Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Stacja paliw straci na przebudowie ul. Zamojskiej
2012.12.06 11:43

Remont drogi problemem dla przedsiębiorcy

Chodzi o stację paliw zlokalizowaną przy trasie wylotowej z Biłgoraja, na ul. Zamojskiej. Przed remontem ulicy kierowcy bez przeszkód mogli wyjechać zarówno w kierunku Zamościa, jak i Biłgoraja. Teraz nie będzie już to możliwe.
Remont drogi problemem dla przedsiębiorcy
Remont drogi problemem dla przedsiębiorcy

Sprawa organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Zamojskiej trafiła do władz miasta. Jak się okazuje korzystający ze stacji paliw będą mogli wyjechać jedynie w stronę Zamościa, nie będzie możliwości skrętu w lewo, czyli w stronę centrum miasta. Właściciel boi się, że to spowoduje wymierne straty materialne.

Problem ten poruszyła podczas jednej z poprzednich sesji radna Danuta Łosiewicz, która wnioskowała o zmianę organizacji ruchu. Mówiła, że nie wszyscy przyjeżdżający na tę konkretną stację, będą chcieli jechać w stronę Zamościa, część, a może i większość kierowców z pewnością zechce wrócić do miasta.

- Musimy postępować zgodnie z wymogami obecnych przepisów, mówiących o bezpieczeństwie ruchu na drogach tej klasy. Instytucja, która odpowiada za bezpieczeństwo ruchu drogowego tj. zarządca drogi, po zasięgnięciu opinii Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, nie wyraził zgody w tym konkretnym przypadku na skręt w lewo, w kierunku miasta - wyjaśnił podczas ostatniej sesji Rady Miasta wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

A jaki był powód wydania takiej decyzji? W pobliżu znajduje się skrzyżowanie, w związku z czym może dochodzić do kolizji. Nie oznacza to, że kierowcy będą musieli jechać w kierunku Zamościa aż do rogatek miasta, by zawrócić. Za stacją znajduje się kilkuset metrowa droga wewnętrzna, która połączona jest z ul. Zamojską i daje możliwość skrętu w lewo.

- Dla przykładu, ci którzy tankują swoje samochody na ul. Janowskiej, również muszą wyjechać tę samą drogą, którą wjechali, to są sprawy nie do przeskoczenia. Prawie codziennie jestem na ul. Zamojskiej i muszę przyznać, że słyszę różne głosy ze strony mieszkańców. Przeważają jednak opinie pozytywne, ludzie cieszą się, że ta droga w końcu nabiera odpowiedniego wyglądu - dodał burmistrz Dec.

Zaznaczył również, że jeśli tylko jest to możliwe problemy mieszkańców związane z projektem ulicy, przy uzgodnieniu z projektantem, są rozwiązywane, po to by wprowadzić ułatwienia dla najbardziej zainteresowanych.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Remont drogi problemem dla przedsiębiorcy, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10712
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
942-b9f
~ Oj oj  Taka organizacja ruchu to niestety przejaw zwykłego kretynizmu, przecież większość i tak bedzie to olewać i skręcać ze stacji w lewo, a jeżeli droga nie bedzie do tego przystosowana to zagrożenie tylko wzrośnie, ludzie przecież to zwykła droga przez teren zabudowany nie wiem po co te głupie teksty o przepisach czy niedalekim skrzyżowaniu. Za jakieś 2 lata jak zbudują obwodnice północną bedzie to juz tylko zwykła wewnętrzna ulica w mieście, to co może zakazać ludziom wyjazdy z posesji w lewo do niedaleko jest skrzyżowanie (co się przecież w terenie zabudowanym nie zdarza przecież). Ktoś ZROBIŁ ZŁY PROJEKT i teraz na siłę się go broni.......
6 grudnia 2012
+25
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
51d-2d4
~ ojj   PANIE Dec pieknie pan powiedzial,ulica nabiera w koncu jakiegos wygladu,a czy o wyglad chodzic powinno przede wszystkim ,czy tez o bezpieczenstwo i moziwosc rowoju ,ktora to przez taka decyzje zabieracie tej stacji ,zreszta nie tylko tej stacji,takich przedsiebiorcow jest wiecej,ktorzy przez wasze glupie ego osobiste maja utrudniona dzialalnosc,lepiej zrobic dwa piekne parkingi na ktorych pan bedzie mial pierwszenstwo parkowania anizeli zrobic wiecej i bezpieczniejszych,ojjjjjjjjjjj miasto idzie ku zagladzie przez takich myslicieli
11 kwietnia 2014
brak ocen
GB
e23-dab
~ eee   Jaka stacja takie paliwo wystarczy spojrzec proste
10 grudnia 2012
brak ocen
PL
300-0c0
~ bosum   ciekawe cz zacny projektant pusicl by ruch drogowy kolo swojej posesj napewno kilometr dalej
9 grudnia 2012
brak ocen
PL
67f-4f1
~ QWE   Instnieje ogólna opinia, że na tej stacji jest najgorsze paliwo w całym mieście. Nie dość że mają chrzszczone to jesz ze słyszałem, że liczydła przekłamują (przykładowo do butli 35L wejdzie 38L gazu w cudowny sposób)...P.S. Ja tankuje na Bliskiej ;-)
9 grudnia 2012
+2
-1
PL
64a-223
~ ale macie d u p n y problem ?   do Orlenu paręset metrów dalej i po kłopocie .
Mnie tam g ó w n i a n y płyn sprzedali, mleko jakieś pewnie gruchę kto zwalił jak świstak do głównego zbiornika.
A p a ł y będą chwytały .
8 grudnia 2012
+1
-0
PL
a9a-b48
~ kirowca   Najprościej jest wjechać na stację wyjazdem a wyjechać w dowolnym kierunku wjazdem i po problemie.
8 grudnia 2012
+9
-0
GB
e23-dab
~ eee   Ludzie zobaczcie jak wyglada ta stacja jakie daje gwarancje na paliwo,kto dostarcza paliwo czy ma dostosowane zbiorniki do norm unijnych a potem tankujcie
8 grudnia 2012
+2
-0
PL
942-b9f
~ Oj oj  do ~ do Oj   Kolego prawda jest taka, że za takie buble odpowiada projektant. REALIA są takie, że większość projektujących drogi, linie nawet nie przyjeżdża obejrzeć miejsca w którym będzie się znajdowało to co mają zaprojektować i wychodzą potem takie kwiatki.
7 grudnia 2012
+7
-0
PL
523-805
~ do Oj   Ojtam, ojtam!!! Na zdjęciach doskonale widać linie zjazdowe z obu pasów ruchu. Wystarczy zmienić sobie troszkę organizację ruch na stacji paliw i po problemie!!! Ale NIE!!! Zamieszanie i darmową reklamę trzeba robić. Co 20 metrów na drodze wojewódzkiej robić zjazdówki.
Facet ma firmę przy drodze, wiedział, że będzie modernizowana, to powinien sprawdzać jej przygotowania w fazie projektu, a nie teraz robić zamieszanie!!!
7 grudnia 2012
+7
-2
PL
e2c-a85
~ .   Ile wypadków spowodowali skrecający ze stacji paliw w kierunku biłgorajskiego rynku Nie spowodowali żadnego wypadku do tej pory.
7 grudnia 2012
brak ocen
PL
948-f5b
~ Wania   rusłan nie przeskoczy żadnej sprawy , bo nigdy nie był skoczkiem czyt. sportowcem a co dopiero niemota dec z tarnogroda .
6 grudnia 2012
+1
-0
PL
942-b9f
~ Oj oj  do ~ QWE   Co chcesz powiedzieć przez to, że ropa/benzyna są tam złej jakości??
6 grudnia 2012
+1
-0
PL
056-7ec
~ pio   problem dla nas wszystkich bo to jest Polski biznes
6 grudnia 2012
+0
-1
PL
281-d01
~ QWE   Ktoś jeszcze tankuję na tej stacji ?! :)
Nie jeden wtrysk zostawiłem tam ze znajomymi...
6 grudnia 2012
+5
-0
PL
eb5-6e1
~ pamiętliwy   Kiedyś Zofia W.aby zamknąć dyskotekę w sąsiedztwie kazała wrzucić gaz łzawiący,chciała wyniszczyć biłgorajską konkurencję w branży,teraz sytuacja się odwróciła!Nosił wilk razy kilka..
6 grudnia 2012
+4
-0
PL
a67-750
~ He he   Tylko, że Pan Michał Dec nie wspomniał że droga z tyłu prowadzi przez parking bloku i jest w odległości może 10 metrów od tego bloku. Droga nie jest przystosowana do ruchu ciężkiego, a blok pewnie zacznie pękać już niebawem. Mieszkańcy tej wspólnoty zgłaszali sprzeciw aby tą drogę nie odbywał się ruch aut z CPN ale jak się dostaje kasę pod stołem to można cuda zdziałać. Ciekawe czy Ci wspaniałomyślni którzy to wymyślili puściliby ruch np. z BP przez swoją posesje żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze.
6 grudnia 2012
+3
-0
PL
942-b9f
~ Oj oj   Taka organizacja ruchu to niestety przejaw zwykłego kretynizmu, przecież większość i tak bedzie to olewać i skręcać ze stacji w lewo, a jeżeli droga nie bedzie do tego przystosowana to zagrożenie tylko wzrośnie, ludzie przecież to zwykła droga przez teren zabudowany nie wiem po co te głupie teksty o przepisach czy niedalekim skrzyżowaniu. Za jakieś 2 lata jak zbudują obwodnice północną bedzie to juz tylko zwykła wewnętrzna ulica w mieście, to co może zakazać ludziom wyjazdy z posesji w lewo do niedaleko jest skrzyżowanie (co się przecież w terenie zabudowanym nie zdarza przecież). Ktoś ZROBIŁ ZŁY PROJEKT i teraz na siłę się go broni.......
6 grudnia 2012
+25
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
dzisiaj, 09:39 Szczebrzeszyn
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia na krajówce
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
dzisiaj, 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
dzisiaj, 09:04 Józefów
Samochód dla OSP Majdan Nepryski wybrany
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
w poniedziałek, godzina 13:03 Powiat
Może spaść nawet 40 mm deszczu [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:08 Luchów Górny
126 km/h przez Luchów Górny
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w poniedziałek, godzina 17:15 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń w regionie
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl