Cena jest istotna
Chcąc założyć własny gabinet rehabilitacyjny, lub myśląc o poszerzeniu jego oferty - warto zapoznać się ze sprzętami proponowanymi przez poszczególne firmy. Należy porównać ceny łóżek, krzeseł, foteli i parawanów tych samych firm w różnych hurtowniach. Może się okazać, że spotkamy się ze znacznymi różnicami w cenach. Warto też zasięgnąć informacji u samego producenta, ponieważ zdarza się, że koszt wysyłki bezpośrednio z ich magazynu nie jest wcale taki wysoki. Od roku 2015 zwiększy się dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego, warto tym się zainteresować: "(...) powiaty otrzymają możliwość większego wsparcia finansowego dla niepełnosprawnych, pokrywając 80 proc. kosztów zakupu sprzętu medycznego. Nie jest to jedyna zmiana, o której możemy przeczytać w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Wzrośnie również granica finansowania wydatków dotyczących likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych oraz technicznych do 95 proc." (źródło: http://www.juventas.pl). Dobrą okazją do poznania rynku rehabilitacyjnego, jeśli dopiero zaczynamy z nim przygodę, są Targi Rehabilitacja. To największe w Polsce tego typu spotkanie branży. Odbywa się co roku w Łodzi.
Drewniany czy aluminiowy?
To jeden z najczęstszych dylematów fizjoterapeutów. Zarówno jeden jak i drugi stół ma swoje zalety oraz wady. Fani stołów drewnianych polecają je, ponieważ utrzymują temperaturę pokojową i mają klasyczny, naturalny wygląd. Natomiast zwolennicy aluminiowych stołów do masaży powiedzą, że takie stoły są lżejsze i dzięki temu łatwiejsze w transporcie. Oczywiście są to tylko drobne różnice, oba stoły, od strony użytkowej są równie stabilne i wygodne. Wybór należy do osoby prowadzącej gabinet - powinna kierować się także wrażeniami estetycznymi. Jeżeli salon urządzony jest w stylu nowoczesnym, naturalnym wyborem będzie stół aluminiowy i na odwrót. Producenci stołów do masażu w większości swoich ofert posiadają te same modele w dwóch wersjach, aby zadowolić każdego rehabilitanta.
Niezbędnik rehabilitanta
Pomimo doświadczenia i praktyki fizjoterapeuty - co oczywiście jest najważniejsze - należy pamiętać o wystroju i atmosferze w gabinecie. Pacjent powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas wizyt. Dlatego też samo pomieszczenie powinno być przytulne, dobrze oświetlone i przestronne. Kolory w pokoju powinny byś stonowane, najlepiej pastelowe. Muzyka relaksacyjna sprawdza się najlepiej w takich miejscach, lepiej unikać popularnych stacji radiowych.