia nawyków i postaw, co będzie owocowało lepszym samopoczuciem w dorosłym życiu.
Jak wybrać materac termoelastyczny?
Planując zakup materaca termoelastycznego należy pamiętać, aby nie ufać zbytnio modelom kuszącym podejrzanie niskimi cenami i od nieznanych producentów. W takiej sytuacji ryzykujemy bowiem, że trafimy na materac kiepskiej jakości lub taki, który przez długie miesiące będzie nas męczył nieprzyjemnym, chemicznym zapachem. Aby zminimalizować ryzyko zakupu bubla, najlepiej wybrać się do dobrego sklepu z materacami, takiego jak Materace dla Ciebie, gdzie oferowane są wyłącznie produkty najwyższej jakości. Na miejscu dobrze też przetestować wybrany materac. W tym celu wystarczy położyć się na nim zwracając uwagę na typowy dla pianki efekt zapadania się. Powinien on trwać nie dłużej nić 6 sekund, gdyż taki właśnie parametr daje maksymalny komfort i charakterystyczny efekt otulenia.