Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.06.21 12:34 | aktualizacja: 2013.06.21 13:29

Dzień Olimpijczyka

W piątkowe przedpołudnie, 21 czerwca, starosta Marian Tokarski wręczył nagrody laureatom olimpiad i konkursów. Podczas Dnia Olimpijczyka, zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju uhonorowano także nauczycieli. - Chciałbym, żeby wyróżnieni uczniowie poczuli satysfakcję z osiągnięć i z jeszcze większym zapałem kontynuowali naukę - mówił podczas uroczystości starosta.
Dzień Olimpijczyka
Dzień Olimpijczyka

Dzień Olimpijczyka zorganizowany został w piątek, 21 czerwca. Do Starostwa Powiatowego zaproszono zarówno uczniów, laureatów olimpiad i konkursów ze szkół prowadzonych przez tę jednostkę samorządu, jak również przygotowujących młodzież nauczycieli.

W uroczystości udział wzięli: starosta Marian Tokarski, wicestarosta Stanisław Schodziński, członek Zarządu Powiatu Józef Czarny, kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Jan Koman, jak również członkowie komisji oświaty Rady Powiatu Adam Olszta oraz Tadeusz Ferens.

- Rok szkolny dobiega końca, przez ostatnie dziesięć miesięcy w naszych szkołach kształciło się 4 259 uczniów, pracę dydaktyczno-wychowawczą prowadziło z nimi 431 nauczycieli. Na dzisiejsze spotkanie z tymi, którzy osiągnęli najwięcej, przybyło niespełna 100 uczniów i 50 nauczycieli - mówił do zgromadzonych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju starosta Marian Tokarski.

- Chciałbym, żeby wszyscy, którzy znajdują się na tej sali poczuli satysfakcję z tych wspaniałych osiągnięć. To spotkanie jest niepowtarzalną okazją do podziękowań, gratulacji, czy przekazania słów uznania za osiągnięcia zarówno w nauce, jak i w sporcie. Przynosicie chlubę swoim szkołom - zwrócił się do młodzieży starosta, zaznaczając, że ciężka praca w młodości z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Marian Tokarski nawiązał również do ogólnokrajowych rankingów szkół, każdego roku publikowanych przez Rzeczpospolitą i Perspektywy, w których biłgorajskie placówki ponadgimnazjalne często zajmują wysokie lokaty.

- W tym roku Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych, technikum hotelarskie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zajęło natomiast 152. Cieszy także zawsze wysoka pozycja Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W skali całego kraju to naprawdę wysokie lokaty,którymi możemy się szczycić, a to dzięki waszej postawie i wysokim poziomie pracy nauczycieli - podsumował starosta.

Podczas Dnia Olimpijczyka nie zabrakło występów artystycznych, zaprezentowały się podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dzień Olimpijczyka, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8203
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
e0e-05d
~ x  KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
21 czerwca 2013
+13
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
bbd-7da
~ Absolwent   Pani Krzesińska wciąż tak dobrze wygląda :) Jakby coraz młodsza
23 czerwca 2013
brak ocen
PL
9de-87b
~ Kocudza   Nie odda bo jest Chroniony święcie przez Pseudo Patryiotę Schodzińskiego SS
23 czerwca 2013
+4
-0
PL
70e-d51
~ b   Kiedy Jago odda krowy kocudzakom?
22 czerwca 2013
+2
-0
PL
d1f-634
~ DzinGischan   Schodziński i Jego Pan Tokarski zawsze dla mieszkańców chcą dobrze, ale im to nie wychodzi. Międzyczasie biorą te 10 tyś /łącznie z dodatkami i premiami/ od lat kilkunastu i ludzi umoralniają, bije pianę. Jak uroczystość jest w kościele to po kazaniu Starosta musi wejść na Ambonę i pouczać co to było AK i wieli innych walczących o wpolną Polską/ Przecież przed chwilą Dziekan Parafii mówil to samo! Ale Schodziński musi pouczać i coś czyli to samo powiedziać od Siebie/ Za chwilkę idą pod pomnik i prześladowcy sprawiedliwych Jagusiewiczowi wręczają order zasługi, co ludziom dobytek i ostatnią krowę żywicielkę zabierał z posiadłości!!! Ale on nie wyjdzie i nie powie, że obywatele w końcu powinni się wkurzyć, że są okradani przez nakładane podatki od Rosłana - zwiększone o 40%
22 czerwca 2013
+6
-0
PL
5b0-6e7
~ xx   Czy Tokarski i wszyscy wyżsi urzędnicy też garnitury traktują jako ubrania robocze i kupują za pieniądze podatników jak ci zdziercy z platformy?
22 czerwca 2013
+3
-0
PL
5b0-6e7
~ mm   powinien uczniom dać co najmniej po 2000 tys na wakacje, sam sie bawi w knajpach jak na przykład na rozdrożu w Soli za pieniądze podatników a dla dzieci kasy nie ma?Czas zwolnić jednego starostę a jego wypłatę przeznaczyć dla dzieci
21 czerwca 2013
+5
-0
PL
e0e-05d
~ x   KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
21 czerwca 2013
+13
-0
PL
aba-037
~ wstyd   Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych a TOKARSKI zmienić chce dyrektora na Mazurka a PAN KRÓL to co zrobił super szkołe i ma dostać kopa?
21 czerwca 2013
+10
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w piątek, godzina 09:47 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
dzisiaj, 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
dzisiaj, 09:03 Kozaki
Czołówka w Kozakach
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
w poniedziałek, godzina 11:57 Gmina Biłgoraj
2 pożary w gminie Biłgoraj
w poniedziałek, godzina 12:47 Biłgoraj
"Dzień i noc" wraca do Biłgoraja
w czwartek, godzina 07:53 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w środę, godzina 08:15 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w poniedziałek, godzina 08:18 Gromada
Gminne kolędowanie w Gromadzie
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
w niedzielę, godzina 12:00 Biłgoraj
Track Day dla WOŚP
dzisiaj, 08:15 Zanie
Gmina Księżpol kolędowała w Zaniach
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w poniedziałek, godzina 15:32 Lubelszczyzna
Pada śnieg. Na drogi Lubelszczyzny wyjechały solarki i piaskarki
17 stycznia 2023 Aleksandrów
Przyczepa ciężarówki uderzyła w mazdę [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 10:22 Biłgoraj
Kolejne oszustwo na pracownika banku. 24-latek stracił kilka tys. zł
24-latek podczas rozmowy z fałszywym pracownikiem banku uwierzył, że jego oszczędności są zagrożone. Podał kody, które umożliwiły oszustowi wypłatę z jego konta. Mężczyzna stracił ponad 7 000 złotych.
w niedzielę, godzina 20:35 Biłgoraj
Miłośnicy motoryzacji dla WOŚP
dzisiaj, 09:21 Józefów
Akcyza za paliwo rolnicze do zwrotu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl