W zajęciach, które odbywały się przez pół roku, uczestniczyło kilkadziesiąt osób w wieku od 15 do 65 lat. Część warsztatów była przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn, w innych brały udział tylko kobiety. Mężczyźni uczestniczyli na przykład w zajęciach kulinarnych, a kobiety w... strażackich. W ramach projektu zorganizowano również warsztaty artystyczne "Rękodzieło", fotograficzne "Flesz" oraz hobbystyczne "Art - Hobby" i "Witraż", a także seminarium zatytułowane "Aktywne Kobiety - przełamanie stereotypów".
Ostatnim elementem projektu był piknik integracyjny. Podsumowując wszystkie działania prezes stowarzyszenia Barbara Wojciechowska powiedziała, że wzmocniły one integrację i aktywność uczestników warsztatów, a efekty tych działań będą widoczne w przyszłości. Na razie umiejętności nabyte przez mieszkańców podczas realizacji projektu potwierdzają dyplomy i wykonane przez nich prace.
Na wystawie plenerowej można było podziwiać witraże, obrazy, prace wykonane szydełkiem, kartki okolicznościowe, przedmioty zdobione techniką decoupage, zdjęcia, kwiaty z bibuły oraz makietę wiejskiej zagrody.
Po prezentacji dokonań odbył się piknik, na którym można było spróbować potraw przygotowanych przez uczestników warsztatów kulinarnych.
Projekt "Ja, Ty, My i Oni" był finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.