Trzynasty raz spośród 400 urzędów wybrano te, które działają najskuteczniej i najefektywniej. Laureaci zostali wyłonieni w czterech grupach, małe urzędy (poniżej 60 pracowników), średnie (do 130 pracowników), duże oraz wyspecjalizowane urzędy skarbowe. W osobnym zestawieniu oceniono 16 izb skarbowych, które po ogłoszeniu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej przekształciły się w Izby Administracji Skarbowej. Ocenie podlegały efektywność oraz skuteczność.
Nagrodzone urzędy skarbowe woj. lubelskiego
W kategorii "skuteczność" wśród wyspecjalizowanych urzędów skarbowych 8. miejsce zajął Lubelski Urząd Skarbowy w Lublinie, zaś w tej samej kategorii wśród średnich urzędów skarbowych 7. miejsce zajął Urząd Skarbowy w Białej Podlaskiej.
Wśród urzędów skarbowych średniej wielkości za najbardziej efektywny urząd skarbowy w woj. lubelskim zostały uznane ex aequo na 10. miejscu Urząd Skarbowy w Puławach i Urząd Skarbowy w Biłgoraju.
Wśród małych urzędów w klasyfikacji generalnej 10. miejsce zajął Urząd Skarbowy w Opolu Lubelskim (9. miejsce w kategorii "efektywność"). Zaś w kategorii "efektywność" wysokie 2. miejsce zajął Urząd Skarbowy w Rykach.
Nagrodzone izby skarbowe
W oddzielnym rankingu oceniono 16 izb skarbowych. Tak jak w zeszłym roku bezkonkurencyjna okazała się Izba Skarbowa w Białymstoku, która zwyciężyła w obydwu kategoriach. W klasyfikacji "efektywność" 9. miejsce zajęła Izba Skarbowa w Lublinie (obecnie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie).
Podczas gali wręczania wyróżnień XIII Rankingu Urzędów Skarbowych odbyła się debata - "Jak po reformie będzie wyglądała administracja skarbowa?", w której wzięła udział Honorata Łopianowska była Dyrektor Departamentu Reformy Administracji Skarbowej Ministerstwa Finansów obecnie sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie Paweł Cybulski, przedstawiciele EY Agnieszka Tałasiewicz i Michał Goj oraz przedstawicielka Dziennika Gazety Prawnej Katarzyna Jędrzejewska.